117.0614
108.3501

Сомборска лига: Сјајан погодак Бранка Ћука

26.08.2020. 11:40 11:41

Домаћини, предвођени одличним капитеном Бранком Ћуком пружили су врло добру партију и заслужено победили.

Борац (БГ) - Омладинац 4:2 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Шево (Челарево), стрелци: А. Покрајац у 37. и 89. Чутурило у 47. и Ћук у 54. за Борац, а Терзија у 72. и 74. минуту за Омладинац. Жути картони: Нешковић (Борац), Делија, Секулић, Мијић (Омладинац). Црвени картон: Нешковић (Борац).

БОРАЦ: Марковић 7, Личина 7 (Чанковић), Чутурило 8 (Јокић), Кртинић 7, А. Покрајац 8, Загорац 8 (Јовин), Ћук 9, Нешковић, Медић 8, Обрадовић 7, Б. Покрајац 7.

ОМЛАДИНАЦ: Зелић 6, Суботић 6, Дамјановић 6 (Лекаји 6), Мусић 7, Секулић 7, Радујко 6 (Филиповић 6), Гргић 7, Вукелић 6 (Терзија 8), Мијић 6, Делија 6 (Зелић 6), Ковачевић 6.

Иако је екипа изузетно подмалђена момци су дали све од себе, трудили су се и резултат није изостао. Најлепши погодак постигао је капитен Бранко Ћук у 54. минуту када је надмудрио два своја чувара, ушао је у шеснастерац, оштро шутирао и гостујући голман био немоћан.

А. Чичић

ЖАК - Раднички (Р) 0:1 (0:1)

СОМБОР: Игралиште поред жзелезничке станице, играно је без присуства гледалаца, судија: А. Мудринић (Апатин), стрелац: Кувељић (из једанаестерца) у 30. минуту, жути картони: Милановић, Сажданић, Савић, Г. Кнежевић, Ковачевић, Тимар (ЖАК), а Кршић, С. Кнежевић, Алексић (Раднички).

ЖАК: Козлина, Шимунов (Савић), Никић, Г .Кнежевић, Банић (Тривуновић), Сажданић, Живчић (Ковачевић), Хостиеславски, Вулин (Тимар), Јовановић, Милановић.

РАДНИЧКИ: Спасић (С. Кнежевић), Милуновиçћ Лазаревић, Игњатовић, Кувељић (Нововић), Кршић, Алексић, Милојевић (Кардинал), Црњански, Кесић, Петковић.

У дуелу између Сомбораца и Ратковчана победника су одлучиле нијансе.

Ђ. Ш.

БСК - Станишић 0:2 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Јововић у 45. и Д. Богуновић у 80. минуту. Жути картони: Стојаковић, Станић, Ћурћија, Бељански, Ђурђевић (БСК), Радусин, Јововић, Станковић, Матић (Станишић). Црвени картони: Бељански, Ђурђевић (БСК).

БСК: Немет 6, Станић 7, Драговић 6, Божић 7, Милошевић 7, Ђуирђевић 6, Стојаковић 6 (Вејновић), Ћурћија 6 (Химић), Медић 7, Бељански 6, Кораћ 6 (Стојисављевић).

СТАНИШИЋ: Бркић 7, Радусин 6 (Матијаш 6), Бећановић 6 (Матић 6), Му. Богуновић 7, Љуштина 6, Д. Богуновић 8, Станковић 7 (Мијић), Ресановић 7, Радев 6 (Мацановић), Торбица 8, Ердељи 7.

У Брестовцу виђена је изједначена игра у којој су гости за нијансу били бољи и освојили бодове. Млади тим БСК-а пружио је достојан отпор, а превагу гостима донели су два ветерана Торбица и Богуновић. Врло слаби судија Станишић није се снашао у овом сусрету.

