108.1722

Општинска лига Бачка Паланка: Писарев за преокрет

12.05.2021. 10:45 10:46

Младост - Наша звезда 2:5 (1:2)

МАЛИ БАЧ: Игралиште Младости, судија Нађа Марић (Бачка Паланка). Стрелци: Н. Ђурић у 36. (из пенала) и Агбаба у 75. за Младост, Писарев у 39, 43. и 57, М. Владислав у 52. и Јовицки у 66. минуту за Нашу звезду. Жути картони: Дорошки (Младост), Чубрило (Наша звезда).

МЛАДОСТ: Медић, С. Ђурић, Бјелобрк, Н. Ђурић, Бабић, Загорчић, Дорошки (Милетић), Штрбац, Станковић, Добре (Ушчумлић), Агбаба (Косовац).

НАША ЗВЕЗДА: Митровић, Поткоњак (Торић), Мајсторовић, Инђић, Бабић, П. Владислав, Пилиповић (Мирков), Спасић (Дукић), Писарев, Јовицки (Чубрило), М. Владислав.

Иако, су домаћини заслужено повели из опрадано досуђеног пенала, после тога, на сцену је ступио убојити стрелац гостију Писарев, који је сам преокренуо резултат, и тако је најзаслужнији за још једну победу свог тима.

Н. Ђукић

Орлови - Соко 0:0

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Орлова, судија Бршадинац (Гложани). Жути картони: Марковић, Марчета (Орлови), Стојановић, Ивезић на клупи (Соко).

ОРЛОВИ: Клисарић, Марчета, Копања, Марковић, Савић, Ковачевић, Проле, Гајдобрански, Аврамовић, Дукић, Антонић.

СОКО: Црнчевић, С. Адамовић, Нешковић, Драговић, Стојановић, М. Адамовић (Ћурич), Тасовац, Квржић (Комад), Дангубић, Д. Ратковић (Ђурица), Гушић.

Одлична игра младих Орлова против много искуснијег ривала из Нове Гајдобре. У самом финишу, гости су се срећно извукли. Да је млади Дукић подио гостујућу мрежу из идеалне шансе, гости би били чак и поражени. Овако, Дукић се спетљао и шанса за победу је пропала.

М. Антонић

Бачки Хајдук - Пролетер 6:0 (5:0)

БАЧКО НОВО СЕЛО: Игралиште Бачког Хајдука, судија Радун (Бачка Паланка). Стрелци: Д. Николић у 8. и 32. Д. Живановић у 9, 15. и 26. и О. Живановић у 63. минуту. Жути картони: Дринић, Д. Живановић (Бачки Хајдук).

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Т. Николић, Хаџић (В. Радић), Дринић, И. Јановић (Пеулић), Грубјешић, М. Николић (Ј. Николић), О. Живановић, Д. Живановић, Д. Николић, Петровић.

ПРОЛЕТЕР: Андрејић, Конкољ, Кончар, Херготић (Калаба), Келенц, Батез, Илић, Попадић, Стојанов, З. Пелемиш, Р. Пелимиш (Пушкар).

Домаћи играчи су могли славити и много убедљивије. Имали су још безброј повољних шанси, а гости нису успели да направе ни једну једину прилику.Изванредан гол постигао је Огњен Живановић. Шутирао је с 16 мертара, лопта је прво ударила у стативу, па тек онда завршила у мрежи.

М. Малишић

Бачка (Д) - Бачка (БП) 1:2 (0:1)

ДЕСПОТОВО: Игралиште  Бачке, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Секеруш за домаће, Ахметовић и Д. Бјелош за госте.

БАЧКА (Д): Ћулибрк, Шимун, Марковић, Капетанов, Ј. Будић, Милић (Данилов), Грујић, Бајац, Секуруш (Гајић), Зелен (Макар), Лакић.

БАЧКА (БП): Јарић, Балиновић, Б. Лукач, Б. Бјелош, Малетин, Ахметовић (Штајн), Д. Бјелош (Гостовић), Гашић, Живановић (Сталетовић), Павловић (Нађ), Јајчевић.

Имењак из Бачке Паланке изненадио, домаћине. Најављивали су домаћини чак и висок успех, са више голова разлике, јер су у неку руку они били фаворити у овом мечу. Јесте да су домаћини играли одлично, створили су неколико добрих шанси, а искористили су само једну, што није било довољно ни за бод.

Г. Ћулибрк

Кривањ - Нештин 5:3 (4:2)

СЕЛЕНЧА: Игралиште Кривња, судија Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Павлов у 6. 28. и 31, Јововић у 13. и Кочонда у 53. за Кривањ, а Л. Божин у 8, С. Ћулибрк у 40. и Пуделка у 80. минуту за Нештин.Жути картон: Бујак (Кривањ).

КРИВАЊ: Нађ, Мучај, Јововић, А. Стрехски, Павлов, Алекси, Цехмајстер, Кочонда (Бујак),  Карачоњи (Спасић), Салијевић (М. Стрехски), Добош.

НЕШТИН: Јакшић, М. Валентик (Радић), Сич (С. Божин), Гњатовић, Пуделка, С. Ћулибрк, Вукмировић, Л. Божин, Бакош, С. Валентик (Канарић), Моравац (Вујовић).

Брљирао је Дарко Павлов троструки стрелац за домаћине. У 28. минуту игре погодио је гостујућу мрежу са половине игралишта. Видео је да је голман гостију Јакшић, далеко од гол линије.

Д. Јововић

Борац (В) - Славија 3:2 (2:1)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца, судија Поповић (Бачка Паланка). Стрелци: Миљевић у 19. (из пенала), Дарко Шмитран у 30. и О. Међедовић у 66. за Борац, М. Драча у 24. и 75. минуту за Славију. Жути картони: Дејан Шмитран (Борац), М. Драча (Славија).

БОРАЦ: Петковић, Миклушев, Н. Арбутовић, Миљевић, О. Међедовић, Требовац, Покрајац, Лекић (Јеленић), Дарко Шмитран, Фабри (М. Арбутовић), Н. Међедовић (Дејан Шмитран).

СЛАВИЈА: Л. Драча, Такач, Цабуко (Б. Хорват), Девић, Дуспара, Наумов, З. Јовановић, Секулић, М. Драча (Нађ), Бјелогрлић, Петковић.

Прво су гости скривили пенал, играли су руком, а Миљевић је с беле тачке био сигуран. М. Драча је поравнао резултат из слободног ударца. Потом су Дарко Шмитран и О. Међедовић после центаршутева главом лопту спроводили у противничку мрежу. Да би М. Драча опет из слободног ударца само поставио коначан резултат.

Л. Коменић

КАРАЂОРЂЕВО: Орлови - Соко 0:0, ДЕСПОТОВО: Бачка - Бачка (БП) 1:2, СЕЛЕНЧА: Кривањ - Нештин 5:3, БАЧКО НОВО СЕЛО: Бачки Хајдук -Пролетер 6:0, ВИЗИЋ: Борац - Славија 3:2, МАЛИ БАЧ: Младост - Нова звезда 2:5.

 1. Наша звезда 17     16     1      0      77:13        49

 2. Нештин        18     12     1      5      58:32        37

 3. Соко    18     11     3      4      36:13        36

 4. Кривањ        18     11     2      5      43:32        35

 5. Бачка (Д)     18     11     1      6      61:21        34

 6. Орлови        17     8      3      6      43:26        27

 7. Младост       18     8      1      9      46:40        25

 8. Бачка БП)    18     7      3      8      35:36        24