108.3501

Новосадска лига: Силовит старт студената

27.08.2019. 09:11 09:13

Индекс - Бачка 5:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Граховац Алекса (Нови Сад), стрелци: Недић у 45 (са пенала), Сендерак 59, Попин 68. (са пенала) и 89, Бањац у 79. минуту. Жути картони: Бараћ, Попин (Индекс), Пантелић, С. Вујовић (Бачка).

ИНДЕКС: Субашић, Рис (Кисић), Бараћ, Сендерак (Ковачевић), Вучковић, Бељански, Недић, Бањац, Нађ, Клаић (Губеринић), Попин.

БАЧКА: Д. Станковић, М. Станковић (Ђерић), Јанковић, Дангубић (Јелић), Ј. Вујовић, Пантелић, Летић, Рогић, Гелић, Солдат, Петровић (С. Вујовић).

Под вођством новог тренера Жељка Новаковића „студенти” су остварили убедљиву победу. Гости су се доста дуго држали у егалу, „висио” им је гол неколико пута али је мрежа остала нетакнута до самог краја првог дела, када је Недић у 45. минуту са пенала био прецизан.

У другом делу Индекс је још четири пута повисио резултат тако да је на крају, победа била убедљива. Играч домаћих Клајић у 58. минуту доживео је тежу повреду када је у борби за лопту излетео са терена и ударио у шипку гола.

М. К.

ТСКВетерник 3:1 (2:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 400, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Пуповац у 14. (из пенала) и 42, Ђукић у 53. за ТСК, Ђукић (аутогол) у 33. минуту за Ветерник, жути картони: Турало, Чалија, Мркић, Ђурић, А. Ушћумлић (Ветерник).

ТСК: Војводић 7,5, Танасић – (Ђукић 7,5), Косић 7, Пашка 7,5, Милосављевић 8, Лукић 8, Клисара 7 (Росић 7), Вукеља 8, Марић 7,5, Пуповац 8,5, Димитров 7 (Дринић - ).

ВЕТЕРНИК: Ивић 7,5, Гвозден 6,5 (Субашић 7), Томић 6 (Ђурић - ), Николић 6,5, Мркић 7, Чалија 7, Турало 6 (Марковић - ), А. Ушћумлић 7, Чичић 7, Вуковић 7, Малиновић 6,5. Темеринци су верним навијачима, који су поново дошли у завидном броју, представили тим освежен шесторицом новајлија. Садржајно прво полувреме, наговешетено је у 14. минуту, када је Јово Пуповац од стране левог бека Томића непрописно заустављен у казненом простору, а потом је био сигуран реализатор најстроже казне. Прст на нози, сломио је новајлија Александар Танасић, заменио га је Горан Ђукић и главом проследио лопту у сопствену мрежу, после слободњака Немање Гвоздена.  Пред одлазак у хладовину, Пуповац је мајсторски, из слободног ударца са 20 метара, погодио за 2:1. Почетком другог полувремена, Ђукић се искупио и пожртвовано запливао кроз ваздух, крунисавши акцију запаженог Љубише Вукеље и младог Стефана Димитрова. Четири пута је одлично интервенисао Младен Ивић, а Дарко Марић је, у 82. минуту, погодио стативу. Заслужена победа домаћина, уз добар утисак борбених гостију.

М. Менићанин

СиригОмладинац 1:1 (0:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород. Гледалаца: 150. Судија: Јефтић (Нови Сад), стрелци: Мисини у 54. за Сириг, Козарски у 72. минуту за Омладинац, жути картони: Пецељ, Штефек, Мирковић (Омладинац).

СИРИГ: Вулић, Д. Вучковић, Б. Брежњак, Петровић, Наранчић, Дражић, Б. Вучковић (Радић), Грујичић (Р. Којовић), Ферати, Вујановић, Мисини (Папак).

ОМЛАДИНАЦ: Вујичић, Мирковић, Штефек, Пецељ, Пердух (Томић), Самарџић, Стојановић (Ђуричић), Ђурић, Макарић (Јованић), Пилиповић, Козарски.

