Sremska liga: Golmani u glavnim ulogama

02.04.2019. 13:11 13:13

Domaćini su igrali dobro u toku celog prvog poluvremena, ali nisu realizovali nekoliko lepih i zrelih šansi.

Partizan - Budućnost 1:1 (0:0)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, gledalaca 200, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: V. Petrović u 77. za Partizan, a Jeftić u 48. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: M. Radović, Trumić (Partizan), Jeftić, Petrović, Đorđić (Budućnost).

PARTIZAN: Stajčić 6, Petković 8, Tripić 7, Trumić 6, Z. Jovanović 6, S. Jovanović 7, Aleksić 7 (Miletić), Pajić 7, V. Petrović 7, G. Radović 6, Đurović 6 (M. Radović 7).

BUDUĆNOST: Jokić 6, Đorđić 7, Marjanović 7, Grujić 7, Radosavljević 7, Jeftić 8, Janković 7,  Simovljević 7 (Sretenović), Petrović 8, Stanić 7 (Bojanić), Simeunović.

U samom finišu poluvremena gosti su postigli gol, ali, ga je glavni sudija Pavlović, poništio, navodno zbog ofsaj pozicije.

Gosti su, ipak, poveli odmah na početku drugog poluvremena.Simeunović je izvanredno proigrao Simovljevića, koji je nesebično, uposlio, Jeftića, koji je bio bolje postavljen i golman Stajčić je bio matiran.Posle toga gosti imaju još jednu dobru kontru da udvostruče rezultat, ali za malo su bili neprecizni.Vladimir Petrović je poravnao rezultat. Golman gostiju Jokić je ispustio loptu pritračao je Petrović i lako je poslao u nebranjeni deo mreže. U 85. minutu Janković je sam išao na golmana Stajčića, ali na kraju i on bio za malo neprecizan.

M. Simić

Donji Petrovci- Borac (K) 3:2 (0:1)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca,  gledalaca 50, sudija Belić (Irig). Strelci: Todorović u 53, Damnjanović u 68.i Sladoja u 84.za Donje Petrovce, D. Ilić u 15.i D. Samaryić u 75. minutu za Borac.

DONJI PETROVCI: Delić 7, Putica 7, Sremčević 7, Diklić 7, Vukajlović 7, Todorović 7, Čvorkov 7 (Ćalić 7), Najić 6, Damnjanović 7, Janjuz 7 (Sladoja 7), Oparušić 7 (Jovanović 7).

BORAC: M. Ilić 9, Aćimović 7, Ručnov 7, Radišić 7, Vukosavljević 7, Milutinović 7,  D. Samaryić 7 (Stojković 6),  Mirković 7, Pjevac 7, Ninković 7, D. Ilić 7.

Rivali, su, odigrali ne baš lepu, ali borbenu utakmicu.Sve golove strelci su postigli iz takozvanih odbitaka. A, najbolji pojedinac susreta bio je gostujući golman Ilić, koji je odbranio, penal Todoroviću, uz to je obranio još pet, šest, oštrih šuteva domaćim napadačima.

D. Lejić

Železničar - Jadran 2:1 (2:1)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 400, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Pavlović u 21.i Marjanović u 27. za Železničar, a Marković u 12. minutu (iz penala ) za Jadran. Žuti kartoni: Jakšić, Drsaganić, Jurišić, Krunić (Železničar), Radenkov, Branković (Jadran).

ŽELEZNIČAR: Milinović 9, Dimitrijević 9, Rakar 9, Katarić 9, Marjanović 9 (Krivokuća 9), Draganić 9 (Krunić 9), Jakšić 9, Jurišić 9, Lukić 9, Pavlović 9, Mrđa 9 (Kostić 9).

JADRAN: Čavić 8, Bulatović 7, Šestović 7, J. Kojčinović 7, Milaković 7, Rajić 7, Pekić 7 (Knežević 7), Marković 7, Radenkov 7, Branković 7 (Dragutinović 7), Radić 7.

U predivnom ambijentu, igrao se dobar fudbal, uz dosta šansi za domaćine.A, iskoristili su samo dvei poknolili gostimna najstrožu kaznu posle igranja rukom u svom kaznrenom prostoru. Pavlović je sam ušao u kazneni prostor gostiju, i onda preciznim šutem savladao Čavića. I Marjanović je sam utrčao u kazneni prostor, stigao dubinsku loptu pre svih u odbrani gostiju i manirom iskusnog strelca poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

I. Đumić

Kupinovo - Borac (M) 0:3 (0:2)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 50, sudija Čekičević (Morović).Strelci: Zoranović u 41. (iz penala), Kovačević u 44. i Vukadinović u 48. minutu.

KUPINOVO: Gavrilović 6, Jeftić 6, Đuričić 6, Budimčić 6, M. Jovanović 6, Zujić 6, Z. Jovanović 6, Stajčić 6, N. Bošković 6, Naumov 6, J. Bošković 6.

BORAC: Kljajić 8, Koprić 8, Žegarac 8, Damjanović 8, Zoranović 8 (Erić 7), Tomšić 8 (Maricki), Petrović 8 (Todorović), Kovačević 8, Vukadinović 8, Vasilić 8, Šarčević 8.

Prvo su domaćini bili kažnjeni najstrožom kaznom. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Zoranović. Posle nekoliko minuta igre gosti su udvostručili vođstvo preko Kovačevića, konačan rezultat je postavio Vukadinović. Gosti iz Martinaca propustili su još pet šest izuzetnih prilika.

