104.8191

Лига шампиона: Локомотива и Атлетико ремизирали, Борусија прегазила Шахтјор

03.11.2020. 21:17 21:24
Извор: Duel Lokomotive i Atletiko Madrida, foto: FoNet

У прва два меча трећег кола Лиге шампиона у Москви су ремизирали Локомотива Марка Николића и мадридски Атлетико 1:1, док је Борусија из Менхенгладбаха декласирала Шахтјтор у Кијеву 6:0.

Нови одличан меч у елити одиграла је Локомотива против фаворизованог ривала и освојила други бод. Највеће заслуге за то сигурно иду голману Гиљермеу, који је "скинуо" неколико одличних удараца Жоаа Феликса, а имао је и срећу када је Коке погодио пречку. На све то је Луис Суарес имао лош дан, промашио је празан гол, за разлику од директног чувара Слободана Рајковића који је блистао и "закључио" одбрану, заједно са Николићем у одличној поставци. Атлетико је повео голом штопера Хосеа Марије Хименеса, сјајним трзајем главом, али је седам минута касније Локомотива изједначила. У центру пажње је био судија Беноа Бастијен када је морао да уз помоћ ВАР-а досуди пенал. Руком је играо Ектор Ерера, а Антон Миранчук био сигуран са пенала. На крају су Московљани издржали и одушевили својих 8.000 бучних навијача.

У другом дуелу Шахтјор је на свом терену са седморицом Бразилаца претпео најтежи пораз у клупској историји и то од Борусије из Менхенгладбаха. До сада је најтежи пораз био 0:3 и то су чинили Манчестер сити, Аталанта, Пари Сен Жермен и Лацио. Већ после непуних пола сата дао се наслутити дебакл. Борусија је имала чак три гола предности преко Алесанеа Плее, који је у другом полувремену комплетирао "хет-трик", а на све то је аутогол постигао Валери Боднар. Одбрана Шахтјора била је јако лоша, срљала је из грешке у грешку, а Немци су то кажњавали. Реми Бенсебаини и капитен Ларс Штиндл су задали још два ударца и најавили да ће Борусија играти озбиљну улогу у Б групи.

Утакмице трећег кола Лиге шампиона: Реал или Интер

03.11.2020. 08:35 08:37