Gradska liga Novog Sada: Mihajlović za novo slavlje

25.05.2021. 09:21 09:24
Izvor: pixabay.com

Hajduk (G) - Dinamo 2:3 (2:1)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka, sudija Vlajić (Bukovac). Strelci: M. Ilić u 40. i J. Radaković u 45. za Hajduk, a Mihajlović u 32, 80. i 85. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Galić (Hajduk), a Karas i Mihajlović (Dinamo), crveni karton: Distl (Dinamo).

HAJDUK: M. Radaković 6, B. Smiljanić 6, D. Smiljanić 6, B. Ilić 6, M. Ilić 7, Milenković 6 (Čirić), Cvetković 6, Tošić (Nikolić 6), Galić 6, V. Ilić 6 i J. Radaković7.

DINAMO: Savić 6, St. Miškić 6, Distl 5, Ilić 7 (Pešić), Karas 6, Dubravac 6 (Preradović), Lojanica 6 (Orlić), Šeguljski 7 (Kuzmanović), S. Miškić 6 (Mitrić), Mihajlović 9, Gojkov 7.

U borbenoj igri fudbaleri Dinama nastavili su pobedonosnu seriju. Preokrenuli su rezultat iz prvog poluvremena i preko najboljeg igraca Stevana Mihajlovića odneli bodove u Budisavu, iako su imali igrača manje od 64. minuta.

Ž. Marković

Moskva - Borac (R) 2:9 (1:4)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, sudija: Grgurović (Petrovaradin), Strelci: Mitrovćan u 18. i Vlato u 61. za Moskvu, Stepanov u 1. i 60. Jovanović u 3. Vojinović u 9. Krnić u 24. Nedeljković u 69. A. Idrizi u 83.  D. Idrizi u 87. minutu za Borac.

MOSKVA: Bičkei, Čović (Manasijević), Kalaba, Božić (Miljić), Tomić, Stupar, Mitrovčan, Kremenović, Lato, Đurković.

BORAC: Kvrgić, Krnić, Stepanov, Nedeljković, Jovanović, Novaković, Dertić (D. Idrizi), Milošević, A. Idrizi, Vojinović (Karanović), Bursać.

Momci trenera Gojka Perišića uspeli su da dođu do ubedljive pobede.

M. Po.

Sloga - Hajduk (NS) 2:3 (0:3)

LOK: Igralište na Sigetu, sudija Klincov (Bukovac). Strelci: Gajić u 51 i S. Vidić u 73. za Slogu, a Bakić u 13, Kosec u 32. i Čubrilo u 34. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: S. Vidić i Kokanović (Sloga), a Dopuđa (Hajduk).

SLOGA: Kokanović 6, Jojart 6, A. Vidić 6, Anikić 6, S. Vidić 7, Muci 6, Ahmetović 6, N. Vidić (Rončević), Gajić 7, Milojević 6, Mađar 6 (Savić).

HAJDUK: Mlađen 6, Krasnići 6, Efendić 6, Džafoli 7, Lazarević 6, Tesović 6 (Danilović), Dopuđa 6 (Topić), Kosec 7, Bakić 7 (Tadić), Čubrilo 7 (Ateljević), Pastor 6 (Popović).

U borbenoj i fer igri bolje su se snašli gostujući igrači i odneli tri boda iz Loka.

Ž. M.

Slanobarac - Borac (NS) 1:5 (1:3)

KISAČ: Igralište Tatre, sudija: Marijanac (Rakovac), strelci: Mikan u 7. za Slanobarac, a Perišić u 14. i 60. Jašović u 17. Popović u 67. i Marić u 69. minutu za Borac. Žuti karton: Mičko (Slanobarac).

SLANOBARAC: Ninić, Zavarko (Miljević), Macakanja, Ćulibrk, Mičko, Mikan, Lončar, Petković (Manić), Beriša, Tomov (Kovač), Greku.

BORAC: Pelegrin, Radić (Tomov), Đorđijevski, Jašović, Milanović (Karać), Popović, Milojević, Srdanović (Marić), Bajić (Tošić), Perišić (Todorović), Pajić.

