105.2585

Ф1: Хамилтону прво место у Хокенхајму

22.07.2018. 17:01 17:03
Извор: FoNet

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је на трци за Велику награду Немачке 11. трци у Хокенхајму и преузео прво место у генералном пласману.

Актуелни шампион је дошао до четврте победе ове сезоне, а 66. у каријери, пошто се пробио после старта са 14. позиције, а када је почела да пада киша није направио ниједну грешку.

Друго место заузео је Валтери Ботас у другом Мерцедесу, а на трећем месту је возач Ферарија Кими Раиконен.

Велика награда Немачке донела је много узбуђења, иако током већег дела трке није изгледало да ће бити икаквих недоумица око победника. Возач Ферарија Себастијан Фетел сигурно је водио до тренутка када је киша почела да пада, а када је Раиконен после одласка њих двојице у бокс угрозио његову позицију, тим му је поручио да пропусти Немца.

Када су тмурни облаци надвили над Хокенхајмом, сви возачи осим Фетела су успели да се задрже на стази, а миљеник домаће публике је био виновник највећег инцидента на трци. Возач Ферарија је излетео са стазе и ударио у заштитну ограду, што је довело до изласка безбедносног возила, а затим и Раиконеновог одласка у бокс. Хамилтон је до тада успео да се пробије испред свог тимског колеге, којег тим није спремно дочекао приликом замене гума, а то му је и донело вођство.

Ботас је заузео друго место, испред Раиконена, а најбољи међу осталима био је возач Ред Була Макс Ферстапен, којег је следио Нико Хилкенберг у Реноу.

Возач Хаса Роман Грожан заузео је шесто место, испред двојца Форс Индије Серхија Переса и Естебана Окона. Најбољу десеторицу комплетирали су Маркус Ериксон у Зауберу и возач екипе Торо Росо Брендон Хартли.

Захваљујући тријумфу, Хамилтон је преузео вођство у генералном пласману и сада има 188 бодова, 17 више од Фетела.

Овогодишњи шампионат Формуле 1 наставља се већ наредног викенда Великом наградом Мађарске на стази „Хунгароринг“.

Ф1: Фетел креће први на ВН Немачке

21.07.2018. 18:55 18:57