104.8191

Звезда од 0:2 до победе против Златибора у Купу

16.11.2020. 19:08 21:22
Извор: ФК Црвена звезда

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас на свом стадиону Златибор са 4:2 (0:1), у последњој утакмици шеснаестине финала Купа Србије.

Гости су били близи чуда, водили су головима Василија Јањиа у 31. и Урош Милорадовић 56. минуту, а онда је уследио експресан преокрет.

Стрелци за црвено-беле били су Мирко Иванић у 71, Алекса Вукановић у 73, Радован Панков у 84. и Андрија Радуловић у 86. минуту.

Жреб за осмину финала одржаће се сутра од 12 сати.

Станковић: Чудна утакмица, играчи са клупе преокренули

БЕОГРАД: Чудна утакмица, доминирали смо од првог момента, требало је да имамо два или три поготка предности, а практично смо из првог шута примили гол, рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић после преокрета против Златибора (4:2) у Купу Србије.

"Исто тако је било и у наставку игре, из јединог покушаја смо примили гол. Изабрали смо тежи пут, а ја не бих више да преокрећемо резултат. Морамо да будемо концентрисани у одбрани. Противник нам по мечу направи једну или две прилике, а у тим ситуацијама мораш да будеш „јак“ и да не примиш гол, изјавио је Станковић.

Звездин тренер додао је да су играчи са клупе -преокренули утакмицу.

"Тако да је утисак да су измене биле праве. Честитам играчима. Нема дилеме, чак и када се погледа статистика види се да смо били бољи. Ипак, не желим више да противнику дајемо предност. Практично сам дошао до тога да на полувремену нисам имао шта да кажем играчима, јер смо заслужили да водимо 3:0, али пита се и противник. Истрчали смо се, момци су показали карактер и морамо да останемо фокусирани до краја последњег циклуса за ову полусезону. Неће бити лако", закључио је Станковић.

Навијачи Звезде ушли на терен током утакмице против Златибора

БЕОГРАД: Навијачи Црвене звезде ушли су на терен током утакмице Купа Србије против Златибора.

Прво је на почетку другог полувремена, при вођству гостију, један од вођа навијача Владимир Шавија "одржао кратак говор" играчима, да би потом у 50. минуту група навијача ушла на терен, потом и на трибине.

Они су обележили 10. годишњицу од смрти познатог навијача Звезде Бранислава Зељковића, чији је лик био на застави постављеној на северној трибини.

Куп Србије: Раднички – Пролетер 0:2 (0:0)

21.10.2020. 19:56 19:58