Gradska liga Sremska Mitrovica: Vladisavljević brži od sudije

24.10.2018. 13:24 13:27
Izvor: Poletarac iz Laćarka, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Srem (SM) - Poletarac 2:2 (0:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Srema, gledalaca 30, sudija  Novaković (Sremska Mitrovica). Strelci: Dragić u 61. i Maksimović u 75. (iz penala) za Srem, Šajić u 50. i Đ. Vladisavljević u 90. minutu za Poletarac.

SREM: Dudić 7, Kuzminac 7, Laćarački 7, Mađarovski 7, Milošević 7, Barić 7, Nikolić 7, Pajić 7, Lužajić 7, Dragić 7, Maksimović 7.

POLETARAC: J. Petrović 8, B. Ilić 7, Vasiljević 7 (Popović 7), Predojević 7, I. Ilić 7, Durać 7, Kuzminac 7, Krnetić 7, Šajić 7, G. Vladisavljević 7, Đ. Vladisavljević 7.

Gotovo da je sudija Novaković hteo da odsvira kraj meča, tako su goste delile sekunde od poraza onda je na scenu stupio Đ. Vladisavljević i iskoristio je smušenost u domaćoj odbrani i preciznim šutem poravnao rezultat za konačnih 2:2. Što je bio i najrealniji ishod ovog zanimljivog meča.

I. Ilić

Planinac - Graničar (K) 2:0 (0:0)

LEŽIMIR: Igralište Planinca, gledalaca 80, sudija Borođi (Sremska Mitrovica).Strelci: Đokić u 65. i Panić u 70. minutu. Žuti karton: Gršić (Planinac).Crveni karton. M. Bosanac (Graničar).

PLANINAC: Pejčinović 8, Katafaj 8, D. Čevizović 7, Gršić 7, Jeremić 7, Dronić 7, Mićić 5 (B. Novak 6), Đokić 9, Mačkić 6, Milekić 9, Panić 7.

GRANIČAR: Mergl 7, Mitrović 6, V. Blaisavljević 6 (Micić 6), M. Bosanac 6, M. Simić 6, N. Bosanac 6 (Živanović), Valter 6, Belić 7, B. Vladisavljević 6, A. Simić 6, Veselinović 6.

Gledaoci su mogli da vide dobru dopadljivu i borbenu igru domaćina svih 90 minuta. Ali, tek u nastavku Đokić i Panić su podesili nišanske spave za zasluženu pobedu. Đokić je prvi gol postigao iz volej udarca sa desetak, a Panić posle solo prodora Gršića i njegove povrtane lopte.

Ž. Vujanić

Trgovački - Zmaj 5:0 (3:0)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Radničkog, gledalaca 30, sudija Golubović (Grugrevci). Strelci: Ćetković u 17, Drča u 27, 42. i 75. i M. Jović u 66. minutu.

TRGOVAČKI: Spasojević, Čubra, Nikolić, M. Jović, Stanić (Nedić), Ćetković (Solarević), Trifunović, Šajić, Jakovljević, Drča.

ZMAJ: Mihajlović, Đurić, Milovanović, Gadžurić, Mijajlović (Parmaković), I. Bugarski, Gospović (Vučenović), M. Bugarski (Šumarević), Trivković, Đukić, Savić.

Trgovci su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za rutinsku pobedu. Ćetković je postigao gol iz slobodnog udarca s 20 metara, Drča je lobovao golmana i lopta je završila u samim rašljama. Ponovo je bio strelac Drča. Ovoga puta izašao je sam ispred golmana gostiju. Zatim je Jakovljević namestio priliku M. Joviću. I na kraju Drča je je iskoristio centaršut Nedića.

S. Vojnović

Sloboda - Srem (SR) 1:3 (1:1)

ŠAŠINCI: Igralište Slobode, gledalaca 100, sudija Pilipović (Sremska Mitrovica). Strelci: Žegarac za Slobodu, Radosavljević, Gvero i Sedlarović za Srem.

