117.0601
108.4794

Сремска лига: Голмани у главним улогама

02.04.2019. 13:11 13:13

Домаћини су играли добро у току целог првог полувремена, али нису реализовали неколико лепих и зрелих шанси.

Партизан - Будућност 1:1 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Павловић (Огар). Стрелци: В. Петровић у 77. за Партизан, а Јефтић у 48. минуту за Будућност. Жути картони: М. Радовић, Трумић (Партизан), Јефтић, Петровић, Ђорђић (Будућност).

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Петковић 8, Трипић 7, Трумић 6, З. Јовановић 6, С. Јовановић 7, Алексић 7 (Милетић), Пајић 7, В. Петровић 7, Г. Радовић 6, Ђуровић 6 (М. Радовић 7).

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Ђорђић 7, Марјановић 7, Грујић 7, Радосављевић 7, Јефтић 8, Јанковић 7,  Симовљевић 7 (Сретеновић), Петровић 8, Станић 7 (Бојанић), Симеуновић.

У самом финишу полувремена гости су постигли гол, али, га је главни судија Павловић, поништио, наводно због офсај позиције.

Гости су, ипак, повели одмах на почетку другог полувремена.Симеуновић је изванредно проиграо Симовљевића, који је несебично, упослио, Јефтића, који је био боље постављен и голман Стајчић је био матиран.После тога гости имају још једну добру контру да удвоструче резултат, али за мало су били непрецизни.Владимир Петровић је поравнао резултат. Голман гостију Јокић је испустио лопту притрачао је Петровић и лако је послао у небрањени део мреже. У 85. минуту Јанковић је сам ишао на голмана Стајчића, али на крају и он био за мало непрецизан.

М. Симић

Доњи Петровци- Борац (К) 3:2 (0:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца,  гледалаца 50, судија Белић (Ириг). Стрелци: Тодоровић у 53, Дамњановић у 68.и Сладоја у 84.за Доње Петровце, Д. Илић у 15.и Д. Samaryić у 75. минуту за Борац.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Делић 7, Путица 7, Сремчевић 7, Диклић 7, Вукајловић 7, Тодоровић 7, Чворков 7 (Ћалић 7), Најић 6, Дамњановић 7, Јањуз 7 (Сладоја 7), Опарушић 7 (Јовановић 7).

БОРАЦ: М. Илић 9, Аћимовић 7, Ручнов 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, Милутиновић 7,  Д. Samaryić 7 (Стојковић 6),  Мирковић 7, Пјевац 7, Нинковић 7, Д. Илић 7.

Ривали, су, одиграли не баш лепу, али борбену утакмицу.Све голове стрелци су постигли из такозваних одбитака. А, најбољи појединац сусрета био је гостујући голман Илић, који је одбранио, пенал Тодоровићу, уз то је обранио још пет, шест, оштрих шутева домаћим нападачима.

Д. Лејић

Железничар - Јадран 2:1 (2:1)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 400, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Павловић у 21.и Марјановић у 27. за Железничар, а Марковић у 12. минуту (из пенала ) за Јадран. Жути картони: Јакшић, Дрсаганић, Јуришић, Крунић (Железничар), Раденков, Бранковић (Јадран).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 9, Димитријевић 9, Ракар 9, Катарић 9, Марјановић 9 (Кривокућа 9), Драганић 9 (Крунић 9), Јакшић 9, Јуришић 9, Лукић 9, Павловић 9, Мрђа 9 (Костић 9).

ЈАДРАН: Чавић 8, Булатовић 7, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 7, Милаковић 7, Рајић 7, Пекић 7 (Кнежевић 7), Марковић 7, Раденков 7, Бранковић 7 (Драгутиновић 7), Радић 7.

У предивном амбијенту, играо се добар фудбал, уз доста шанси за домаћине.А, искористили су само двеи покнолили гостимна најстрожу казну после играња руком у свом казнреном простору. Павловић је сам ушао у казнени простор гостију, и онда прецизним шутем савладао Чавића. И Марјановић је сам утрчао у казнени простор, стигао дубинску лопту пре свих у одбрани гостију и маниром искусног стрелца послао лопту у небрањени део мреже.

И. Ђумић

Купиново - Борац (М) 0:3 (0:2)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 50, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Зорановић у 41. (из пенала), Ковачевић у 44. и Вукадиновић у 48. минуту.

КУПИНОВО: Гавриловић 6, Јефтић 6, Ђуричић 6, Будимчић 6, М. Јовановић 6, Зујић 6, З. Јовановић 6, Стајчић 6, Н. Бошковић 6, Наумов 6, Ј. Бошковић 6.

БОРАЦ: Кљајић 8, Копрић 8, Жегарац 8, Дамјановић 8, Зорановић 8 (Ерић 7), Томшић 8 (Марицки), Петровић 8 (Тодоровић), Ковачевић 8, Вукадиновић 8, Василић 8, Шарчевић 8.

