Novosadska liga: Silovit start studenata

27.08.2019. 09:11 09:13

Indeks - Bačka 5:0 (1:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Grahovac Aleksa (Novi Sad), strelci: Nedić u 45 (sa penala), Senderak 59, Popin 68. (sa penala) i 89, Banjac u 79. minutu. Žuti kartoni: Barać, Popin (Indeks), Pantelić, S. Vujović (Bačka).

INDEKS: Subašić, Ris (Kisić), Barać, Senderak (Kovačević), Vučković, Beljanski, Nedić, Banjac, Nađ, Klaić (Guberinić), Popin.

BAČKA: D. Stanković, M. Stanković (Đerić), Janković, Dangubić (Jelić), J. Vujović, Pantelić, Letić, Rogić, Gelić, Soldat, Petrović (S. Vujović).

Pod vođstvom novog trenera Željka Novakovića „studenti” su ostvarili ubedljivu pobedu. Gosti su se dosta dugo držali u egalu, „visio” im je gol nekoliko puta ali je mreža ostala netaknuta do samog kraja prvog dela, kada je Nedić u 45. minutu sa penala bio precizan.

U drugom delu Indeks je još četiri puta povisio rezultat tako da je na kraju, pobeda bila ubedljiva. Igrač domaćih Klajić u 58. minutu doživeo je težu povredu kada je u borbi za loptu izleteo sa terena i udario u šipku gola.

M. K.

TSKVeternik 3:1 (2:1)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 400, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Pupovac u 14. (iz penala) i 42, Đukić u 53. za TSK, Đukić (autogol) u 33. minutu za Veternik, žuti kartoni: Turalo, Čalija, Mrkić, Đurić, A. Ušćumlić (Veternik).

TSK: Vojvodić 7,5, Tanasić – (Đukić 7,5), Kosić 7, Paška 7,5, Milosavljević 8, Lukić 8, Klisara 7 (Rosić 7), Vukelja 8, Marić 7,5, Pupovac 8,5, Dimitrov 7 (Drinić - ).

VETERNIK: Ivić 7,5, Gvozden 6,5 (Subašić 7), Tomić 6 (Đurić - ), Nikolić 6,5, Mrkić 7, Čalija 7, Turalo 6 (Marković - ), A. Ušćumlić 7, Čičić 7, Vuković 7, Malinović 6,5. Temerinci su vernim navijačima, koji su ponovo došli u zavidnom broju, predstavili tim osvežen šestoricom novajlija. Sadržajno prvo poluvreme, nagovešeteno je u 14. minutu, kada je Jovo Pupovac od strane levog beka Tomića nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, a potom je bio siguran realizator najstrože kazne. Prst na nozi, slomio je novajlija Aleksandar Tanasić, zamenio ga je Goran Đukić i glavom prosledio loptu u sopstvenu mrežu, posle slobodnjaka Nemanje Gvozdena.  Pred odlazak u hladovinu, Pupovac je majstorski, iz slobodnog udarca sa 20 metara, pogodio za 2:1. Početkom drugog poluvremena, Đukić se iskupio i požrtvovano zaplivao kroz vazduh, krunisavši akciju zapaženog Ljubiše Vukelje i mladog Stefana Dimitrova. Četiri puta je odlično intervenisao Mladen Ivić, a Darko Marić je, u 82. minutu, pogodio stativu. Zaslužena pobeda domaćina, uz dobar utisak borbenih gostiju.

M. Menićanin

SirigOmladinac 1:1 (0:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod. Gledalaca: 150. Sudija: Jeftić (Novi Sad), strelci: Misini u 54. za Sirig, Kozarski u 72. minutu za Omladinac, žuti kartoni: Pecelj, Štefek, Mirković (Omladinac).

SIRIG: Vulić, D. Vučković, B. Brežnjak, Petrović, Narančić, Dražić, B. Vučković (Radić), Grujičić (R. Kojović), Ferati, Vujanović, Misini (Papak).

OMLADINAC: Vujičić, Mirković, Štefek, Pecelj, Perduh (Tomić), Samardžić, Stojanović (Đuričić), Đurić, Makarić (Jovanić), Pilipović, Kozarski.

