Војвођанска лига – исток: Вршчани пред циљем

22.05.2018. 12:00 12:04
Извор: Моменат из утакмице Вршца и Полета, фото: Приватна архива

Вршац - Полет 7:1 (2:0)

ВРШАЦ: Градски стадион, гледалаца око 200, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелци: Белић у 29. 45. и 59. Војводић у 50. (из пенала), Тошић у 54. Јевтић у 80. Крачуњев у 81. за Вршац, а Зорић у 90. минуту за Полет.

ВРШАЦ: Ћурчић (Бенка), Лукић 8, Бељин 8, Станковић 8, Радосављев 8 (Јевтић 8), Војводић 8, Белић 9, Барић 8, Крачуњев 8, Тошић 8 (Тодоровић), Балан 8.

ПОЛЕТ: Ковач 6, Тинтар 5, Малогајски 6, Пиперски 5, Гавранчић 5, Велемиров 5, Инђић 5, Фиштеш 5, Гушић 5, Ћирић 6, Зорић 6.

Фудбалери Вршца извојевали су очекивану и високу победу против Полета. Серију голова започео је први стрелац Вршчана Белић који је у овом сусрету постигао три гола. У 59. минуту Белић је постигао трећи гол, а у самој завршници прво је Јевтић повечао вођство, а потом Крачунов је затресао мрежу. С овом победом Вршчани су дошли на корак од пласмана у Српску лигу, Војводина.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Будућност (СЦ) 3:2 (2:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  200. Судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: Перуничић у 2, 11, 51. за Јединство, а Козић у 37. и 70. минуту за Будућност. Жути картон: Ћулум (Јединство).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 8, Њагрин 7, М. Пецарски 6 (Кораћ -), Сиђи 6, Перуничић 9,  Терзин 7, Н. Пецарски 7, Дрљача 8 (Еремић -) Стојков 6, (Латиновић 7), Месарошки 7, Ћулум 7

БУДУЋНОСТ (СЦ): Медић 6, Васиљевић 6, Топић 6, Иванчевић 6, Аринитовић 6, Ковачевић 6, Козић 7, Јовандић 6,  Кораћ 6, Богић 7, Салма 6

Већ у 2. минуту, после акције у којој су учествовали Сиђи и Терзин, најбољи стрелац домаћих Никола Перуничић био је сигуран реализатор. У 11. минуту исти играч је удвостручио предност, да би Козић искористио несмотреност домаће одбране да савладао Вескова. У наставку су гости  имали две прилике за изједначење, али је то спречио Весков ефектним одбранама. Капитен домаћих Марко Дрљача најзаслужнији је за трећи гол свог тима, изборио се за лопту на својој половини, потом правовремено пронашао Перуничића, који ефектно постиже свој трећи гол. Гости су у 70. минуту голом Козића наговестили неизвесну завршницу, али су домаћи уласком Стефана Кораћа успели да сачувају минималну предност.

Ст. Давидовић

ЖАК - Војводина 1:1 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 200, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Бурсаћ у 45. за ЖАК, а Нинић у 85. минуту за Војводину. Жути картони: Фућак (ЖАК), Рудић (Војводина).

ЖАК: Хајровић 7, Месарош 7, Бербаков 7 (Крнић 7), Кочиш 7, Буцало 7, Бурсаћ 8, Гавранов, Важић 7, Латиновић 7, Ратко 8, В. Китановић 7, Д. Фућак 7.

ВОЈВОДИНА: Мада 7, Јешић 7, Рудић 7, Срданов 7, Станојевић 7, Живанов 7, Kalajyija 7, Нинић 8, Малбашки 7, М. Кнежевић 7 (О. Кнежевић 7), Џајски 7.

Фудбалери ЖАК-а били су на путу да остваре прву пролећну победу пред својим навијачима, али су гости пет минута пре краја успели да им помуте ову радост. Играло отворено са доста прилика које нису биле искоришћене. У финишу првог дела игре након неуспешне акције која је мирисала на погодак гостију, домаћин је извео контра – напад, а Милош Бурсаћ постигао ефектан погодак са неких пар метара. У наставку је виђена борбена игра. Кикиндски железничари су у 75. минуту када је Владимир Китановић са пенала шутирао поред леве стативе. У финишу сусрета гости су додали гас и преко Нинића изједначили.

М. С.

Слобода - Раднички (К) 4:2 (1:2)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Ђ. Поповић у 43. Гавриловић у 70. Галић у 73. и Радивојац у 76. за Слободу, а Вуличевић у 10. и Јоновић у 25. минуту за Раднички.

СЛОБОДА: Митровић 7, Јовандић 7, Галић 8, Цвијановић 7, Радивојац 7, Гавриловић 8 (Ћосић 7), Ж. Попов 7, Мајкић 7 (Полић 7), Вокић 7, Пашић 7, Ђ. Поповић 8.

РАДНИЧКИ: Бранковић 7, Цвијановић 6, Раденковић 7, Дивнић 6, Дробњак 6, Поповски 6, Доновић 7, Симић 6, Вокичевић 7, Ђорђевић 7, Делибашић 7.

Теже него што се очекивало Слобода је дошла до победе и нова три бода. Борбени гости из Ковина повели су са 2:0, а стрелци су били Вуличевић и Јоновић. Вођство гостију смањио је лепим поготком Поповић два минута пре истека првог дела игре. У 70. минуту Ненад Гавриловић је поравнао резултат, а три минута је Никола Галић, иначе најбољи актер овог меча довео је своју екипу у вођство од 3:2. Тачку на утакмицу ставио је Радивојац.