Прво су домаћини били кажњени најстрожом казном. Сигуран извођач са беле тачке био је Зорановић. После неколико минута игре гости су удвостручили вођство преко Ковачевића, коначан резултат је поставио Вукадиновић. Гости из Мартинаца пропустили су још пет шест изузетних прилика.

З. Крстић

Рудар - Полет 2:0 (1:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Марковић у 40. и 52. минуту. Жути картони: М. Пудар, Иликић (Рудар), Пољак (Полет).

РУДАР: Савић 8, Дејић 8, Д. Крстић 8, М. Пудар 8, Сантрач 8, Јовановић 8, Новаковић 8, Стојчић 8, Марковић 9, Поповић 8 (Илкић 8), Достанић 8 (Манојловић 8).

ПОЛЕТ: Грковић 6, Милић 6, Пољак 6, Пејовић 6, Кнежевић 6, Бакић 6, Иваниш 6, Инђић 6, Јовић 6 (Ковачевић 6), Р. Кесић 7, Срјемац 6 (Старац 7).

Домаћини су  одиграли организовано и уз то су приказали и лепу игру .Па гост није имао шта да тражи у Врднику. Немања Марковић је вођство домаћину донео после једне гужве пред голом гостију. Просто је лопту угурао у мрежу, са метар, два. А, други гол је постигао после центаршута Дејића. Лопту је прихватио на пет метара и потом је закуцао у гостујућу мрежу.

И. Сретић

Граничар (А)- Напредак (П) 0:4 (0:1)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 200, судија Блажон (Рума).Стрелци: Јанковић у 25.и 57.и Пазарски у 62. и 85.минуту.

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Н. Миљеновић 6, Н. Миљеновић 6, Скакавац 6, Симић 7, Томић 7, Андришка 6 (М. Миљеновић 6), Нешковић 7, В. Мијановић 7 (Нединић), Кнежевић 7, Кончар 7 (Старчевић).

НАПРЕДАК: Николић 7, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7 (Ивковић 7), Сремац 8, Савић 7, Миленко Јовановић 7 (Ерцегц 7), Јанковић 8, Пазарски 8, Василић 7, Врачев 7.

Гости, много, бољи ривал  у другом полувремену, где су, и, дошли до убедљиве победе.Постигли су у том раздобљу чак три гола. Мада су и домаћини имали добрих шанси али су их све нажалост прокоцкали.

П. Симић

ПСК Путинци - Љуково 1:2 (0:1)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија Мијановић (Сремска Митровица).Стрелци: Алимпић у 87.за ПСК Путинце, Тривковић у 37. и 70. минуту за Љуково. Жути картони: Пешељ, Поповић (ПСК Путинци), Стојановић, Бјељац, Грковић (Љуково).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић 7, Квочка 6, Дерета 6 (С. Васиљевић), С. Алимпић 6, Пешељ 6 (Поповоић 6), Видаковић 7,Врачар 6 (Боровица), Катић 7, Божић 6, Вуковић 6, Г. Васиљевић 6.

ЉУКОВО: Лукић 7, Грковић 7, Блануша 7, Бошковић 7 (Бјељац), Георгијев 7, Узелац 7 (Ковачевић), Арсић 7, Стојановић 7, Макарић 7, Крстић 7, Тривковић 7 (Вученовић 7).

И поред тога што је домаћин изгубио утакмицу, приказао, је добру партију. И играо је у ослабљеном саставу без пет стандардних првотимаца. А, искусне комшије су из две добре шансе постигле и два гола и тако без по муке дошле до нова три бода.

Ч. Јовичић

Слобода - Словен 4:0 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: В. Нинић у 18, Кордолуп у 28, Кнежевић у 77. и Јерковић у 84. минуту. Жути картон: Лукић (Словен).

СЛОБОДА: Радосављевић -, Рагастовац 7, Јерковић 7, В. Нинић 8, Ђуричић 7 (Јоргић), Кордолуп 8, Ашћерић 7 (Кнежевић 7), Кубуровић 7, Ранђеловић 7, Јеж 7 (Радошевић), Драгојевић 7.

СЛОВЕН: Дер 6, Лукић 6, Драгичевић 6 (Јанковић), Ђорђевић 6, Топић 6, Станић 6 (Симић), Малић 6 (Кљајић), Видовић 6, Бирињи 6, Недић 6, Калајџић 6.

Домаћини су дошли до очекиване победе.А, могли су доћи у вођство већ у 8. минуту из опрадано досуђеног пенала, када је Драгичевић играо руком у свом казненом простору.Али, Ашћерић није искористио поклон гостију. Ипак, после тога В. Нинић и Кордолуп су постигли голове после идеалних центаршутева.

У наставку утакмице Кнежевић и Јерковић су искористили смушеност у гостујућој одбрани и лако су матирали одличног голмана Дера.

С. Сарић

КУПИНОВО: Купиново - Борац (М) 0:3, ВРДНИК: Рудар - Полет 2:0, ИНЂИЈА: Железничар - Јадран 2:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Будућност 1:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Борац (К) 3:2, АДАШЕВЦИ: Граничар -Напредак (П) 0:4, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Љуково 1:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Словен 4:0.