U lepom ambijentu Sportskog centra Preporod viđena je tvrda i borbena utakmica. Domaći su želeli da pobedom startuju u novoj sezoni, ali u toj nameri su ih osujetili tradicionalno neugodni gosti iz Stepanovićeva. Po teškom vremenu za igru i visokoj temperaturi, mora se odati priznanje igračima oba tima za pretrčane kilometre. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a led je probio Silden Misini. Konačan rezultat postavio je zapaženi Vojislav Kozarski, novajlija u redovima Omladinca.

M. Me.

FruškogoracFruškogorski partizan 0:0

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 150, sudija: Tepić (Šajkaš). Žuti kartoni: Perović, Jevtić, Beegović, Spasojević i Ranisavljević (Fruškogorac). Makivić, Klincov, V. Decić, Janić, Vitanović (Fruškogorski partizan).

FRUŠKOGORAC: Lalić, Karać, Vasojević (Škrbić), Glišić, Perović, Kukolj, Jevtić, Starovlah (Dragojlović), Bogdanov (Dragojlović), Begović, Spasojević.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Simić, Makivić, Klincov, M. Babić (Tešanović), V. Dević, Dulić, Vuković (Podraščanin), Janić, Vitanović.

U sremskom derbiju, u Sremskoj Kamenici, nije postignut ni jedan gol. Istina, dali su ga Bukovčani i sudija je pokazao na centar, ali je pokrajni arbitar, video ofsajd i pogodak je poništen. Utakmica je, kako se i očekivalo, bila prilično tvrda i borbena, a Bukovčani su imali više od igre. Međutim, neke šanse nisu iskoristili. Kameničani su imali veliku šansu u 93. minutu, ali lopta je pogodila u stativu i sudija je označio kraj susreta. U glavnoj roli bio je sudija, koji je pokazao čak po pet žutih kartona i, čini se, da je pomalo izgubio konce igre, ali nije uticao na njeno odvijanje. S klupe je odstranio predstavnika domaće ekipe Šimića, a dodelio je i žuti karton rezervnom igraču Fruškogorca Ranisavljeviću.

Već u sredu Bukovčanima predstoji novi derbi, pošto im dolazi Novi Sad.

M. Pa.

Petrovaradin Bačka 0:1 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca oko 150, sudija: Čobanov (Rumenka). Strelac: Trifunović u 86. minutu. Žuti kartoni: Pavlov i Glišić (Bačka).

PETROVARADIN: Jovanović, Torbica (Šavija), Lalić, Gardinovački, Tatić, Momčilović, Mihajlović (Pavlov), Surdučki, Bukvić, Kokanović, Ikonić (Đarić).

BAČKA: Vučenović, Majstorović, Pavlov (Slepčev), Glišić, Tancik, Šarić, Milić (Latinović), Inđić (Radosavljević), Leđenac, Linjački, Trifunović.

Iznenađenje u Petrovaradinu. Begečani su uspeli da se odbrane od napada domaćih fudbalera i u finišu meča preko Marka Trifunovića postignu pogodak i da odnesu tri boda u Begeč.

G. K.

Novi Sad - Šajkaš 3:1 (2:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 200, sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Kremenović u 21. Simić u 35. i Milovanović u 56. za Novi Sad, a Igračev u 9. minutu (iz penala) za Šajkaš.

NOVI SAD: Romić 7, Ilić 7, Kavčić 7, Bajat 8, Kremenović 8, Simić 8, Ignjić 7, Suvajdžić 8, Tepić 8 (Ćirić 7), Milovanović 8 (Adamek 7), Vučić 7 (Đanković 8).

ŠAJKAŠ: Popin 8, Pavkov 6, Živanov 7, Alempić 6, Radivojević 7, Maljurić 6, Trivunović 6 (Milanović 6), Zečević 8, Igračev 7 (Mihajlović 6), Nikolaš 7 (Šeguljski 6).

Na premijeri Novi Sad je propustio priliku da dođe do ubedljivije pobede, u tome ga je sprečio odlični golman Srđan Popin i nespretni napadači. Neočekivano su Koviljčani došli u vođstvo, nesmotreno je Ilić startovao na Zečevića i sudija Dragojlović je pokazao na belu tačku. Siguran realizator je bio Igračev. Od tog trenutka igrao je samo jedan tim. Momci trenera Vuletića kidisali su na gol gostiju i nakon kornera Milovanovića, Kremenović je nadvisio čuvare i izjednačio rezultat.

