104.8191

Радоњић: Чека нас тежак меч, да будемо чврсти

31.05.2022. 19:43 21:13
Извор: Фонет/А. Барда

БЕОГРАД: Очекује нас тешка утакмица у среду увече, овога пута пред противничким навијачима, рекао је тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић уочи трећег меча финала плеј-офа АБА лиге против Партизана.

Црвено-бели воде у серији 2:0, а трећи меч игра се сутра од 20.30 сати у хали "Александар Николић".

Желимо да одиграмо још један добар меч, за то је потребно да будемо чврсти, сконцентрисани и одговорни у оба правца, изјавио је Радоњић за клупски сајт.

Капитен Бранко Лазић истакао је да се серија условно речено сели на терен ривала, у хали коју одлично познају, али пред противничким навијачима. "Морамо да одиграмо још једну добру, чврсту утакмицу у којој ће бити потребно да будемо одговорни, сконцентрисани, мирни и да добро делујемо на обе стране терена. Улазимо у овај меч као да немамо предност са жељом да одиграмо добру утакмицу“, поручио је Лазић.

Звезда о судијској експертизи: Нисмо гледали исту утакмицу

Добили смо експертизу суђења друге утакмице финала плеј-офа АБА лиге коју је обавио некадашњи судија из Краљева Саша Маричић и желимо да честитамо на „изванредно“ обављеном послу, уз констатацију да очигледно нисмо гледали и анализирали исту утакмицу, саопштено је из KK Црвена звезда.

Раније данас, објављена је ескпертиза по којој је било 11 грешака судија - четири на штету Звезде и седам на штету Партизана.

Ако јесмо, онда са изненађењем констатујемо да бројне спорне ситуације нису ни узете у обзир у овој „експертизи“, попут кључне ситуације у последњој четвртини и неспортског фаула Загорца над Ивановићем (11 секунди пре краја меча) који нигде није ни поменут, а након кога би утакмица била практично решена. О изненадној промени судијског критеријума током првог полувремена, различитом санкционисању појединих ситуација, бројних корака и осталим грешкама и да не говоримо, између осталог наводе с Малог Калемегдана.

Радоњић уочи другог меча финала: Важност је још већа

28.05.2022. 18:52 18:54