Opštinska liga Bačka Palanka: Pisarev za preokret

12.05.2021. 10:45 10:46

Mladost - Naša zvezda 2:5 (1:2)

MALI BAČ: Igralište Mladosti, sudija Nađa Marić (Bačka Palanka). Strelci: N. Đurić u 36. (iz penala) i Agbaba u 75. za Mladost, Pisarev u 39, 43. i 57, M. Vladislav u 52. i Jovicki u 66. minutu za Našu zvezdu. Žuti kartoni: Doroški (Mladost), Čubrilo (Naša zvezda).

MLADOST: Medić, S. Đurić, Bjelobrk, N. Đurić, Babić, Zagorčić, Doroški (Miletić), Štrbac, Stanković, Dobre (Uščumlić), Agbaba (Kosovac).

NAŠA ZVEZDA: Mitrović, Potkonjak (Torić), Majstorović, Inđić, Babić, P. Vladislav, Pilipović (Mirkov), Spasić (Dukić), Pisarev, Jovicki (Čubrilo), M. Vladislav.

Iako, su domaćini zasluženo poveli iz opradano dosuđenog penala, posle toga, na scenu je stupio ubojiti strelac gostiju Pisarev, koji je sam preokrenuo rezultat, i tako je najzaslužniji za još jednu pobedu svog tima.

N. Đukić

Orlovi - Soko 0:0

KARAĐORĐEVO: Igralište Orlova, sudija Bršadinac (Gložani). Žuti kartoni: Marković, Marčeta (Orlovi), Stojanović, Ivezić na klupi (Soko).

ORLOVI: Klisarić, Marčeta, Kopanja, Marković, Savić, Kovačević, Prole, Gajdobranski, Avramović, Dukić, Antonić.

SOKO: Crnčević, S. Adamović, Nešković, Dragović, Stojanović, M. Adamović (Ćurič), Tasovac, Kvržić (Komad), Dangubić, D. Ratković (Đurica), Gušić.

Odlična igra mladih Orlova protiv mnogo iskusnijeg rivala iz Nove Gajdobre. U samom finišu, gosti su se srećno izvukli. Da je mladi Dukić podio gostujuću mrežu iz idealne šanse, gosti bi bili čak i poraženi. Ovako, Dukić se spetljao i šansa za pobedu je propala.

M. Antonić

Bački Hajduk - Proleter 6:0 (5:0)

BAČKO NOVO SELO: Igralište Bačkog Hajduka, sudija Radun (Bačka Palanka). Strelci: D. Nikolić u 8. i 32. D. Živanović u 9, 15. i 26. i O. Živanović u 63. minutu. Žuti kartoni: Drinić, D. Živanović (Bački Hajduk).

BAČKI HAJDUK: Njenjić, T. Nikolić, Hadžić (V. Radić), Drinić, I. Janović (Peulić), Grubješić, M. Nikolić (J. Nikolić), O. Živanović, D. Živanović, D. Nikolić, Petrović.

PROLETER: Andrejić, Konkolj, Končar, Hergotić (Kalaba), Kelenc, Batez, Ilić, Popadić, Stojanov, Z. Pelemiš, R. Pelimiš (Puškar).

Domaći igrači su mogli slaviti i mnogo ubedljivije. Imali su još bezbroj povoljnih šansi, a gosti nisu uspeli da naprave ni jednu jedinu priliku.Izvanredan gol postigao je Ognjen Živanović. Šutirao je s 16 mertara, lopta je prvo udarila u stativu, pa tek onda završila u mreži.

M. Mališić

Bačka (D) - Bačka (BP) 1:2 (0:1)

DESPOTOVO: Igralište  Bačke, sudija Dražić (Bačka Palanka). Strelci: Sekeruš za domaće, Ahmetović i D. Bjeloš za goste.

BAČKA (D): Ćulibrk, Šimun, Marković, Kapetanov, J. Budić, Milić (Danilov), Grujić, Bajac, Sekuruš (Gajić), Zelen (Makar), Lakić.

