НОВОСАДСКИ НОЋНИ БАЗАР Шаренило мириса, укуса и уметности
„Новосадски ноћни базар” који је 11. пут одржан у петак и суботу вече на Штранду окупио је око 250 излагача из нашег, али и других градова Србије.
Бројни посетиоци који су похитали на градску плажу могли су да пазаре разноврсне радове рукотвораца и уникатних стваралаца, али и да дегустирају те кућама понесу неке од најукуснијих гастрономских специјалитета, који су мирисали између штандова. И овога пута прикупљан је новац за Удружење за заштиту животиња Нови Сад - Спанс.
Према речима Марије Радојчић из организационог тима, ова манифестација има посебну енергију и драж због тога што свако изложи оно што најбоље зна и уме.
– С обзиром на то да иде лепше време, свима је интересантније да дођу мало ближе Дунаву, па смо и ми пожелели да Базар овога пута промени место, те да се, за разлику од prеthodnih, одржи две ноћи – рекла је Марија Радојчић.
На штандовима се могла видети и уникатна гардероба, обућа, ручно прављени накит и уметничка дела, а било је и шарених ускршњих декорација. Међу излагачима је био и Данијел Абрамовић који се Новосађанима први пут представио и то несвакидашњим мирисним свећама, које могу да се купе и путем друштвених мрежа.
– То су парфемске свеће, које миришу на најпознатије марке као што су „Шанел”, „Версаће”, „Живанши”, „Викторија Сикрет”, „Пако Рабане”, „Келвин Клајн” и други – прича нам Данијел и додаје да је идеју за оваквим производима добио јер је превише новца трошио на мирисне свеће, те је пожелео и сам да их прави, а да је у производњу кренуо тек након што се обучавао у иностранству и нашао одговарајуће дистрибутере. – Донели смо и наш нови производ, дестиловану воду с мирисом парфема, која се сипа у пеглу. Веш од ње мирише и до два дана, али најбитије је да није штетно. Материјале увозимо из Француске и Италије, а сви производи се праве код нас.
Највећу пажњу, чини се, привлачили су штандови с храном и то понајвише они с којих су се могли видети слаткиши, попут шарених и занимљивих крофни у разним бојама, облицима и укусима.
– Имамо радњу на Грбавици, а овде смо донеле различите крофне, мада чоколадне најбоље пролазе – каже Ања Шерић из „Кутка крофни” и додаје да је тешко направити крофне једнаких облика, које при том треба да буду једнако укусне и 24 часа након печења. – У граду сада има доста оних који продају крофне. Свако има своје купце јер сви воле крофне. Ми смо најпре правили мафине с крофницама, а сада су ту и класичне. Свашта може да се ради с њима. Правимо чак и торту од крофни.
В. Бијелић