117.0199
107.9121

СУПЕРЛИГА Војводина преокретом против Динама до прве победе овог пролећа (1:3)

30.03.2019. 14:56 18:25

Победом над Динамом од 1:3, Војводина је у 28. колу Супер лиге Србије направила први корак ка уласку у плејоф. У другој утакмици, Спартак је као домаћим савладао Младост са 1:0.

Крај утакмице

93` Опет шанса за Војводину. Након контранапада, Деветак је тукао са око 12-13 метара искоса, али је Перић одбранио.

90` минут: ГОЛ! Са беле тачке сигуран је био Ђурић.

89` Пенал за Војводину. Зукић је фаулиран у шеснаестерцу.

86` Велика гужва и гурање на половини Војводине. Годово сви фудбалери су учествовали у кошкању након дуела између Деветка и Димитрова. Судија Петар Пипер показао је жуте картоне Жељку Димитрову и Млађану Стевановићу из Динама и Младену Деветку из Војводине.

81` Нова шанса за Динамо. Ратковић је тукао главом, али је слабо захватио лопту, па је отишла далеко ван оквира гола.

75` Ђуришић је извео слободан ударац са око 20 метара, лопта је ишла у ближи доњи угао гола, али је Роцков одлично одбранио.

64` Жути картон за Николу Стевановића због прекршаја над Митошевићем

63` Митровић је шутирао са десетак метара искоса. Лопта је отишла неколико центиметара преко пречке.

59` Шанса и за Војводину. Гојков је шутирао са око 20 метара искоса, али је лопта отишла поред гола.

58` Динамо умало да узврати.. Сјајно је са 12-13 метара искоса шутирао Ратковић, али је Роцков сјајно одбранио.

52` ГОООЛ! Војводина је постигла гол и преокренула резултат. Голман Динама Перић лоше је главом избацио лопту која је дошла до Матића. Он није има проблема да је проследи у небрањену мрежу.

Почело је друго полувреме

44. минут Још једна лепа прилика за Војводину је отишла у неповрат. Матић је прихватио лопту у шеснаестерцу Динама и шутирао из окрета са око 12 метара, али је лопта прошла поред стативе и завршила иза гола.

39. минут Нову прилику да доведе госте у предност имао је Деветак, који је добро шутирао са десетак метара искоса али је Перић успео да избије лопту у корнер.

37. минут Војводина је поново имала прилику из слободног ударца, који је са око 27 метара искоса извео је Милојевић, али је шутирао право у голмана Перића.

29. минут Нова прилика за Динамо. Стевановић је шутирао са око 25 метара искоса, али је Роцков и овога пута био на висини задатка.

25. минут Леп шут Димитрова са око 18 метара из окрета, али је Роцков без проблема ухватио његову лопту.

22. минут Војводина је изједначила на 1:1. ГОЛ! Зломислић је са средине терена послао одличан пас у празан простор, а лопту је прихватио Ђурићу и изашао сам испред голмана Перића, којег је затим матирао прецизним шутем.

14. минут Прва солидна прилика за госте је пропуштена. Слободан ударац за Војводину са око 33 метра је извео Ђурић, али је лопта закачила неког од фудбалера Динама и отишла у корнер.

4. минут Домаћин је веома брдо повео, голом Недељковића већ у четвртом минуту меча. ГОЛ! Prеthodno је досуђен корнер за Динамо који је извео Стевановић и лопту по земљи послао на око 15 метара од гола Војводине, одакле је Недељковић шутирао из прве и савладао немоћног голмана Роцкова.

Утакмица је почела

На стадиону у Сурдулици је присутно око 500 гледалаца. Војводина већ неколико месеци није успела да забележи првенствени тријумф и неопходне су јој победе у сва три предстојећа кола како би се у последњи час спасила од плеј-аута...

Екипе ће данашњи меч започети у саставима:

Динамо: Перић – Н. Стевановић, Димитров, Сурака, Недељковић – Гашић, Ратковић, Ожеговић, М. Стевановић – Павишић, Поповић.

Војводина: Роцков – Граовац, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Митошевић, Зломислић – Гојков, Ђурић, Милојевић – Матић.

За Вошу продужење наде или следи плеј-аут?

29.03.2019. 17:16 17:18