117.0199
107.9121

Звезда на данашњи дан освојила Куп шампиона у Барију

29.05.2022. 11:16 11:21

БЕОГРАД: Фудбалски клуб Црвена звезда је на данашњи дан 1991. године освојила Куп шампиона, пошто је у финалу после бољег извођења пенала победила Олимпик из Марсеја 5:3.

Меч је одигран у Барију, а пошто није било голова у регуларних 90 минута играни су продужеци.

У додатних 30 минута такође није било погодака, а онда су црвено-бели после извођења пенала славили са 5:3.

Голове за Звезду са 11 метара постигли су Просинечки, Бинић, Белодедић, Михајловић и Панчев.

Црвена звезда је до највећег успеха у историји стигла без пораза и тако се златним словима уписала у анале фудбала.

Црвено-бели су у првом колу тадашњег Купа шампиона елиминисали швајцарски Грасхоперс.

Звезда је у осмини финала била боља од шкотског Ренџерса.

Ривал црвено-белима у 1/4 финалу је био првак Источне Немачке Динама из Дрездена, а Звезда је поново била боља.

Црвено-бели су у првом мечу полуфинала у гостима победили славни Бајерн 2:1, а у реваншу је било 2:2.