Somborska liga: Sjajan pogodak Branka Ćuka

26.08.2020. 11:40 11:41

Domaćini, predvođeni odličnim kapitenom Brankom Ćukom pružili su vrlo dobru partiju i zasluženo pobedili.

Borac (BG) - Omladinac 4:2 (1:0)

BAČKI GRAČAC: Igralište Borca, sudija: Ševo (Čelarevo), strelci: A. Pokrajac u 37. i 89. Čuturilo u 47. i Ćuk u 54. za Borac, a Terzija u 72. i 74. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Nešković (Borac), Delija, Sekulić, Mijić (Omladinac). Crveni karton: Nešković (Borac).

BORAC: Marković 7, Ličina 7 (Čanković), Čuturilo 8 (Jokić), Krtinić 7, A. Pokrajac 8, Zagorac 8 (Jovin), Ćuk 9, Nešković, Medić 8, Obradović 7, B. Pokrajac 7.

OMLADINAC: Zelić 6, Subotić 6, Damjanović 6 (Lekaji 6), Musić 7, Sekulić 7, Radujko 6 (Filipović 6), Grgić 7, Vukelić 6 (Terzija 8), Mijić 6, Delija 6 (Zelić 6), Kovačević 6.

Iako je ekipa izuzetno podmalđena momci su dali sve od sebe, trudili su se i rezultat nije izostao. Najlepši pogodak postigao je kapiten Branko Ćuk u 54. minutu kada je nadmudrio dva svoja čuvara, ušao je u šesnasterac, oštro šutirao i gostujući golman bio nemoćan.

A. Čičić

ŽAK - Radnički (R) 0:1 (0:1)

SOMBOR: Igralište pored žzelezničke stanice, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: A. Mudrinić (Apatin), strelac: Kuveljić (iz jedanaesterca) u 30. minutu, žuti kartoni: Milanović, Saždanić, Savić, G. Knežević, Kovačević, Timar (ŽAK), a Kršić, S. Knežević, Aleksić (Radnički).

ŽAK: Kozlina, Šimunov (Savić), Nikić, G .Knežević, Banić (Trivunović), Saždanić, Živčić (Kovačević), Hostieslavski, Vulin (Timar), Jovanović, Milanović.

RADNIČKI: Spasić (S. Knežević), Milunoviçć Lazarević, Ignjatović, Kuveljić (Novović), Kršić, Aleksić, Milojević (Kardinal), Crnjanski, Kesić, Petković.

U duelu između Somboraca i Ratkovčana pobednika su odlučile nijanse.

Đ. Š.

BSK - Stanišić 0:2 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, sudija: Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Jovović u 45. i D. Bogunović u 80. minutu. Žuti kartoni: Stojaković, Stanić, Ćurćija, Beljanski, Đurđević (BSK), Radusin, Jovović, Stanković, Matić (Stanišić). Crveni kartoni: Beljanski, Đurđević (BSK).

BSK: Nemet 6, Stanić 7, Dragović 6, Božić 7, Milošević 7, Đuirđević 6, Stojaković 6 (Vejnović), Ćurćija 6 (Himić), Medić 7, Beljanski 6, Korać 6 (Stojisavljević).

STANIŠIĆ: Brkić 7, Radusin 6 (Matijaš 6), Bećanović 6 (Matić 6), Mu. Bogunović 7, Ljuština 6, D. Bogunović 8, Stanković 7 (Mijić), Resanović 7, Radev 6 (Macanović), Torbica 8, Erdelji 7.

U Brestovcu viđena je izjednačena igra u kojoj su gosti za nijansu bili bolji i osvojili bodove. Mladi tim BSK-a pružio je dostojan otpor, a prevagu gostima doneli su dva veterana Torbica i Bogunović. Vrlo slabi sudija Stanišić nije se snašao u ovom susretu.

A. Čičić

Maglić - Rusin 1:4 (1:2)

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: N. Manić (Karavukovo), strelci: Bojan Trojanović u 32. za Maglić, a D.Budinski u 13., Šarac u 44., V. Vujović u 52. i Sajanković u 60. minutu za Rusin. Žuti kartoni: Boško Trojanović, Dmitrović, Bulatović (Maglić), a Rac, Branković (Rusin).