BAČKA (BP): Jarić, Balinović, B. Lukač, B. Bjeloš, Maletin, Ahmetović (Štajn), D. Bjeloš (Gostović), Gašić, Živanović (Staletović), Pavlović (Nađ), Jajčević.

Imenjak iz Bačke Palanke iznenadio, domaćine. Najavljivali su domaćini čak i visok uspeh, sa više golova razlike, jer su u neku ruku oni bili favoriti u ovom meču. Jeste da su domaćini igrali odlično, stvorili su nekoliko dobrih šansi, a iskoristili su samo jednu, što nije bilo dovoljno ni za bod.

G. Ćulibrk

Krivanj - Neštin 5:3 (4:2)

SELENČA: Igralište Krivnja, sudija Latinović (Bačka Palanka). Strelci: Pavlov u 6. 28. i 31, Jovović u 13. i Kočonda u 53. za Krivanj, a L. Božin u 8, S. Ćulibrk u 40. i Pudelka u 80. minutu za Neštin.Žuti karton: Bujak (Krivanj).

KRIVANJ: Nađ, Mučaj, Jovović, A. Strehski, Pavlov, Aleksi, Cehmajster, Kočonda (Bujak),  Karačonji (Spasić), Salijević (M. Strehski), Doboš.

NEŠTIN: Jakšić, M. Valentik (Radić), Sič (S. Božin), Gnjatović, Pudelka, S. Ćulibrk, Vukmirović, L. Božin, Bakoš, S. Valentik (Kanarić), Moravac (Vujović).

Brljirao je Darko Pavlov trostruki strelac za domaćine. U 28. minutu igre pogodio je gostujuću mrežu sa polovine igrališta. Video je da je golman gostiju Jakšić, daleko od gol linije.

D. Jovović

Borac (V) - Slavija 3:2 (2:1)

VIZIĆ: Igralište Borca, sudija Popović (Bačka Palanka). Strelci: Miljević u 19. (iz penala), Darko Šmitran u 30. i O. Međedović u 66. za Borac, M. Drača u 24. i 75. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Dejan Šmitran (Borac), M. Drača (Slavija).

BORAC: Petković, Miklušev, N. Arbutović, Miljević, O. Međedović, Trebovac, Pokrajac, Lekić (Jelenić), Darko Šmitran, Fabri (M. Arbutović), N. Međedović (Dejan Šmitran).

SLAVIJA: L. Drača, Takač, Cabuko (B. Horvat), Dević, Duspara, Naumov, Z. Jovanović, Sekulić, M. Drača (Nađ), Bjelogrlić, Petković.

Prvo su gosti skrivili penal, igrali su rukom, a Miljević je s bele tačke bio siguran. M. Drača je poravnao rezultat iz slobodnog udarca. Potom su Darko Šmitran i O. Međedović posle centaršuteva glavom loptu sprovodili u protivničku mrežu. Da bi M. Drača opet iz slobodnog udarca samo postavio konačan rezultat.

L. Komenić

KARAĐORĐEVO: Orlovi - Soko 0:0, DESPOTOVO: Bačka - Bačka (BP) 1:2, SELENČA: Krivanj - Neštin 5:3, BAČKO NOVO SELO: Bački Hajduk -Proleter 6:0, VIZIĆ: Borac - Slavija 3:2, MALI BAČ: Mladost - Nova zvezda 2:5.

 1. Naša zvezda 17     16     1      0      77:13        49

 2. Neštin        18     12     1      5      58:32        37

 3. Soko    18     11     3      4      36:13        36

 4. Krivanj        18     11     2      5      43:32        35

 5. Bačka (D)     18     11     1      6      61:21        34

 6. Orlovi        17     8      3      6      43:26        27

 7. Mladost       18     8      1      9      46:40        25

 8. Bačka BP)    18     7      3      8      35:36        24