У домовима 567 заражених корисника и 130 запослених
БЕОГРАД: У установама социјалне заштите и Домовима за смештај одраслих и старих закључно са данашњим даном потврђено је присуство вируса КОВИД - 19 код 567 корисника и 130 запослених, саопштило је Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.
Присуство вируса КОВИД -19 потврђено је у геронтолошким центрима у Нишу, Крушевцу, Књажевцу, геронтолошком центру “Јеленац” у Алексинцу и радној јединици истог центра у Тешици, новобеоградском одељењу Градског центра за социјални рад у Београду и Дому за смештај старих лица у Смедереву.
Вирус је присутан и у Дому за старе Алибунар у Алибунару, Домском одељењу за смештај одраслих и старих у Новом Пазару, Домском одељењу за смештај старих и пензионера у Новом Кнежевцу, Дому за децу и омладину ''Душко Радовић'' у Нишу, Установи за децу и младе ''Srеmčica'' као и у Прихватилишту за одрасле и старије особе у Београду.
Присуство вируса КОВИД - 19 потврђен је и у Центру за породични смештај и усвојење у Београду, Центру за породични смештај и усвојење у Нишу, Центру за заштиту одојчади, деце и омладине у Београду, Дому за смештај лица ометених у развоју Блаце-Трбуње, Дому за одрасла инвалидна лица у Београду, Дому за одрасла инвалидна лица у Дољевцу као и у Дому за лица ометена у менталном развоју ''OTHON'' у Старој Моравици.
Вирус је потврђен и у Дому за смештај одраслих лица Кулина, домовима за смештај одраслих и старијих: ''Stara пруга'' на Умци, ''Плава милина'' у Земуну, ''Радост'' у Неготину, ''МелиорВита'' и ''Доживети стоту'' у Земуну, ''Елите Хоме Стар'' у Прогару, ''Ескулап центар'' у Нишу, ''Нана'' и “Нада” у Београду, ''Svеti Трифун'' у Железнику и ''Sunčеv брег'' у Београду.
"Укупан број излечених корисника установа социјалне заштите износи 89, а број излечених особа које су запослене у установама социјалне заштите је 40", наводи се у саопштењу.
Корисници у установама социјалне заштите за које постоји процена да могу бити потенцијални преносиоци вируса смештени су у изолацију, док запослени у установама социјалне заштите, код којих постоји оваква опасност, не долазе на посао и налазе се у кућној изолацији.