117.0531
108.1722

ОФК Бачинци: Нисмо поцепали дрес судији

09.10.2018. 14:49 14:55

Поводом извештаја са утакмице Општинске лиге Шид између Напретка и ОФК Бачинаца 2:1 (0:1) у којем су гости, по нашем извештачу, опколили судију и поцепали му дрес након меча, огласили су се гости из Бачинаца а преносимо саопштење у целости:

„Управа ОФК Бачинаца оштро осуђује извештај са утакмице 6. кола Општинске лиге Шид, потписника Д. Јастребића. У кратко писаном извештају, голман ФК Напредак из Вашице, истиче, а интернет портал преноси као главну вест 6. кола ОЛ Шид да су незадовољни крајњим резултатом, гости, после утакмице опколили судију тражећи објашњење за пристрасно суђење, а Калинић је чак судији поцепао дрес.

На тај начин су играчи ОФК Бачинаца, а пре свега један од најискуснијих првотимаца Калинић, представљени као насилници чији је покушај да од судијске тројке добију одговор за тендециозно суђење у другом полувремену, представљен као чин агресије на судијску организацију ОЛ Шид, чиме је нанета штета угледу ОФК Бачинаца.

ОФК Бачинци, уз Раднички из Шида, најуспешнији клуб на просторима општине Шид, далеко познат фудбалској јавности широм Србије, не може бити представљен на такав начин, нити је у реду да, дете клуба, један од најискуснијих првотимаца, буде приказан као насилник, без могућности да се чује и његова страна приче.

Без жеље да улазимо у детаље утакмице, желимо да поручимо спортској јавности да је информација о поцепаном дресу судије Миладиновића нетачна.

Играчи и руководство ОФК Бачинаца су на миран и цивилизован начин затражили од главног судије објашњење услед чега је променио критеријум суђења у другом полувремену и зашто није применио исти критеријум на играче оба тима.

Управа и играчи ОФК Бачинаца изјављују жаљење што су домаћини из Вашице послали такав извештај након одигране утакмице и што нису нашли за сходно да сами траже исправку нетачне информације.

Упркос томе, користимо ову прилику да им још једном честитамо на победи и освојена три бода."