SUPERLIGA Vojvodina preokretom protiv Dinama do prve pobede ovog proleća (1:3)

30.03.2019. 14:56 18:25

Pobedom nad Dinamom od 1:3, Vojvodina je u 28. kolu Super lige Srbije napravila prvi korak ka ulasku u plejof. U drugoj utakmici, Spartak je kao domaćim savladao Mladost sa 1:0.

Kraj utakmice

93` Opet šansa za Vojvodinu. Nakon kontranapada, Devetak je tukao sa oko 12-13 metara iskosa, ali je Perić odbranio.

90` minut: GOL! Sa bele tačke siguran je bio Đurić.

89` Penal za Vojvodinu. Zukić je fauliran u šesnaestercu.

86` Velika gužva i guranje na polovini Vojvodine. Godovo svi fudbaleri su učestvovali u koškanju nakon duela između Devetka i Dimitrova. Sudija Petar Piper pokazao je žute kartone Željku Dimitrovu i Mlađanu Stevanoviću iz Dinama i Mladenu Devetku iz Vojvodine.

81` Nova šansa za Dinamo. Ratković je tukao glavom, ali je slabo zahvatio loptu, pa je otišla daleko van okvira gola.

75` Đurišić je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, lopta je išla u bliži donji ugao gola, ali je Rockov odlično odbranio.

64` Žuti karton za Nikolu Stevanovića zbog prekršaja nad Mitoševićem

63` Mitrović je šutirao sa desetak metara iskosa. Lopta je otišla nekoliko centimetara preko prečke.

59` Šansa i za Vojvodinu. Gojkov je šutirao sa oko 20 metara iskosa, ali je lopta otišla pored gola.

58` Dinamo umalo da uzvrati.. Sjajno je sa 12-13 metara iskosa šutirao Ratković, ali je Rockov sjajno odbranio.

52` GOOOL! Vojvodina je postigla gol i preokrenula rezultat. Golman Dinama Perić loše je glavom izbacio loptu koja je došla do Matića. On nije ima problema da je prosledi u nebranjenu mrežu.

Počelo je drugo poluvreme

44. minut Još jedna lepa prilika za Vojvodinu je otišla u nepovrat. Matić je prihvatio loptu u šesnaestercu Dinama i šutirao iz okreta sa oko 12 metara, ali je lopta prošla pored stative i završila iza gola.

39. minut Novu priliku da dovede goste u prednost imao je Devetak, koji je dobro šutirao sa desetak metara iskosa ali je Perić uspeo da izbije loptu u korner.

37. minut Vojvodina je ponovo imala priliku iz slobodnog udarca, koji je sa oko 27 metara iskosa izveo je Milojević, ali je šutirao pravo u golmana Perića.

29. minut Nova prilika za Dinamo. Stevanović je šutirao sa oko 25 metara iskosa, ali je Rockov i ovoga puta bio na visini zadatka.

25. minut Lep šut Dimitrova sa oko 18 metara iz okreta, ali je Rockov bez problema uhvatio njegovu loptu.

22. minut Vojvodina je izjednačila na 1:1. GOL! Zlomislić je sa sredine terena poslao odličan pas u prazan prostor, a loptu je prihvatio Đuriću i izašao sam ispred golmana Perića, kojeg je zatim matirao preciznim šutem.

14. minut Prva solidna prilika za goste je propuštena. Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 33 metra je izveo Đurić, ali je lopta zakačila nekog od fudbalera Dinama i otišla u korner.

4. minut Domaćin je veoma brdo poveo, golom Nedeljkovića već u četvrtom minutu meča. GOL! Prethodno je dosuđen korner za Dinamo koji je izveo Stevanović i loptu po zemlji poslao na oko 15 metara od gola Vojvodine, odakle je Nedeljković šutirao iz prve i savladao nemoćnog golmana Rockova.

Utakmica je počela

Na stadionu u Surdulici je prisutno oko 500 gledalaca. Vojvodina već nekoliko meseci nije uspela da zabeleži prvenstveni trijumf i neophodne su joj pobede u sva tri predstojeća kola kako bi se u poslednji čas spasila od plej-auta...

Ekipe će današnji meč započeti u sastavima:

Dinamo: Perić – N. Stevanović, Dimitrov, Suraka, Nedeljković – Gašić, Ratković, Ožegović, M. Stevanović – Pavišić, Popović.

Vojvodina: Rockov – Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak – Mitošević, Zlomislić – Gojkov, Đurić, Milojević – Matić.

Za Vošu produženje nade ili sledi plej-aut?

29.03.2019. 17:16 17:18