105.2585

Млади кошаркаши Србије у полуфиналу ЕП у Измиру

04.08.2022. 17:29 17:42
Извор: KSS

ИЗМИР: Кошаркашка селекција Србије до 18 година, пласирала се данас у полуфинале Европског првенства у турском Измиру, пошто је у четвртфиналу савладала Израел после великог преокрета са 68:62 (15:20, 7:19, 22:11, 24:12).

Ривал Србије у полуфиналу у суботу, 6. августа (19.30) биће победник четвртфиналног дуела између Шпаније и Италије који је на програму касније данас.

Изабраници селектора Владимира Ђокића имали су великих проблема у првом полувремену, после ког су заостајали чак 17 поена разлике, а свему је кумовала лоша друга четвртина у којој су постигли свега седам поена.

Међутим, у наставку су прорадили и одбрана и напад у селекцији Србије, која је друго полувреме решила у своју корист са 46:23.

Најефикаснији у редовима "орлића" био је Илија Милијашевић са 16 поена, Марко Шаренац постигао је 14, а Ђорђе Ћурчић са 13 поена.

У пораженом саставу Израела истакао се Ноам Јаков са 17 поена.