117.0199
107.9121

Звезда после преокрета убедљиво победила Младост

20.03.2021. 21:24 21:41

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде победили су вечерас Младост из Лучана 4:1 (3:1) у Београду у 28. колу Суперлиге.

Тим Дејана Станковића вечерашњом победом дошао је до 16. првенственог тријумфа у низу.

Гости су на Маракани повели у 34. минуту голом Саша Јовановића, али је Звезда режирала преокрет и за шест минута постигла је три гола.

Прво је Немања Милуновић донео изједначење у 39. минуту, Гелор Канга је 60 секунди касније погодио за вођство, а у финишу полувремена Милан Павков је повећао на 3:1.

Коначан резултат поставио је Вељко Николић у 51. минуту.

Резултати 28. кола: Металац - Напредак 2:2, Данас: Бачка - Партизан 0:4, Раднички Ниш - Вождовац 0:1, Спартак - ТСЦ 2:2, Златибор - Јавор 0:2, Црвена звезда - Младост 4:1. Сутра: Мачва - Чукарички, Нови Пазар - Пролетер, Рад - Радник, Војводина - Инђија (15 сати).

Табела: Црвена звезда 80, Партизан 71, Војводина 54, Чукарички 52, Спартак 44, ТСЦ 42, Радник 42, Пролетер 42, Раднички 38, Металац 38, Вождовац 36, Јавор 33, Младост 33, Нови Пазар 30, Напредак 29, Рад 27, Инђија 26, Златибор 21, Мачва 20, Бачка 15.
Дерби на Карађорђу: Војводина - Црвена звезда (0:2)

22.11.2020. 17:11 20:15