Do poluvremena, nakon lepe akcije Tepića, Simić je preciznim udarcem doneo prednost. U nastavku su “kanarinci” još jednom poleteli uz gol Milovanovića do kraja meča na sceni je bio golman gostiju Srđan Popin.

M. Po.

Hajduk (Č) - Slavija 0:0

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca oko 150. Sudija: Pejić (Novi Sad). Žuti kartoni: Lukić, D. Brkić, Slavnić, Rajović (Hajduk), a Ostojić (Slavija).

HAJDUK: Lukić 7, Majski 7 (Marković), Lazić 7, Slavnić 7, Tobdžić 7, R. Brkić 7 (Rajović 6), P. Samolovac 7 (Popović), R. Samolovac 6, Makivić 6, Stanojević 6, D. Brkić 7.

SLAVIJA: Čavić 7, Aleksić 7 (Ćulum), Paunić 7, Ždero 7, Stajić 7, Garić 7, Ostojić 6, Okiljević 7, Grubović 6 (Žakula), Laković 6, Radovanović 7.

Stari sportski prijatelji na startu prvenstva odigrali su izuzetno čvrstu, borbenu i neizvesnu utakmicu u kojoj je bilo prilika, ali na njenom kraju podelom bodova bili su zadovoljniji Čuružani.       P. Bundalo

Futog - ŽSK 1:1 (1:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca oko 200, sudija: Ćulum (Šajkaš). Strelci: Kosić u 16. za Futog, a Tepić u 60. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Baraćanin, Sakač i Beronja (Futog), a Topić i Damjanović (ŽSK).

FUTOG: Marković, Baraćanin (Beronja), Vukanac, Ardalić, Sakač, Kosić (Mi. Beronja), Švonja, Čepić, Milovac, Sirar (G. Kosić), Latinović.

ŽSK: Bajt, Markov, Ćirin, Damjanović, Marić, Đambas, Đurđić, Tepić, Ninković (Tošić), Bogdanov, Pinjo.

U Futogu je odigrana dobra utakmica, žustra a na kraju završena je podelom plena. Futožani su poveli golom Aleksandra Kosića u 16. minutu, ali su gosti iz Žablja preko Tepića u nastavku meču uspeli da izjednače rezultat i da kući odnesu vredan bod.

S. R.

Tatra - Jedinstvo 0:7 (0:3)

KISAČ: Igralištze Tatre, gledalaca 200, sudija Lotić (Veternik), strelci: Veselinović u 45. 47 i 70, Zaov u 23.  Kitić u 43. Mitrović u 62. i Rodić u 66. minutu. Žuti kartoni: Jasović, Kuzmanović, (Tatra) i Mitrović, (Jedinstvo)

TATRA: Plemić 7, Berić Darko 5, Buđik 5, (Ožvat 5), Jašović 5. Batinić 5Đekić 5, (Vučićević 5), Burger 5, (Stojčić,5), Kedža 5, Kuzmanović 6. Vučković 6, Klaić 6

JEDINSTVO: Kosturanov 8, Berić 8. Štefek 8, Kotuljač 8 (Mitrović 8). Zaov 8(Vučićević 7), Đekić 9,Veselinović 9, Rodić 7, Kitić 8, (Radin 7), Stričević 8, Stevanović 8

Komšijski derbi zasluženo je pripao favorizovanim gostima. Bila je  to igra mačke i miša i bruka za domaćina koji slavi 90 godina od osnivanja. Gosti su do pobede došli sa pola snage

P. P.

OFK Sirig - Omladinac 1:1, Indeks - Bačka (Đ) 5:0, Petrovaradin - Bačka (B) 0:1, Jedinstvo - Tatra 7:0, TSK - Veternik 3:1, OFK Futog - ŽSK 1 : 1, Fruškogorac - Fruškogorski partizan 0:0, Novi Sad - Šajkaš 3:1, Hajduk - Slavija 0:0.