Vojvođanska liga – istok: Vrščani pred ciljem

22.05.2018. 12:00 12:04
Izvor: Momenat iz utakmice Vršca i Poleta, foto: Privatna arhiva

Vršac - Polet 7:1 (2:0)

VRŠAC: Gradski stadion, gledalaca oko 200, sudija: Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Belić u 29. 45. i 59. Vojvodić u 50. (iz penala), Tošić u 54. Jevtić u 80. Kračunjev u 81. za Vršac, a Zorić u 90. minutu za Polet.

VRŠAC: Ćurčić (Benka), Lukić 8, Beljin 8, Stanković 8, Radosavljev 8 (Jevtić 8), Vojvodić 8, Belić 9, Barić 8, Kračunjev 8, Tošić 8 (Todorović), Balan 8.

POLET: Kovač 6, Tintar 5, Malogajski 6, Piperski 5, Gavrančić 5, Velemirov 5, Inđić 5, Fišteš 5, Gušić 5, Ćirić 6, Zorić 6.

Fudbaleri Vršca izvojevali su očekivanu i visoku pobedu protiv Poleta. Seriju golova započeo je prvi strelac Vrščana Belić koji je u ovom susretu postigao tri gola. U 59. minutu Belić je postigao treći gol, a u samoj završnici prvo je Jevtić povečao vođstvo, a potom Kračunov je zatresao mrežu. S ovom pobedom Vrščani su došli na korak od plasmana u Srpsku ligu, Vojvodina.

M. Sekulić

Jedinstvo (NB) – Budućnost (SC) 3:2 (2:1)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca  200. Sudija: Belić (Zrenjanin). Strelci: Peruničić u 2, 11, 51. za Jedinstvo, a Kozić u 37. i 70. minutu za Budućnost. Žuti karton: Ćulum (Jedinstvo).

JEDINSTVO (NB): Veskov 8, Njagrin 7, M. Pecarski 6 (Korać -), Siđi 6, Peruničić 9,  Terzin 7, N. Pecarski 7, Drljača 8 (Eremić -) Stojkov 6, (Latinović 7), Mesaroški 7, Ćulum 7

BUDUĆNOST (SC): Medić 6, Vasiljević 6, Topić 6, Ivančević 6, Arinitović 6, Kovačević 6, Kozić 7, Jovandić 6,  Korać 6, Bogić 7, Salma 6

Već u 2. minutu, posle akcije u kojoj su učestvovali Siđi i Terzin, najbolji strelac domaćih Nikola Peruničić bio je siguran realizator. U 11. minutu isti igrač je udvostručio prednost, da bi Kozić iskoristio nesmotrenost domaće odbrane da savladao Veskova. U nastavku su gosti  imali dve prilike za izjednačenje, ali je to sprečio Veskov efektnim odbranama. Kapiten domaćih Marko Drljača najzaslužniji je za treći gol svog tima, izborio se za loptu na svojoj polovini, potom pravovremeno pronašao Peruničića, koji efektno postiže svoj treći gol. Gosti su u 70. minutu golom Kozića nagovestili neizvesnu završnicu, ali su domaći ulaskom Stefana Koraća uspeli da sačuvaju minimalnu prednost.

St. Davidović

ŽAK - Vojvodina 1:1 (1:0)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 200, sudija: Runić (Žitište), strelci: Bursać u 45. za ŽAK, a Ninić u 85. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Fućak (ŽAK), Rudić (Vojvodina).

ŽAK: Hajrović 7, Mesaroš 7, Berbakov 7 (Krnić 7), Kočiš 7, Bucalo 7, Bursać 8, Gavranov, Važić 7, Latinović 7, Ratko 8, V. Kitanović 7, D. Fućak 7.

VOJVODINA: Mada 7, Ješić 7, Rudić 7, Srdanov 7, Stanojević 7, Živanov 7, Kalajyija 7, Ninić 8, Malbaški 7, M. Knežević 7 (O. Knežević 7), Džajski 7.