SLOBODA: M. Gvoka, Milanović, Petrović, Strniša, Tomić, Ristanović, Milutinović, Nedeljković, Žegarac, Malenković (Grujić), Radojčić (Damjanović).

SREM: Vasiljević, Sedlarović, Narandžić, Vujić, Marijanović, Vojisavljević, Zarić, Radosavljević, Jević, Lešić, Gvero.

Domaćini su bili sigurni u svoju pobedu. Bili su i nešto bolji rival u prvom poluvremenu, ali su gosti iz Sremske Rače u nastavku nadigrali, jer su bili mnogo fizički pripremljeniji I na kraju zasluženo su osvojili sva tri boda.

S. Milutinović

Borac (R) - Noćaj 3:2 (1:0)

RADENKOVIĆ: Igralište Borca, gledalaca 103, sudija Malešević (Laćarak). Strelci: Lukić u 25, M. Savić u 60. i Dejan Stanić u 70. za Borac, Ognjenović u 47. i Miloš Vladisavljević u 90. minutu za Noćaj. Žuti kartoni: Stanisavljević (Borac), Miroslav Vladisavljević, Aljić (Noćaj). Crveni karton: Pavlović (Noćaj).

BORAC: Ž. Vladisavljević 7, Jokić 8, Đorđić 8, Stanisavljević 8, Rudić 8 (Vićentić), M. Savić 8 (Glišić), S. Savić 8, Đokić 8, Lukić 8, M. Vladisavljević 8, Dejan Stanić 8.

NOĆAJ: Janković 6, M. Belić 6, D. Belić 6, Mioroslav Vladisavljević 6, Aljić 6, Miloš Vladisavljević 6, Parmaković 6 (Tojić), Pavlović 6, Pandurević 6, Ognjenović 6, Marko Vladisavljević 6.

Noćajci su sve pokušavali da makar osvoje bod, ali domaćini su  bili mnogo bolji rival i na kraju su zasluženo slavili. Imali su igrači Borca i prilike da dođu do ubedljivijeg rezultata, ali strelci su bili neprecizni i izblizine.

D. Stanić

Sloga (Z) - Borac (VR) 10:0 (6:0)

ZASAVICA: Igralište Sloge, gledalaca 50, sudija Stojanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Vranjković u u 9, 14, 20, 26. i 50, Miražić u 35. i 40, Miščević u 70. i 80. i Ostojić u 75. minutu.

SLOGA: Andonović, Petrić, Stojković, Nastić, Mojić, (Tot), Jovanić (Miščević), Mitrović, Miražić, Vranković, Simić (Vuga), Ostojić.

BORAC: M. Nikolić, M. Simić, Kozomara, Stanišić, Spasojević, Cvijanović, Bojan Cerovac, Jelić, V. Simić, N. Nikolić, Vranislav Cerovac.

Domaćini su igrali dopadljiv i efikasan fudbal. Gosti nemoćni, a sve je bilo u znaku petostrukog strelca-Vrannjkovića, koji je imao prilike da postigne bar još tri, četiri gola.

M. Dobrić

RADENKOVIĆ: Borac - Noćaj 3:2, LEŽIMIR: Planinac - Graničar (K) 2:0, ŠAŠINCI: Sloboda - Srem (SR) 1:3, ZASAVICA: Sloga - Borac (VR) 10:0, SREMSKA MITROVICA: Srem - Poletarac 2:2, Trgovački - Zmaj 5:0.

1. Sloga (Z)         9      8      1      0      36:7  25

2. Trgovački        9      6      2      1      23:10        20

3. Srem (SR)       9      6      0      3      26:15        18

4. Graničar (K)   9      5      1      3      14:10        16

5. Planinac       9      4      3      2      25:14        15

6. Sloboda         9      4      0      5      14:15        13

7. Borac (R)       9      3      2      4      17:25        11

8. Borac (VR)     9      3      1      5      20:31        10