108.3501

Новосадска лига: Руменчани без пораза

26.11.2019. 11:51 11:55

​​​​​​​Ветерник - Јединство 0:1 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 400, судија: Димоски (Нови Сад), стрелац: Пекић у 67. минуту (из пенала). Жути картони: Пекез, Гвозден, Томић, Чичић (Ветерник), Митровић, Берић, Штефек (Јединство). Црвени картони: Чичић, Марковић (Ветерник), Заов (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Пекез, Огњановић, Турало, Срдановић (Николић), Марковић, Томић, Гвозден (Ђокић), Вуковић, Субашић, Чичић.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Штефек, Радин (Стричевић), Стаменковић (Пекић), Гаџић, Митровић, Ђекић, Веселиновић (Стевановић), Родић, Заов.

Екипа Јединства слатким минималцем окончала је сезону на првом месту без изгубљеног меча, пошто је са једног од најтежих гостовања у Ветернику успео да освоји сва три бода. Меч хуманитарног карактера покварили су актери на крају недоличним понашањем. У игри без гарда момци тренера Владимира Шпоње успели су голом из  једанаестерца да се радују. Оправдано је судија Марко Димоски показао на пеналтик, јер је Томислав Томић играо руком, а да се на крају Руменчани радују потрудио се са једанаестерца резервиста Јован Пекић.

М. По.

Славија - Нови Сад 1:3 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Лаковић у 44. за Славију, а Адамек у 12. Кавчић у 29. и 70. минуту за Нови Сад. Жути картони: Грубовић, Радовановић (Славија), Вучић, Сувајџић (Нови Сад).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Пејаковић, Галић (Алексић), Жакула, Гајић, Остојић (Јордановски), Ждеро (Бркљача), Грубовић, Лаковић, Радовановић.

НОВИ САД: Ромић, Илић (Ћелић), Кавчић, Кременовић (Спиридоновић), Сувајџић, Симић, Адамек (Тубић), Игњић, Бајат, Тепић, Вучић.

Чета са Детелинаре успела је у последњем колу да у Салајки савлада Славију. Да су дошли са намером да освоје цео плен показали су на почетку меча када је након центаршута с леве стране Милан Адамек савладао Милоша Чавића. Искусни Драган Кавчић заслужан је за повећање резултата, након соло продора издржао је дуел са одбрамбеним играчем Славије, судија Вукмановић испоштовао је предност па је Кавчић погодио малу мрежу. Остали су „канаринци” без помоћи Бојана Кременовића који је након једног дуела остао да лежи на трави, па га је заменио Спиридоновић, а у питању повреда лигамената. Минут пре краја првог дела Симић је фаулирао Грубовића, а Никола Лаковић је из слободног ударца савладао Ромића.

Кренули су домаћи у наставку са намером да дођу до изједначења, али да се то не деси потрудио се другим голом Драган Кавчић. На двадесетак метара је из слободног ударца по други пут савладао Чавића за коначан резултат.

М. По.

Фрушкогорски партизанФутог 3:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Драгољевић. Стрелци: М. Тешановић у 63. и 84, а Клинцов у 79. минуту. Жути картони: Дулић и М. Тешановић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Клинцов, Бабић (Антонић), В. Девић, Дулић, Јанић, Грубишић (Подрашчанин), Пргоњић (М. Тешановић), Кантар.

ФУТОГ: Марковић, Мир. Бероња, Сакач, Латиновић, Мих. Бероња, Косић, Швоња, Чепић, Миловац (Стелкић), Стевановски, Каран.

Фудбалери Фрушкогорског партизана су добро наместили нишане у последњем колу јесењег дела првенства. Њихову убојитост добро су осетили момци из Футога. Истина, у првом полувремену играло се без голова, мада су домаћи имали неколико шанси, али им се испречио голман Марковић. Покушавали су и Футожани некако да изненаде црно – беле.

Међутим, у другом полувремену, све је било другачије. Домаћима је досуђен пенал у 49. минуту, али је Марковић одбранио шут Рогановића. У игру је ушао Мића Тешановић и у 69. минуту начео мрежу гостију. Он је погодиои у 84. минуту. У међувремену на лопту, коју је из аута убацио увек поуздани Дејан Девић, налетео је и у 79. минуту сместио је у мрежу Мирослав Клинцов. Мало су дланове загрејали и домаћи навијачи, који су утакмицу гледали по јаком и хладном ветру. Иначе и домаћи и футошки фудбалери понашали су се заиста фер и коректно, а тако нешто било би пожељно на свим утакмицама.

М. Павловић

Татра - Петроварадин  1:1 (0:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 100, судија Чобанов (Нови Сад) стрелци: Вучковић у 57. (из пенала) за Татру, а Коска у 36. минуту за Петроварадин, жутикартони: Бобот, Јашовић, Кузмановић (Татра), Коска, Момчилов, Сурдуцки, Јовановић, Буквић,  Кокановић (Петроврдин)

ТАТРА: Муњас 7, Берић 7, Медић 6,, Јашовић 7(Вучићевић 6), Бобот 7, Батинић 7, Ожват 7, Кузмановић 6, Вучковић 7, Стојичић 6, Буђик7

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић 7, Шавија 6, Татић 6, Лазаревић 6, (Кокановић 6), Сурдуцки 6 (Дакић 6), Момчилов 7, Ружић 6, Павлов 8, Коска 8,  (Иконић 6), Шарац 6, Буквић 6

Била је то слаба фудбалска представа  али  неизвесна, и доста  обострано оштра  ,чак прљава . На крају подела бодова је ипак најреалнија.