У лепом амбијенту Спортског центра Препород виђена је тврда и борбена утакмица. Домаћи су желели да победом стартују у новој сезони, али у тој намери су их осујетили традиционално неугодни гости из Степановићева. По тешком времену за игру и високој температури, мора се одати признање играчима оба тима за претрчане километре. Мреже су мировале у првом полувремену, а лед је пробио Силден Мисини. Коначан резултат поставио је запажени Војислав Козарски, новајлија у редовима Омладинца.

М. Ме.

ФрушкогорацФрушкогорски партизан 0:0

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија: Тепић (Шајкаш). Жути картони: Перовић, Јевтић, Бееговић, Спасојевић и Ранисављевић (Фрушкогорац). Макивић, Клинцов, В. Децић, Јанић, Витановић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Васојевић (Шкрбић), Глишић, Перовић, Кукољ, Јевтић, Старовлах (Драгојловић), Богданов (Драгојловић), Беговић, Спасојевић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Симић, Макивић, Клинцов, М. Бабић (Тешановић), В. Девић, Дулић, Вуковић (Подрашчанин), Јанић, Витановић.

У сремском дербију, у Сремској Каменици, није постигнут ни један гол. Истина, дали су га Буковчани и судија је показао на центар, али је покрајни арбитар, видео офсајд и погодак је поништен. Утакмица је, како се и очекивало, била прилично тврда и борбена, а Буковчани су имали више од игре. Међутим, неке шансе нису искористили. Каменичани су имали велику шансу у 93. минуту, али лопта је погодила у стативу и судија је означио крај сусрета. У главној роли био је судија, који је показао чак по пет жутих картона и, чини се, да је помало изгубио конце игре, али није утицао на њено одвијање. С клупе је одстранио представника домаће екипе Шимића, а доделио је и жути картон резервном играчу Фрушкогорца Ранисављевићу.

Већ у среду Буковчанима предстоји нови дерби, пошто им долази Нови Сад.

М. Па.

Петроварадин Бачка 0:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца око 150, судија: Чобанов (Руменка). Стрелац: Трифуновић у 86. минуту. Жути картони: Павлов и Глишић (Бачка).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Торбица (Шавија), Лалић, Гардиновачки, Татић, Момчиловић, Михајловић (Павлов), Сурдучки, Буквић, Кокановић, Иконић (Ђарић).

БАЧКА: Вученовић, Мајсторовић, Павлов (Слепчев), Глишић, Танцик, Шарић, Милић (Латиновић), Инђић (Радосављевић), Леђенац, Лињачки, Трифуновић.

Изненађење у Петроварадину. Бегечани су успели да се одбране од напада домаћих фудбалера и у финишу меча преко Марка Трифуновића постигну погодак и да однесу три бода у Бегеч.

Г. К.

Нови Сад - Шајкаш 3:1 (2:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Кременовић у 21. Симић у 35. и Миловановић у 56. за Нови Сад, а Играчев у 9. минуту (из пенала) за Шајкаш.

НОВИ САД: Ромић 7, Илић 7, Кавчић 7, Бајат 8, Кременовић 8, Симић 8, Игњић 7, Сувајџић 8, Тепић 8 (Ћирић 7), Миловановић 8 (Адамек 7), Вучић 7 (Ђанковић 8).

ШАЈКАШ: Попин 8, Павков 6, Живанов 7, Алемпић 6, Радивојевић 7, Маљурић 6, Тривуновић 6 (Милановић 6), Зечевић 8, Играчев 7 (Михајловић 6), Николаш 7 (Шегуљски 6).

На премијери Нови Сад је пропустио прилику да дође до убедљивије победе, у томе га је спречио одлични голман Срђан Попин и неспретни нападачи. Неочекивано су Ковиљчани дошли у вођство, несмотрено је Илић стартовао на Зечевића и судија Драгојловић је показао на белу тачку. Сигуран реализатор је био Играчев. Од тог тренутка играо је само један тим. Момци тренера Вулетића кидисали су на гол гостију и након корнера Миловановића, Кременовић је надвисио чуваре и изједначио резултат.