Z. Krstić

Rudar - Polet 2:0 (1:0)

VRDNIK: Stadion Rudara, gledalaca 150, sudija Ranković (Jarak).Strelac: Marković u 40. i 52. minutu. Žuti kartoni: M. Pudar, Ilikić (Rudar), Poljak (Polet).

RUDAR: Savić 8, Dejić 8, D. Krstić 8, M. Pudar 8, Santrač 8, Jovanović 8, Novaković 8, Stojčić 8, Marković 9, Popović 8 (Ilkić 8), Dostanić 8 (Manojlović 8).

POLET: Grković 6, Milić 6, Poljak 6, Pejović 6, Knežević 6, Bakić 6, Ivaniš 6, Inđić 6, Jović 6 (Kovačević 6), R. Kesić 7, Srjemac 6 (Starac 7).

Domaćini su  odigrali organizovano i uz to su prikazali i lepu igru .Pa gost nije imao šta da traži u Vrdniku. Nemanja Marković je vođstvo domaćinu doneo posle jedne gužve pred golom gostiju. Prosto je loptu ugurao u mrežu, sa metar, dva. A, drugi gol je postigao posle centaršuta Dejića. Loptu je prihvatio na pet metara i potom je zakucao u gostujuću mrežu.

I. Sretić

Graničar (A)- Napredak (P) 0:4 (0:1)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 200, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Janković u 25.i 57.i Pazarski u 62. i 85.minutu.

GRANIČAR: Tomašević 7, N. Miljenović 6, N. Miljenović 6, Skakavac 6, Simić 7, Tomić 7, Andriška 6 (M. Miljenović 6), Nešković 7, V. Mijanović 7 (Nedinić), Knežević 7, Končar 7 (Starčević).

NAPREDAK: Nikolić 7, S. M. Jovanović 7, Đilas 7, Kljajić 7 (Ivković 7), Sremac 8, Savić 7, Milenko Jovanović 7 (Ercegc 7), Janković 8, Pazarski 8, Vasilić 7, Vračev 7.

Gosti, mnogo, bolji rival  u drugom poluvremenu, gde su, i, došli do ubedljive pobede.Postigli su u tom razdoblju čak tri gola. Mada su i domaćini imali dobrih šansi ali su ih sve nažalost prokockali.

P. Simić

PSK Putinci - Ljukovo 1:2 (0:1)

PUTINCI: Stadion kraj Kudeljare, gledalaca 150, sudija Mijanović (Sremska Mitrovica).Strelci: Alimpić u 87.za PSK Putince, Trivković u 37. i 70. minutu za Ljukovo. Žuti kartoni: Pešelj, Popović (PSK Putinci), Stojanović, Bjeljac, Grković (Ljukovo).

PSK PUTINCI: Borojević 7, Kvočka 6, Dereta 6 (S. Vasiljević), S. Alimpić 6, Pešelj 6 (Popovoić 6), Vidaković 7,Vračar 6 (Borovica), Katić 7, Božić 6, Vuković 6, G. Vasiljević 6.

LJUKOVO: Lukić 7, Grković 7, Blanuša 7, Bošković 7 (Bjeljac), Georgijev 7, Uzelac 7 (Kovačević), Arsić 7, Stojanović 7, Makarić 7, Krstić 7, Trivković 7 (Vučenović 7).

I pored toga što je domaćin izgubio utakmicu, prikazao, je dobru partiju. I igrao je u oslabljenom sastavu bez pet standardnih prvotimaca. A, iskusne komšije su iz dve dobre šanse postigle i dva gola i tako bez po muke došle do nova tri boda.

Č. Jovičić

Sloboda - Sloven 4:0 (2:0)

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, gledalaca 100, sudija Bošković (Salaš Noćajski).Strelci: V. Ninić u 18, Kordolup u 28, Knežević u 77. i Jerković u 84. minutu. Žuti karton: Lukić (Sloven).

SLOBODA: Radosavljević -, Ragastovac 7, Jerković 7, V. Ninić 8, Đuričić 7 (Jorgić), Kordolup 8, Ašćerić 7 (Knežević 7), Kuburović 7, Ranđelović 7, Jež 7 (Radošević), Dragojević 7.

SLOVEN: Der 6, Lukić 6, Dragičević 6 (Janković), Đorđević 6, Topić 6, Stanić 6 (Simić), Malić 6 (Kljajić), Vidović 6, Birinji 6, Nedić 6, Kalajdžić 6.

Domaćini su došli do očekivane pobede.A, mogli su doći u vođstvo već u 8. minutu iz opradano dosuđenog penala, kada je Dragičević igrao rukom u svom kaznenom prostoru.Ali, Ašćerić nije iskoristio poklon gostiju. Ipak, posle toga V. Ninić i Kordolup su postigli golove posle idealnih centaršuteva.

U nastavku utakmice Knežević i Jerković su iskoristili smušenost u gostujućoj odbrani i lako su matirali odličnog golmana Dera.

S. Sarić

KUPINOVO: Kupinovo - Borac (M) 0:3, VRDNIK: Rudar - Polet 2:0, INĐIJA: Železničar - Jadran 2:1, VITOJEVCI: Partizan - Budućnost 1:1, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Borac (K) 3:2, ADAŠEVCI: Graničar -Napredak (P) 0:4, PUTINCI: PSK Putinci - Ljukovo 1:2, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Sloven 4:0.