104.8191

Српске кошаркашице без медаље на Oлимпијским играма

07.08.2021. 10:45 10:52
Извор: TANJUG/ AP Photo/Eric Gay

Кошаркашице Србије нису успеле да освоје бронзану медаљу јер су у утакмици за треће место поражене од Францускиња резултатом 91:76.

Српске кошаркашице добиле су само прву четвртину резултатом 21:19. Али је потом све кренуло низбрдо.

Францускиње су заиграле боље и само подизале предност. На осам минута до краја било је чаг 19 поена предности за тим Француске.

После тајм-аута који је затражила Марина Маљковић, Српкиње су се тргле и заиграле много боље. Направиле су серију од 12:0 и стигле да заостатка од седам поена. ипак, нису могле дуго у таквом ритму. Франускиње су се опоравиле и убрзо поново заиграле као и у целом току утакмице. Имале су много бољи шут за три поена и то је на крају и пресудило да однесу победу са великом разликом у поенима.

Нашим кошаркашицама свакако немамо шта да замеримо. После освајања титуле првака Европе, и четврто место на ОИ није неуспех.