М. С.

ПролетерКозара 0:4 (0:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 100, судија а Домазетоски, стрелци Д. Кнежевић у 25, Мисић у 43, Чекић у 64 и Бунић у 67 (Козара).

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Настановић 6, Младеновић,6, Миковић ,7, Митић 6, Милошевић 6, Павловић 6, Мошеску 7, Ћирић 6, Ђокић 6, Ђорђевић 6,

КОЗАРА: Атлагић, Чекић 7, И. Кнежевић 7, Б. Бунић 7,  М. Бунић 7, Д. Кнежевић 7, Ђакобић 7, Рељић 7 (Јеличић 7),  Мисић 8, Петровић 7, (Зељковић 7), Т. Бјелановић 7 (Д. Бјелановић).

Домаћи су у првом полувремену имали неколико изгледних прилика, нападали су, стварали шансе, али нису погодили мрежу. Великоселци су повели 25. минуту. Д. Кнежевић је избио са десне стране, ослободио се одбране домаћих и матирао голмана Пролетера. Два минута пре краја првог дела са леве стране Мисић се пробио испред одбране Пролетера и убацио лопту у мрежу домаћих. Средином другог полувремена Борис Ђорђевић обновио повреду и напустио терен. Тренер Пролетера није имао резервних играча па је домаћа екипа до краја  играла са играчем мање. Вероватно је и то утицало на слабију игру домаћих. Козара је то зналачки искористила и до краја постигли још два погодка.

Р. Јовановић

Кикинда - Младост (О) 3:1 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 50, судија: Грујић (Зрењанин), стрелци: Илић у 42. Јукић у 49. и Красин у 66. за Кикинду, а Јуришин у 63. минуту за Младост. Жути картони: Илић, Надлачки (Кикинда), Пантић (Младост).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Спахић 8 (Цвијан), Кнежевић 7, Утржен 7, Црномарковић 7, Илић 8, Ћирић 7 (Надлачки 7), Красин 7, Ђукић 8 (Кукић), Кењало 7, Бабић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Николић 7, Антић 7, Павловић 6, Јаковљевић 7, Иговић 7, Лукић 7, Ђуришин 7, Додик 6, Кочиш 6, Петровић 7.

Како су обе екипе већ оствариле жељени циљ то се играло отворено, па је тако у првом делу било више шанси. У 23. минуту гости су извели слободан ударац са 16 метара, лопта је летела по самом углу мреже голмана Марка Вукобрата који се винуо у ваздух и врховима прстију лопту избацио у корнер. У финишу првог дела домаћин је повео, Ђукић је кратко извео корнер, лопта је дошла до Марка Спахића који је упутио до Радована Илића који је послао у мрежу.

У наставку игре домаћин је у 49. минуту голом Небојше Ђукића повео са 2:0, а стрелацу је при томе помогао Спахић који је додао употребљиву лопту. пре овог гола Кикинђана гости су пропустили прилику да изједначе. У 63. минуту Јуришин је постигао погодак за Младост, а три минута касније у листу стрелаца се уписао Андреј Красин.

М. С.

Бегеј - Раднички (С) 1:0 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија: Бунчић (Панчево). Стрелац Нинковић  у 72. минуту. Жути картон: Шаренац (Бегеј).

БЕГЕЈ: Миљевић -, Д. Мијатовић 7 (од 53. Марков 7), Ј. Мијатовић 8,  Јањанин 7, Тањга 8, Нинковић 7 (од 85. С. Мијатовић -), Вукоје 7, Шаренац 8,Баришић 7, Раденковић 7 (од 71. Ћурчија -) и Умићевић 7.

РАДНИЧКИ: Марић 7, Поповић 6 (од 85. Дробњак -), Станић 7, Вуковић 7, Кукољ 7, Огњеновић 7, Зоретић 7, Милошевић 6, Перовић 6, Руднички 6 (од 46. Росић 6) и Кондан 6 (од 60. Радуловић 6).

У комшијском дербију приказана је квалитетна представа у кјојој су домаћи имали више од игре и заслужено победили. Оно што су нападачи Бегеја пропустили, пре свих Раденковић, Вукоје и Шаренац успео је да надомести Нинковић  у 72. минуту после корнера и гужви пред голом Сутјешчана након чијег шута је лопта закачила играча гостију Милошевића и преварила голмана Марића.

До краја могли су домаћи и до убедљивије победе, али је голман Марић био сигуран, односно најзаслужнији за минималну победу Бегеја.

Д. Милићев

Вршац - Полет 7:1, Кикинда - Младост (О) 3:1, Бегеј - Раднички (С) 1:0, Слобода (НК) - Раднички (К) 4:2, Јединство (НБ) - Будућност 3:2, Пролетер - Козара 0:4, Слога - Јединство (БК) 2:0, ЖАК - Војводина 1:1.  1. Вршац      28     20     6      2      66:23        66

2. Козара            28     20     4      4      68:16        64

3. Слобода         28     15     7      6      60:31        52

4. Кикинда          28     15     6      7      71:37        51

5. Младост (О)   28     13     6      9      49:34        45

6. Војводина      28     12     6      10     39:34        42

7. Јединст. (НБ)  28     13     2      13     40:50        41

8. Будућност      28     11     7      10     35:36        40

9. Јединст. (БК)  28     11     3      14     50:49        36