Највећи проблем Бешчана је амбуланта
БЕШКА: На самом уласку у Бешку у току су радови на прузи Стара Пазова-Нови Сад, односно Београд-Будимпешта, где ће путнички возови саобраћати и до 200 километара на час. Пруга пролази и поред овог села, које броји око 6.000 становника.
Мештани Бешке као највећи проблем свог места наводе лоше стање у амбуланти, као и просторије Хитне помоћи, те путева који још увек нису асфалтирани.
Становништво се претежно бави пољопривредом, доста их држи стоку, али раде и у приватним фирмама у Инђији, као и болницама. Ово је прометно место у ком током топлијих месеци борави и доста викендаша. Место је сређено, али мештани истичу да би локална самоуправа могла више пажње да обрати на села.
Мештанин Драган Стјепановић истиче да је живот у Бешки леп, а проблеми су свакојаки, као и свуда.
– Дружимо се без обзира на националност, то у нашем месту никада није био проблем – каже Стјепановић, који у овом селу живи од пете године. – Млади одлазе из свих мањих места, али не толико из Бешке, доста их је запослено у Инђији, али имамо доста медицинских радника који раде у Новом Саду.
Он истиче да је Бешка лепо место, близу су и Београд и Нови Сад, а када буде готова пруга, биће још ближе.
– Највећи проблем је амбуланта, уме да фали материјала, а у Хитној помоћи је потпуно попуцао плафон, као и зидови. Треба да се уложи у наш Дом здравља, али је такође проблем што и инђијском Дому здравља немају интернисту кардиолога, нити имају где људи да раде ултразвук срца, већ морају да иду у Институт за кардиоваскуларне болести Војводине у Сремској Каменици, нити холтер, већ пацијенти морају да иду код приватника. Треба комплетно улагање у амбуланте – истиче Стјепановић.
Он напомиње да са људима прича свакодневно и да његов став дели 90 одсто Бешчана.
– Оперисао сам срце и знам да људи размишљају исто као и ја. Намучио сам се са лекарима, и мора да се уложи у здравство више – каже Стјепановић.
Приликом наше посете амбуланти у Бешки, лекари нису хтели да дају изјаве, али је генерална оцена и медицинског особља и мештана да би услови могли бити бољи, мада нико не зна да ли ће се нешто мењати. Служба Хитне помоћи је у много горем стању него амбуланта и свакако треба улагања, као и проширење самог пријема.
Када је реч о реконструкцији амбуланте и службе Хитне помоћи у Бешки, председник Општине Инђија Владимир Гак рекао је да је реновирање у плану ове године, као и реконструкција амбуланти у другим селима.
Маша Стакић
Фото: Јелена Ивановић