До полувремена, након лепе акције Тепића, Симић је прецизним ударцем донео предност. У наставку су “канаринци” још једном полетели уз гол Миловановића до краја меча на сцени је био голман гостију Срђан Попин.

М. По.

Хајдук (Ч) - Славија 0:0

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 150. Судија: Пејић (Нови Сад). Жути картони: Лукић, Д. Бркић, Славнић, Рајовић (Хајдук), а Остојић (Славија).

ХАЈДУК: Лукић 7, Мајски 7 (Марковић), Лазић 7, Славнић 7, Тобџић 7, Р. Бркић 7 (Рајовић 6), П. Самоловац 7 (Поповић), Р. Самоловац 6, Макивић 6, Станојевић 6, Д. Бркић 7.

СЛАВИЈА: Чавић 7, Алексић 7 (Ћулум), Паунић 7, Ждеро 7, Стајић 7, Гарић 7, Остојић 6, Окиљевић 7, Грубовић 6 (Жакула), Лаковић 6, Радовановић 7.

Стари спортски пријатељи на старту првенства одиграли су изузетно чврсту, борбену и неизвесну утакмицу у којој је било прилика, али на њеном крају поделом бодова били су задовољнији Чуружани.       П. Бундало

Футог - ЖСК 1:1 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца око 200, судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Косић у 16. за Футог, а Тепић у 60. минуту за ЖСК. Жути картони: Бараћанин, Сакач и Бероња (Футог), а Топић и Дамјановић (ЖСК).

ФУТОГ: Марковић, Бараћанин (Бероња), Вуканац, Ардалић, Сакач, Косић (Ми. Бероња), Швоња, Чепић, Миловац, Сирар (Г. Косић), Латиновић.

ЖСК: Бајт, Марков, Ћирин, Дамјановић, Марић, Ђамбас, Ђурђић, Тепић, Нинковић (Тошић), Богданов, Пињо.

У Футогу је одиграна добра утакмица, жустра а на крају завршена је поделом плена. Футожани су повели голом Александра Косића у 16. минуту, али су гости из Жабља преко Тепића у наставку мечу успели да изједначе резултат и да кући однесу вредан бод.

С. Р.

Татра - Јединство 0:7 (0:3)

КИСАЧ: Игралиштзе Татре, гледалаца 200, судија Лотић (Ветерник), стрелци: Веселиновић у 45. 47 и 70, Заов у 23.  Китић у 43. Митровић у 62. и Родић у 66. минуту. Жути картони: Јасовић, Кузмановић, (Татра) и Митровић, (Јединство)

ТАТРА: Племић 7, Берић Дарко 5, Буђик 5, (Ожват 5), Јашовић 5. Батинић 5Ђекић 5, (Вучићевић 5), Бургер 5, (Стојчић,5), Кеџа 5, Кузмановић 6. Вучковић 6, Клаић 6

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 8, Берић 8. Штефек 8, Котуљач 8 (Митровић 8). Заов 8(Вучићевић 7), Ђекић 9,Веселиновић 9, Родић 7, Китић 8, (Радин 7), Стричевић 8, Стевановић 8

Комшијски дерби заслужено је припао фаворизованим гостима. Била је  то игра мачке и миша и брука за домаћина који слави 90 година од оснивања. Гости су до победе дошли са пола снаге

П. П.

ОФК Сириг - Омладинац 1:1, Индекс - Бачка (Ђ) 5:0, Петроварадин - Бачка (Б) 0:1, Јединство - Татра 7:0, ТСК - Ветерник 3:1, ОФК Футог - ЖСК 1 : 1, Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 0:0, Нови Сад - Шајкаш 3:1, Хајдук - Славија 0:0.