П. Палик

Шајкаш - Фрушкогорац 2:1 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште Шајкаша, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Милановић у 17. и 53. за Шајкаш, а Спасојевић у 74. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Зечевић, Мајурић, Павков (Шајкаш), Шкрбић, Милојевић, Беговић (Фрушкогорац). Црвени картон: Павков (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Попин, Ђаковић, Павков, Алемпић, Радивојевић, Мајурић, Милановић (Гојков), Зечевић (Тривуновић), Играчев (Станковић), Николаш, Пантић.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Беговић, Васојевић, Шкрбић, Глишић, Спасојевић, Варничић (Милојевић), Пећић, Куртеш, Перовић, Поповић (Милосавић).

Екипа из Ковиља прекинула је серију слабих резултата и сасвим заслужено савладала госте из Сремске Каменице. Већ у 17. минуту расположени Здравко Милановић донео је предност домаћину. Исти играч је у наставку другим поготком удвостручио предност. Да утакмица буде неизвесна до самога краја потрудио се Огњен Спасојевић савладавши Срђана Попина, али то је било све што су гости урадили па су момци тренера Шведића се од успешне јесени опростили победом.

М. По.

ЖСК - ТСК 1:3 (1:2)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 150. Судија: Тепић (Шајкаш). Стрелци: Каурин у 5. за ЖСК; а Џамбас (аутогол) у 20. Варга у 25. и Балаж у 75. минуту за ТСК. Жути картони: Савановић, Нинковић, Тошић, Пињо (ЖСК); Војводић, Танасић, Пантош, Николић (ТСК). Црвени картони: Крсмановић (тренер ЖСК-а), и  Ћулум (тренер ТСК-а).

ЖСК: Савановић 5, Марков 6, Нинковић 6, Ђурђић 6, Џамбас 6, Дамјановић 6, Топић 6, Богданов 6, Тошић 6, Пињо 6, Каурин 6 (Ћирин)

ТСК: Војводић 7, Танасић 7, Бајић 7, Варга 8, Милосављевић - (Пантош 7), Лукић 7, Клисара 7, Пуповац 7, Косић 7 (Николић), Балаж 8, Дринић 7.

Очекивања да ће Жабаљци пружити још једну добру игру и заокружити једну лепу причу за јесењи део првенства и то против комшија из Темерина, нису се обистинила. Почело је из првог озбиљнијег напада голом Боже Каурина за вођство домаћина.

Одмах након тога гости полако преузимају игру и за свега пет минута успевају да преокрену резултат. Изједначење је уследило тако што је Јово Пуповац приморао Тихомира Џамбаса да погоди сопствену мрежу. Након тога мрежу домаћина погодио је и капитен Тамаш Варга.  И поред иницијативе домаћина у преосталом делу сусрета Темеринци су успели да осигурају победу и то ретко виђеним голом који је постигао Пашко Балаж са удаљености од 45 метара.

П. Бундало

Бачка (Ђ) - Сириг 0:2 (0:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Трнинић (Нови Сад), стрелци: Петровић у 16. и Брежњак у 90. минуту. Жути картони: Дејановић, Летић, Калајџић (Бачка), Радић, Васић (Сириг).

БАЧКА: Смољан, Др. Тривуновић, Грбић (Љ. Тривуновић, Петровић), Дејановић, Калајџић, Игњић, Станковић (Летић), Солдат, Ђурић, Ду. Тривуновић, Рогић.

СИРИГ: Мишчевић, Декић (Наранчић), Брежњак, Петровић, Васић, Грујичић, Којовић, Радић (Вучковић), Папак, Ферати, Мисини (Брежњак).

Екипа из Ђурђева поразом је завршила јесењу трку за бодове. На почетку меча пропустили су две колосалне прилике преко Ђурића и Душка Тривуновића, али заслуге што домаћи нису дошли до предности припадају и одличном голману Милошу Мишчевићу. Уследила је казна за промашаје, јер се у гужви пред голом домаћих најбоље снашао Петар Петровић. Нападали су момци тренера Шаровића у таласима, али су  се све акције завршавале пред стаменом одбраном на челу са Мишчевићем. За оверу победе Сирижана потрудио се у последњем минуту регуларног дела Срђан Брежњак.

М. По.

Хајдук - Омладинац 0:1, Славија - Нови Сад 1:3, Шајкаш - Фрушкогорац 2:1, Фрушкогорски партизан - Футог 3:0, ЖСК - ТСК 1:3, Ветерник - Јединство 0:1, Татра - Петроварадин 1:1, Бачка (Б) - Индекс 1:2, Бачка (Ђ) - Сириг 0:2.

1. Јединство      17     16     1      0      62:2  49

2. Индекс           17     13     3      1      46:9  42

3. Нови Сад       17     12     2      3      46:11        38

4. ТСК                17     11     2      4      40:20        35

5. Шајкаш          17     10     2      5      37:17        32

6. Ветерник       17     10     0      7      38:17        30

7. Сириг            17     7      4      6      23:23        25

8. ЖСК              17     7      2      8      27:31        23