Градска лига Сремска Митровица: Владисављевић бржи од судије

24.10.2018. 13:24 13:27
Извор: Полетарац из Лаћарка, фото: Приватна архива

​​​​​​​Срем (СМ) - Полетарац 2:2 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Срема, гледалаца 30, судија  Новаковић (Сремска Митровица). Стрелци: Драгић у 61. и Максимовић у 75. (из пенала) за Срем, Шајић у 50. и Ђ. Владисављевић у 90. минуту за Полетарац.

СРЕМ: Дудић 7, Кузминац 7, Лаћарачки 7, Мађаровски 7, Милошевић 7, Барић 7, Николић 7, Пајић 7, Лужајић 7, Драгић 7, Максимовић 7.

ПОЛЕТАРАЦ: Ј. Петровић 8, Б. Илић 7, Васиљевић 7 (Поповић 7), Предојевић 7, И. Илић 7, Дураћ 7, Кузминац 7, Крнетић 7, Шајић 7, Г. Владисављевић 7, Ђ. Владисављевић 7.

Готово да је судија Новаковић хтео да одсвира крај меча, тако су госте делиле секунде од пораза онда је на сцену ступио Ђ. Владисављевић и искористио је смушеност у домаћој одбрани и прецизним шутем поравнао резултат за коначних 2:2. Што је био и најреалнији исход овог занимљивог меча.

И. Илић

Планинац - Граничар (К) 2:0 (0:0)

ЛЕЖИМИР: Игралиште Планинца, гледалаца 80, судија Борођи (Сремска Митровица).Стрелци: Ђокић у 65. и Панић у 70. минуту. Жути картон: Гршић (Планинац).Црвени картон. М. Босанац (Граничар).

ПЛАНИНАЦ: Пејчиновић 8, Катафај 8, Д. Чевизовић 7, Гршић 7, Јеремић 7, Дронић 7, Мићић 5 (Б. Новак 6), Ђокић 9, Мачкић 6, Милекић 9, Панић 7.

ГРАНИЧАР: Мергл 7, Митровић 6, В. Блаисављевић 6 (Мицић 6), М. Босанац 6, М. Симић 6, Н. Босанац 6 (Живановић), Валтер 6, Белић 7, Б. Владисављевић 6, А. Симић 6, Веселиновић 6.

Гледаоци су могли да виде добру допадљиву и борбену игру домаћина свих 90 минута. Али, тек у наставку Ђокић и Панић су подесили нишанске спаве за заслужену победу. Ђокић је први гол постигао из волеј ударца са десетак, а Панић после соло продора Гршића и његове повртане лопте.

Ж. Вујанић

Трговачки - Змај 5:0 (3:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 30, судија Голубовић (Гругревци). Стрелци: Ћетковић у 17, Дрча у 27, 42. и 75. и М. Јовић у 66. минуту.

ТРГОВАЧКИ: Спасојевић, Чубра, Николић, М. Јовић, Станић (Недић), Ћетковић (Соларевић), Трифуновић, Шајић, Јаковљевић, Дрча.

ЗМАЈ: Михајловић, Ђурић, Миловановић, Гаџурић, Мијајловић (Пармаковић), И. Бугарски, Госповић (Вученовић), М. Бугарски (Шумаревић), Тривковић, Ђукић, Савић.

Трговци су играли онолико колико им је било потребно за рутинску победу. Ћетковић је постигао гол из слободног ударца с 20 метара, Дрча је лобовао голмана и лопта је завршила у самим рашљама. Поново је био стрелац Дрча. Овога пута изашао је сам испред голмана гостију. Затим је Јаковљевић наместио прилику М. Јовићу. И на крају Дрча је је искористио центаршут Недића.

С. Војновић

Слобода - Срем (СР) 1:3 (1:1)

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Пилиповић (Сремска Митровица). Стрелци: Жегарац за Слободу, Радосављевић, Гверо и Седларовић за Срем.

СЛОБОДА: М. Гвока, Милановић, Петровић, Стрниша, Томић, Ристановић, Милутиновић, Недељковић, Жегарац, Маленковић (Грујић), Радојчић (Дамјановић).

СРЕМ: Васиљевић, Седларовић, Наранџић, Вујић, Маријановић, Војисављевић, Зарић, Радосављевић, Јевић, Лешић, Гверо.

Домаћини су били сигурни у своју победу. Били су и нешто бољи ривал у првом полувремену, али су гости из Сремске Раче у наставку надиграли, јер су били много физички припремљенији И на крају заслужено су освојили сва три бода.

С. Милутиновић

Борац (Р) - Ноћај 3:2 (1:0)

РАДЕНКОВИЋ: Игралиште Борца, гледалаца 103, судија Малешевић (Лаћарак). Стрелци: Лукић у 25, М. Савић у 60. и Дејан Станић у 70. за Борац, Огњеновић у 47. и Милош Владисављевић у 90. минуту за Ноћај. Жути картони: Станисављевић (Борац), Мирослав Владисављевић, Аљић (Ноћај). Црвени картон: Павловић (Ноћај).

БОРАЦ: Ж. Владисављевић 7, Јокић 8, Ђорђић 8, Станисављевић 8, Рудић 8 (Вићентић), М. Савић 8 (Глишић), С. Савић 8, Ђокић 8, Лукић 8, М. Владисављевић 8, Дејан Станић 8.

НОЋАЈ: Јанковић 6, М. Белић 6, Д. Белић 6, Миорослав Владисављевић 6, Аљић 6, Милош Владисављевић 6, Пармаковић 6 (Тојић), Павловић 6, Пандуревић 6, Огњеновић 6, Марко Владисављевић 6.

Ноћајци су све покушавали да макар освоје бод, али домаћини су  били много бољи ривал и на крају су заслужено славили. Имали су играчи Борца и прилике да дођу до убедљивијег резултата, али стрелци су били непрецизни и изблизине.

Д. Станић

Слога (З) - Борац (ВР) 10:0 (6:0)

ЗАСАВИЦА: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија Стојановић (Сремска Митровица). Стрелци: Врањковић у у 9, 14, 20, 26. и 50, Миражић у 35. и 40, Мишчевић у 70. и 80. и Остојић у 75. минуту.

СЛОГА: Андоновић, Петрић, Стојковић, Настић, Мојић, (Тот), Јованић (Мишчевић), Митровић, Миражић, Вранковић, Симић (Вуга), Остојић.

БОРАЦ: М. Николић, М. Симић, Козомара, Станишић, Спасојевић, Цвијановић, Бојан Церовац, Јелић, В. Симић, Н. Николић, Вранислав Церовац.

Домаћини су играли допадљив и ефикасан фудбал. Гости немоћни, а све је било у знаку петоструког strеlca-Vrannjkovića, који је имао прилике да постигне бар још три, четири гола.

М. Добрић

РАДЕНКОВИЋ: Борац - Ноћај 3:2, ЛЕЖИМИР: Планинац - Граничар (К) 2:0, ШАШИНЦИ: Слобода - Срем (СР) 1:3, ЗАСАВИЦА: Слога - Борац (ВР) 10:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Срем - Полетарац 2:2, Трговачки - Змај 5:0.

1. Слога (З)         9      8      1      0      36:7  25

2. Трговачки        9      6      2      1      23:10        20

3. Срем (СР)       9      6      0      3      26:15        18

4. Граничар (К)   9      5      1      3      14:10        16

5. Планинац       9      4      3      2      25:14        15

6. Слобода         9      4      0      5      14:15        13

7. Борац (Р)       9      3      2      4      17:25        11

8. Борац (ВР)     9      3      1      5      20:31        10