Fudbaleri ŽAK-a bili su na putu da ostvare prvu prolećnu pobedu pred svojim navijačima, ali su gosti pet minuta pre kraja uspeli da im pomute ovu radost. Igralo otvoreno sa dosta prilika koje nisu bile iskorišćene. U finišu prvog dela igre nakon neuspešne akcije koja je mirisala na pogodak gostiju, domaćin je izveo kontra – napad, a Miloš Bursać postigao efektan pogodak sa nekih par metara. U nastavku je viđena borbena igra. Kikindski železničari su u 75. minutu kada je Vladimir Kitanović sa penala šutirao pored leve stative. U finišu susreta gosti su dodali gas i preko Ninića izjednačili.

M. S.

Sloboda - Radnički (K) 4:2 (1:2)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca 100, sudija: Bogdanović (Zrenjanin), strelci: Đ. Popović u 43. Gavrilović u 70. Galić u 73. i Radivojac u 76. za Slobodu, a Vuličević u 10. i Jonović u 25. minutu za Radnički.

SLOBODA: Mitrović 7, Jovandić 7, Galić 8, Cvijanović 7, Radivojac 7, Gavrilović 8 (Ćosić 7), Ž. Popov 7, Majkić 7 (Polić 7), Vokić 7, Pašić 7, Đ. Popović 8.

RADNIČKI: Branković 7, Cvijanović 6, Radenković 7, Divnić 6, Drobnjak 6, Popovski 6, Donović 7, Simić 6, Vokičević 7, Đorđević 7, Delibašić 7.

Teže nego što se očekivalo Sloboda je došla do pobede i nova tri boda. Borbeni gosti iz Kovina poveli su sa 2:0, a strelci su bili Vuličević i Jonović. Vođstvo gostiju smanjio je lepim pogotkom Popović dva minuta pre isteka prvog dela igre. U 70. minutu Nenad Gavrilović je poravnao rezultat, a tri minuta je Nikola Galić, inače najbolji akter ovog meča doveo je svoju ekipu u vođstvo od 3:2. Tačku na utakmicu stavio je Radivojac.

M. S.

ProleterKozara 0:4 (0:2)

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 100, sudija a Domazetoski, strelci D. Knežević u 25, Misić u 43, Čekić u 64 i Bunić u 67 (Kozara).

PROLETER: Živanović 7, Nastanović 6, Mladenović,6, Miković ,7, Mitić 6, Milošević 6, Pavlović 6, Mošesku 7, Ćirić 6, Đokić 6, Đorđević 6,

KOZARA: Atlagić, Čekić 7, I. Knežević 7, B. Bunić 7,  M. Bunić 7, D. Knežević 7, Đakobić 7, Reljić 7 (Jeličić 7),  Misić 8, Petrović 7, (Zeljković 7), T. Bjelanović 7 (D. Bjelanović).

Domaći su u prvom poluvremenu imali nekoliko izglednih prilika, napadali su, stvarali šanse, ali nisu pogodili mrežu. Velikoselci su poveli 25. minutu. D. Knežević je izbio sa desne strane, oslobodio se odbrane domaćih i matirao golmana Proletera. Dva minuta pre kraja prvog dela sa leve strane Misić se probio ispred odbrane Proletera i ubacio loptu u mrežu domaćih. Sredinom drugog poluvremena Boris Đorđević obnovio povredu i napustio teren. Trener Proletera nije imao rezervnih igrača pa je domaća ekipa do kraja  igrala sa igračem manje. Verovatno je i to uticalo na slabiju igru domaćih. Kozara je to znalački iskoristila i do kraja postigli još dva pogodka.

R. Jovanović

Kikinda - Mladost (O) 3:1 (1:0)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 50, sudija: Grujić (Zrenjanin), strelci: Ilić u 42. Jukić u 49. i Krasin u 66. za Kikindu, a Jurišin u 63. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Ilić, Nadlački (Kikinda), Pantić (Mladost).

