OFK Bačinci: Nismo pocepali dres sudiji

09.10.2018. 14:49 14:55

Povodom izveštaja sa utakmice Opštinske lige Šid između Napretka i OFK Bačinaca 2:1 (0:1) u kojem su gosti, po našem izveštaču, opkolili sudiju i pocepali mu dres nakon meča, oglasili su se gosti iz Bačinaca a prenosimo saopštenje u celosti:

„Uprava OFK Bačinaca oštro osuđuje izveštaj sa utakmice 6. kola Opštinske lige Šid, potpisnika D. Jastrebića. U kratko pisanom izveštaju, golman FK Napredak iz Vašice, ističe, a internet portal prenosi kao glavnu vest 6. kola OL Šid da su nezadovoljni krajnjim rezultatom, gosti, posle utakmice opkolili sudiju tražeći objašnjenje za pristrasno suđenje, a Kalinić je čak sudiji pocepao dres.

Na taj način su igrači OFK Bačinaca, a pre svega jedan od najiskusnijih prvotimaca Kalinić, predstavljeni kao nasilnici čiji je pokušaj da od sudijske trojke dobiju odgovor za tendeciozno suđenje u drugom poluvremenu, predstavljen kao čin agresije na sudijsku organizaciju OL Šid, čime je naneta šteta ugledu OFK Bačinaca.

OFK Bačinci, uz Radnički iz Šida, najuspešniji klub na prostorima opštine Šid, daleko poznat fudbalskoj javnosti širom Srbije, ne može biti predstavljen na takav način, niti je u redu da, dete kluba, jedan od najiskusnijih prvotimaca, bude prikazan kao nasilnik, bez mogućnosti da se čuje i njegova strana priče.

Bez želje da ulazimo u detalje utakmice, želimo da poručimo sportskoj javnosti da je informacija o pocepanom dresu sudije Miladinovića netačna.

Igrači i rukovodstvo OFK Bačinaca su na miran i civilizovan način zatražili od glavnog sudije objašnjenje usled čega je promenio kriterijum suđenja u drugom poluvremenu i zašto nije primenio isti kriterijum na igrače oba tima.

Uprava i igrači OFK Bačinaca izjavljuju žaljenje što su domaćini iz Vašice poslali takav izveštaj nakon odigrane utakmice i što nisu našli za shodno da sami traže ispravku netačne informacije.

Uprkos tome, koristimo ovu priliku da im još jednom čestitamo na pobedi i osvojena tri boda."