MAGLIĆ: Gajić, Boško Trojanović, Dmitrović (Milovanović), Kovaçević, Perović (Bulatović), Kralj, Doknić (Tucić), Bojan Trojanović, Stojković, Landup (Lutkić), Anđić (Šijaković).

RUSIN: Kalinić, Koçić, Holik, Lanžužanin, V. Vujović, Sajanković, F. Vujović, D. Budinski (I. Budinski), Šarac, Branković (Vislavski), Rac (Đukanović).

Prvi put utakmicu za bodove odigrale su ekipe Maglića i Rusina. Gosti iz Ruskog Krstura su bili mnogo bolji i zabeležili su ubedljivu pobedu.

Đ. Š.

Slavija - Borac 1:0 (1:0)

PIVNICE: Stadion Slavije, sudija: Jerilović (Apatin), strelac: M. Šmit u 45. minutu . Žuti kartoni: Grnja, Davidović, Čvokić, Benka (Slavija).

SLAVIJA: Vučetić, Grnja, Martin Šmit, Jušković, Zaskalicki, A. Šmit (Benka), Kuhta, Petrović (Rakočvić), Davidović, Čvokić (Bolehracki), Marojević.

BORAC: Đukić, Vojinović, D. Balango, Lakatoš, Vjetrović, Soldat, S. Balango (Nikolić, Tankosić), Gajić, Jovanović, Drobnjak, Jandrić.

Dobra fudbalska predstava u Pinicama gde su obe ekipe u otovorenoj igri tražili što bolji rezultat. Odluka je pala u 45. minutu kada je  Martin Šmit posle dodavanja Juškovića loptu poslao iza leđa golmana.

J. Šuster

Budućnost (M) - Budućnost (P) 1:0 (0:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: D. Nađ (Ruski Krstur), strelac: Bukvić u 84. minutu,žzuti kartoni: Bošnjak, Bukvić, Kuženić, Bojanić, Moraža (Budućnost, M), a Bažanov (Budućnost, P)

BUDUĆNOST (M): Bojanić, Prošić, Meselyija, Radišić, Kopanja, Bajić (Trkulja), Bukvić,Kuženić (Hajduković), Jurčević (Moraža), Novaković, Bošnjak (Rađenović).

BUDUĆNOST (P): Abayić, Popov, Grnja (Bažanov), Gajić, Gašić, Knežević, Kovačević, Kozomora (Banjac), Marić, Živić (Trivunović), Nikolić.

Minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu ostvarili su fudbaleri domaćeg tima, u veoma zanimljivom okšaju za bodove između imenjaka i opštinskih rivala.

Đ. Š.

Tvrđava - Zadrugar (SM) 1:1 (1:0)

BAČ: Igralište Tvrđave, igrano je bez prisustva gledalaca, sudija: N.Malbašić (Sombor), strelci: Ralević u 45.  za Tvrđavu, a Milićević u 79. minutu za Zadrugar, žuti kartoni: Štrbac (Tvrđava), a Pjević, Kanja, Milićević (Zadrugar).

TVRĐAVA: Ćućković, Dević, Milinović, Šomoši, Marčeta, M. Agbaba, Ralević, Andrić, Štrbac, Malešević, D.Agbaba (Oklobyija).

ZADRUGAR (SM): Stojanović, Ilić (Vuković), Zambo, Mrđenović(Milićević), Jovanović, Janković, Končarević, Burda, Pjević, Rančiç, Kanja.

Čak, deset stopostotnih šansi nisu iskoristili fudbaleri Tvrđave.

Đ. Š.

Rezultati:

ŽAK - Radnički 0:1, BSK - Stanišić 0:2, Tvrđava - Zadrugar 1:1, Budućnost (M) - Budućnost (P) 1:0, Polet - Kordun 4:0, Slavija - Borac 1:0, Kulpin - Budućnost (G) 1:4, Maglić - Rusin 1:4, Borac (BG) - Omladinac 4:2.