Nastavila je ekipa trenera Dragana Mihajlovića pohod ka Novosadskoj ligi ubediljivim rezultatom savladala je ekipu Slanobarca. Mada su domaćini prijatno iznenadili golom Dragana Mikana u 7. minutu sve je nakon toga išlo na „vodenicu” ekipe sa Klise. Dajman Perišić uspeo je da izjednači rezultat, a do poluvremena za potpuni preokret potrudio se vodećim golom Boban Jašović i drugim Perišić. U nastavku su gosti diktirali tempo, a plod takve igre bila su još dva gola.

M. Po.

Čenej - Miletić 3:0 (3:0)

ČENEJ: Igralište Čeneja, sudija: Dumuz (Budisava), strelci: Radosavljević u 4. Milšev u 31. i Ćurčić u 45. minutu.

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Dakić (Paulinji), Dragin, Lukić (Rogić), Salonski, Stojković, Vilotijević (Vozar), Jaćimovski (Ivković), Milošev (Kovačević).

MILETIĆ: Petković, Grujić, Rogić, Spasojević, M. Pavković, N. Pavković, Mila. Čolić, Mile. Čolić (Slavnić), Janković, Glišić.

U fer i korektnoj igri ekipa Čeneja savladala je pretedenta za najviši plasman.

M. Po.

Obilić - Proleter 0:2 (0:1)

VILOVO: Igralište Obilića, sudija Milutinović (Novi Sad). Strelci: Rašiovan u 23 i Malidžan u 74 minutu. Žuti kartoni: Skeledžić, S. Dobrić i Đukić (Obilić).

OBILIĆ: Mladenović 7, Vlaović 7, S. Panić 6, B. Panić 6 (M. Panić), Lazarcev 6, S. Dobrić 5, Bl. Panić 6, I. Panić 7, Vukotić 5, Skeledžić 5,  Đurković 6 (Đukić).

PROLETER: Čović 7, Stevanović 6, Vukotić 6, Jeremić 7, Prolić 6, Adžić (Vuković 6), Papić 7, Krstić 6, Rašiovan 7 (Erdeljan), Katona 6, Malidžan 6.

U borbenoj utakmici bolje se snašla iskusna ekipa iz Banoštora i odnela bodove sa gostovanja u Vilovu.

Ž. M.

Železničar - Vinogradar 0:2 (0:2)

NOVI SAD: Igralište Železničara, sudija: Milišić (Novi Sad), strelac: Sladić u 29. i 37. minutu.

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plavšić, Laušević, Kiš, Mijuš, Radulović (Dendić), Mil. Marešćuk, Mićić, Mir. Marešćuk, Despotović (Amanović), Baračanin.

VINOGRADAR: N. Elez, S. Elez, Jovanović, L. Šebez, Erbez. S. Šebez, Ćelić, Kurešević, Sladić, Bukvić, Veselica (Luković).

Ekipa iz Ledinaca savladala je domaćina. Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu kada je sa dva gola Mlađan Sladić doneo prednost ekipi iz Ledinaca. U nastavku su i jedna i druga ekipa imali prilike za promenu rezultata, ali se on do kraja meča nije menjao.

M. Po.

Sloga - Hajduk 2:3, Slanobarac - Borac (NS) 1:5, Obilić - Proleter 0:2, Moskva - Borac (R) 2:9, Čenej - Miletić 3:0, Hajduk (G) - Dinamo 2:3, Železničar - Vinogradar 0:2.

1. Dinamo  23     19     1      3      76:23        58

2. Borac (NS)     23     18     3      2      67:15        57

3. Vinogradar    23     15     4      4      67:20        49

4. Proleter       23     16     1      6      64:31        49

5. Miletić 23     15     3      5      65:23        48

6. Hajduk (G)      23     12     3      8      36:28        39

7. Borac (R)       23     12     1      10     60:28        37

8. Čenej     23     7      6      10     37:38        27