Градска лига Новог Сада: Михајловић за ново славље

25.05.2021. 09:21 09:24
Извор: pixabay.com

Хајдук (Г) - Динамо 2:3 (2:1)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, судија Влајић (Буковац). Стрелци: М. Илић у 40. и Ј. Радаковић у 45. за Хајдук, а Михајловић у 32, 80. и 85. минуту за Динамо. Жути картони: Галић (Хајдук), а Карас и Михајловић (Динамо), црвени картон: Дистл (Динамо).

ХАЈДУК: М. Радаковић 6, Б. Смиљанић 6, Д. Смиљанић 6, Б. Илић 6, М. Илић 7, Миленковић 6 (Чирић), Цветковић 6, Тошић (Николић 6), Галић 6, В. Илић 6 и Ј. Радаковић7.

ДИНАМО: Савић 6, Ст. Мишкић 6, Дистл 5, Илић 7 (Пешић), Карас 6, Дубравац 6 (Прерадовић), Лојаница 6 (Орлић), Шегуљски 7 (Кузмановић), С. Мишкић 6 (Митрић), Михајловић 9, Гојков 7.

У борбеној игри фудбалери Динама наставили су победоносну серију. Преокренули су резултат из првог полувремена и преко најбољег играца Стевана Михајловића однели бодове у Будисаву, иако су имали играча мање од 64. минута.

Ж. Марковић

Москва - Борац (Р) 2:9 (1:4)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Гргуровић (Петроварадин), Стрелци: Митровћан у 18. и Влато у 61. за Москву, Степанов у 1. и 60. Јовановић у 3. Војиновић у 9. Крнић у 24. Недељковић у 69. А. Идризи у 83.  Д. Идризи у 87. минуту за Борац.

МОСКВА: Бичкеи, Човић (Манасијевић), Калаба, Божић (Миљић), Томић, Ступар, Митровчан, Кременовић, Лато, Ђурковић.

БОРАЦ: Квргић, Крнић, Степанов, Недељковић, Јовановић, Новаковић, Дертић (Д. Идризи), Милошевић, А. Идризи, Војиновић (Карановић), Бурсаћ.

Момци тренера Гојка Перишића успели су да дођу до убедљиве победе.

М. По.

Слога - Хајдук (НС) 2:3 (0:3)

ЛОК: Игралиште на Сигету, судија Клинцов (Буковац). Стрелци: Гајић у 51 и С. Видић у 73. за Слогу, а Бакић у 13, Косец у 32. и Чубрило у 34. минуту за Хајдук. Жути картони: С. Видић и Кокановић (Слога), а Допуђа (Хајдук).

СЛОГА: Кокановић 6, Јојарт 6, А. Видић 6, Аникић 6, С. Видић 7, Муци 6, Ахметовић 6, Н. Видић (Рончевић), Гајић 7, Милојевић 6, Мађар 6 (Савић).

ХАЈДУК: Млађен 6, Краснићи 6, Ефендић 6, Џафоли 7, Лазаревић 6, Тесовић 6 (Даниловић), Допуђа 6 (Топић), Косец 7, Бакић 7 (Тадић), Чубрило 7 (Атељевић), Пастор 6 (Поповић).

У борбеној и фер игри боље су се снашли гостујући играчи и однели три бода из Лока.

Ж. М.

Сланобарац - Борац (НС) 1:5 (1:3)

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Микан у 7. за Сланобарац, а Перишић у 14. и 60. Јашовић у 17. Поповић у 67. и Марић у 69. минуту за Борац. Жути картон: Мичко (Сланобарац).

СЛАНОБАРАЦ: Нинић, Заварко (Миљевић), Мацакања, Ћулибрк, Мичко, Микан, Лончар, Петковић (Манић), Бериша, Томов (Ковач), Греку.

БОРАЦ: Пелегрин, Радић (Томов), Ђорђијевски, Јашовић, Милановић (Караћ), Поповић, Милојевић, Срдановић (Марић), Бајић (Тошић), Перишић (Тодоровић), Пајић.

Наставила је екипа тренера Драгана Михајловића поход ка Новосадској лиги убедиљивим резултатом савладала је екипу Сланобарца. Мада су домаћини пријатно изненадили голом Драгана Микана у 7. минуту све је након тога ишло на „воденицу” екипе са Клисе. Дајман Перишић успео је да изједначи резултат, а до полувремена за потпуни преокрет потрудио се водећим голом Бобан Јашовић и другим Перишић. У наставку су гости диктирали темпо, а плод такве игре била су још два гола.

М. По.

Ченеј - Милетић 3:0 (3:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Думуз (Будисава), стрелци: Радосављевић у 4. Милшев у 31. и Ћурчић у 45. минуту.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Дакић (Паулињи), Драгин, Лукић (Рогић), Салонски, Стојковић, Вилотијевић (Возар), Јаћимовски (Ивковић), Милошев (Ковачевић).

МИЛЕТИЋ: Петковић, Грујић, Рогић, Спасојевић, М. Павковић, Н. Павковић, Мила. Чолић, Миле. Чолић (Славнић), Јанковић, Глишић.

У фер и коректној игри екипа Ченеја савладала је претедента за највиши пласман.

М. По.

Обилић - Пролетер 0:2 (0:1)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, судија Милутиновић (Нови Сад). Стрелци: Рашиован у 23 и Малиџан у 74 минуту. Жути картони: Скелеџић, С. Добрић и Ђукић (Обилић).

ОБИЛИЋ: Младеновић 7, Влаовић 7, С. Панић 6, Б. Панић 6 (М. Панић), Лазарцев 6, С. Добрић 5, Бл. Панић 6, И. Панић 7, Вукотић 5, Скелеџић 5,  Ђурковић 6 (Ђукић).

ПРОЛЕТЕР: Човић 7, Стевановић 6, Вукотић 6, Јеремић 7, Пролић 6, Аџић (Вуковић 6), Папић 7, Крстић 6, Рашиован 7 (Ердељан), Катона 6, Малиџан 6.

У борбеној утакмици боље се снашла искусна екипа из Баноштора и однела бодове са гостовања у Вилову.

Ж. М.

Железничар - Виноградар 0:2 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Милишић (Нови Сад), стрелац: Сладић у 29. и 37. минуту.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Лаушевић, Киш, Мијуш, Радуловић (Дендић), Мил. Марешћук, Мићић, Мир. Марешћук, Деспотовић (Амановић), Барачанин.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Елез, Јовановић, Л. Шебез, Ербез. С. Шебез, Ћелић, Курешевић, Сладић, Буквић, Веселица (Луковић).

Екипа из Лединаца савладала је домаћина. Све је било решено у првом полувремену када је са два гола Млађан Сладић донео предност екипи из Лединаца. У наставку су и једна и друга екипа имали прилике за промену резултата, али се он до краја меча није мењао.

М. По.

Слога - Хајдук 2:3, Сланобарац - Борац (НС) 1:5, Обилић - Пролетер 0:2, Москва - Борац (Р) 2:9, Ченеј - Милетић 3:0, Хајдук (Г) - Динамо 2:3, Железничар - Виноградар 0:2.

1. Динамо  23     19     1      3      76:23        58

2. Борац (НС)     23     18     3      2      67:15        57

3. Виноградар    23     15     4      4      67:20        49

4. Пролетер       23     16     1      6      64:31        49

5. Милетић 23     15     3      5      65:23        48

6. Хајдук (Г)      23     12     3      8      36:28        39

7. Борац (Р)       23     12     1      10     60:28        37

8. Ченеј     23     7      6      10     37:38        27