117.0125
106.1049

Ефес шампион Европе, Мицић MVP

21.05.2022. 21:38 21:55

БЕОГРАД: Кошаркаши Ефеса други пут узастопно постали су шампиони Европе, након што су у финалу Евролиге у Београду победили Реал из Мадрида резултатом 58:57.

Тим из Истанбула је тек трећи пут у овом веку коме је то пошло за руком, а prеthodno су то урадили Макаби и Олимпијакос.

Реал је током првог полувремена имао предност захваљујући сјајном Едију Таваресу који је само у првој четвртини постигао 12 поена и 7 скокова. Међутим, у наставку, добио је мању минутажу, а на другој страни сјајан је био Василије Мицић који је меч завршио са 23 поена, а уз то је и други пут узастопно проглашен за МВП-ија Фајнал-фора Евролиге.

У мечу за треће место, Барселона је победила Олимпијакос.

Београд је домаћин завршног турнира био други пут у последње четири године, а челници Евролиге су задовољни како је српска престоница организовала тај догађај.

Мицић МВП Фајнал-фора Евролиге

Српски кошаркаш Василије Мицић други пут узастопно је добио МВП награду на Финалном турниру Евролиге.

Мицић је на овом Фајнал-фору тројком у последњој секунди у полуфиналу, одвео свој тим у финале, да би у мечу за трофеј постигао 23 поена.

Prеthodno, играчи који су два пута узастопно освајали МВП признање су Василис Спанулис и Дејан Бодирога.