KIKINDA: M. Vukobrat 7, Spahić 8 (Cvijan), Knežević 7, Utržen 7, Crnomarković 7, Ilić 8, Ćirić 7 (Nadlački 7), Krasin 7, Đukić 8 (Kukić), Kenjalo 7, Babić 7.

MLADOST: Luković 7, Nikolić 7, Antić 7, Pavlović 6, Jakovljević 7, Igović 7, Lukić 7, Đurišin 7, Dodik 6, Kočiš 6, Petrović 7.

Kako su obe ekipe već ostvarile željeni cilj to se igralo otvoreno, pa je tako u prvom delu bilo više šansi. U 23. minutu gosti su izveli slobodan udarac sa 16 metara, lopta je letela po samom uglu mreže golmana Marka Vukobrata koji se vinuo u vazduh i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. U finišu prvog dela domaćin je poveo, Đukić je kratko izveo korner, lopta je došla do Marka Spahića koji je uputio do Radovana Ilića koji je poslao u mrežu.

U nastavku igre domaćin je u 49. minutu golom Nebojše Đukića poveo sa 2:0, a strelacu je pri tome pomogao Spahić koji je dodao upotrebljivu loptu. pre ovog gola Kikinđana gosti su propustili priliku da izjednače. U 63. minutu Jurišin je postigao pogodak za Mladost, a tri minuta kasnije u listu strelaca se upisao Andrej Krasin.

M. S.

Begej - Radnički (S) 1:0 (0:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 150. Sudija: Bunčić (Pančevo). Strelac Ninković  u 72. minutu. Žuti karton: Šarenac (Begej).

BEGEJ: Miljević -, D. Mijatović 7 (od 53. Markov 7), J. Mijatović 8,  Janjanin 7, Tanjga 8, Ninković 7 (od 85. S. Mijatović -), Vukoje 7, Šarenac 8,Barišić 7, Radenković 7 (od 71. Ćurčija -) i Umićević 7.

RADNIČKI: Marić 7, Popović 6 (od 85. Drobnjak -), Stanić 7, Vuković 7, Kukolj 7, Ognjenović 7, Zoretić 7, Milošević 6, Perović 6, Rudnički 6 (od 46. Rosić 6) i Kondan 6 (od 60. Radulović 6).

U komšijskom derbiju prikazana je kvalitetna predstava u kjojoj su domaći imali više od igre i zasluženo pobedili. Ono što su napadači Begeja propustili, pre svih Radenković, Vukoje i Šarenac uspeo je da nadomesti Ninković  u 72. minutu posle kornera i gužvi pred golom Sutješčana nakon čijeg šuta je lopta zakačila igrača gostiju Miloševića i prevarila golmana Marića.

Do kraja mogli su domaći i do ubedljivije pobede, ali je golman Marić bio siguran, odnosno najzaslužniji za minimalnu pobedu Begeja.

D. Milićev

Vršac - Polet 7:1, Kikinda - Mladost (O) 3:1, Begej - Radnički (S) 1:0, Sloboda (NK) - Radnički (K) 4:2, Jedinstvo (NB) - Budućnost 3:2, Proleter - Kozara 0:4, Sloga - Jedinstvo (BK) 2:0, ŽAK - Vojvodina 1:1.  1. Vršac      28     20     6      2      66:23        66

2. Kozara            28     20     4      4      68:16        64

3. Sloboda         28     15     7      6      60:31        52

4. Kikinda          28     15     6      7      71:37        51

5. Mladost (O)   28     13     6      9      49:34        45

6. Vojvodina      28     12     6      10     39:34        42

7. Jedinst. (NB)  28     13     2      13     40:50        41

8. Budućnost      28     11     7      10     35:36        40

9. Jedinst. (BK)  28     11     3      14     50:49        36