А. Чичић

Маглић - Русин 1:4 (1:2)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, играно је без присуства гледалаца, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Бојан Тројановић у 32. за Маглић, а Д.Будински у 13., Шарац у 44., В. Вујовић у 52. и Сајанковић у 60. минуту за Русин. Жути картони: Бошко Тројановић, Дмитровић, Булатовић (Маглић), а Рац, Бранковић (Русин).

МАГЛИЋ: Гајић, Бошко Тројановић, Дмитровић (Миловановић), Коваçевић, Перовић (Булатовић), Краљ, Докнић (Туцић), Бојан Тројановић, Стојковић, Ландуп (Луткић), Анђић (Шијаковић).

РУСИН: Калинић, Коçић, Холик, Ланжужанин, В. Вујовић, Сајанковић, Ф. Вујовић, Д. Будински (И. Будински), Шарац, Бранковић (Виславски), Рац (Ђукановић).

Први пут утакмицу за бодове одиграле су екипе Маглића и Русина. Гости из Руског Крстура су били много бољи и забележили су убедљиву победу.

Ђ. Ш.

Славија - Борац 1:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, судија: Јериловић (Апатин), стрелац: М. Шмит у 45. минуту . Жути картони: Грња, Давидовић, Чвокић, Бенка (Славија).

СЛАВИЈА: Вучетић, Грња, Мартин Шмит, Јушковић, Заскалицки, А. Шмит (Бенка), Кухта, Петровић (Ракочвић), Давидовић, Чвокић (Болехрацки), Маројевић.

БОРАЦ: Ђукић, Војиновић, Д. Баланго, Лакатош, Вјетровић, Солдат, С. Баланго (Николић, Танкосић), Гајић, Јовановић, Дробњак, Јандрић.

Добра фудбалска представа у Пиницама где су обе екипе у отовореној игри тражили што бољи резултат. Одлука је пала у 45. минуту када је  Мартин Шмит после додавања Јушковића лопту послао иза леђа голмана.

Ј. Шустер

Будућност (М) - Будућност (П) 1:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, играно је без присуства гледалаца, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелац: Буквић у 84. минуту,жзути картони: Бошњак, Буквић, Куженић, Бојанић, Моража (Будућност, М), а Бажанов (Будућност, П)

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Mеsеlyija, Радишић, Копања, Бајић (Тркуља), Буквић,Куженић (Хајдуковић), Јурчевић (Моража), Новаковић, Бошњак (Рађеновић).

БУДУЋНОСТ (П): Abayić, Попов, Грња (Бажанов), Гајић, Гашић, Кнежевић, Ковачевић, Козомора (Бањац), Марић, Живић (Тривуновић), Николић.

Минималну, али потпуно заслужену победу остварили су фудбалери домаћег тима, у веома занимљивом окшају за бодове између имењака и општинских ривала.

Ђ. Ш.

Тврђава - Задругар (СМ) 1:1 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, играно је без присуства гледалаца, судија: Н.Малбашић (Сомбор), стрелци: Ралевић у 45.  за Тврђаву, а Милићевић у 79. минуту за Задругар, жути картони: Штрбац (Тврђава), а Пјевић, Кања, Милићевић (Задругар).

ТВРЂАВА: Ћућковић, Девић, Милиновић, Шомоши, Марчета, М. Агбаба, Ралевић, Андрић, Штрбац, Малешевић, Д.Агбаба (Oklobyija).

ЗАДРУГАР (СМ): Стојановић, Илић (Вуковић), Замбо, Мрђеновић(Милићевић), Јовановић, Јанковић, Кончаревић, Бурда, Пјевић, Ранчиç, Кања.

Чак, десет стопостотних шанси нису искористили фудбалери Тврђаве.

Ђ. Ш.

Резултати:

ЖАК - Раднички 0:1, БСК - Станишић 0:2, Тврђава - Задругар 1:1, Будућност (М) - Будућност (П) 1:0, Полет - Кордун 4:0, Славија - Борац 1:0, Кулпин - Будућност (Г) 1:4, Маглић - Русин 1:4, Борац (БГ) - Омладинац 4:2.