Плеј-оф Суперлиге: Суботичани заслужено тријумфовали над Војводином

23.04.2018. 08:49 08:55
Извор: Ј. Грлић

Са великим занимањем очекивао се војвођански дерби између Војводине и Спартака.

Суботичани су желели да освоји три бода веома важна за излазак у Европу, а идентичан циљ имала је и Војводина, желећи да сачува какву-такву шансу да оствари исти домет. После 90 минута занимљиве утакмице, „плави голубови” су потпуно заслужено тријумфовали, начинивши велик корак ка испуњењу снова. Домаћини се јесу пуно трудили, али у овом тренутку имају екипу скромнијег квалитета, што се и видело на “Карађорђу”.

Од почетка сусрета пратили смо занимљиву и обострану веома динамичну игру. Видело се да ће оба ривала настојати да што пре стекну предност, при чему ипак нису заборављали ни задатке у дефанзиви. Први су запретили гости из Суботице у 4. минуту, када је после контранапада центрирао Савковић, а у казненом простору Војводине интервенисао је Зличић кога је, међутим, лопта преварила. Уместо да је пошаље у поље, он је шутира ка свом голу, али је голман Емил Роцков био опрезан и избацио је у корнер.

У 16. минуту један од битнијих првотимаца Новосађана Марко Путинчанин доживео је повреду и морао је да напусти терен. Уместо њега у игру је ушао Вукасовић, тако да се формација црвено-белих није мењала. Вукасовић је у 23. минуту шутирао са 36 метара, а голман суботичана Милош Остојић не без проблема успео да отклони опасност. Уследио је период игре у којем су гости били за нијансу ангажованији, а у 27. минуту бележимо шансу после које је пречку погодио Немања Николић, али је том приликом оправдано досуђена офсајд позиција нападача гостију. Већ у следећем нападу лопту је прихватио Андрија Вукчевић, одлично је центрирао у петерац Војводине, а на правом месту био је Јапанац Мобору Шимура и главом матирао голмана Роцкова за вођство гостију - 1:0.

Иако су њени играчи пуно претрчали, силно се трудили и покушавали да успоставе теренску доминацију, Војводина све до 42. минута није успевала да створи озбиљнију шансу. Тада су одлични дупли пас разменили Данијел Аврамовски и Лазар Зличић, уследио је добар ударац македонског интернационалца, али је голман Остојић одлично интервенисао и заштитио своју мрежу. На одмор се отишло уз минималну предност Спартака ЖК, а екипа Војводине и у 16 узастопној утакмици на свом терену у првих 45. минута није успела да постигне гол.

На почетку наставка понадали су се навијачи Воше да ће њихови миљеници заиграти боље. Већ у 47. минуту у великој прилици нашао се Винсент Езе, али је само из њему знаних разлога оклевао, па су Шимура и Текијашки отклонили опасност. Пет минута касније ударцем са око 25 метара покушао је Остојића да изненади Марко Вукасовић, али је лопта прохујала поред десне стативе.

Војводина је држала лопту, али су прилике стварали Суботичани. У 53. минуту непрецизно је шутирао Савковић, а који тренутак касније прилику је имао и Ђуричин који је из добре ситуације био непрецизан. Ђуричин је и у 61. минуту био у сјајној прилици када је изашао један на један пред голмана Роцкова, али је овај одличном парадом спречио сигуран гол. У 64. минуту Бојан Чечарић је сјајно шутирао са ивице казненог простора, али је чувар мреже Новосађана успео ту лопту да избије у корнер. После ударца са угла, у колосалној шанси нашао се и Текијашки, међутим, није се најбоље снашао и она је отишла у неповрат.

Новосађани су показивали велику вољу да некако стигну до изједначења, али су презентовали и несналажљивост и први пут су запретили тек у 71. минуту када је слабо шутирао после добре контре Стефан Михајловић.

Можда је могао Езе у 73. минуту да учини нешто више, покушао је да центрира а Остојић је изванредно избио лопту. Имали су можда и најбољу прилику играчи у црвено-белим дресовима у 77. минуту када је веома добри арбитар Грујић досудио слободан ударац са 19 метара. Изванредно је шутирао млади Александар Месаровић, а Милош Остојић фантастичном интервенцијом из самог левог горњег угла избацио лопту у корнер.

У 81. минуту уследио је центаршут, можда је то био и ударац на гол Милета Савковића, голман Роцков се нашао на искушењу и успео је да избије лопту изнад пречке. После корнера, у гужви је најсналажљивији био најбољи појединац сусрета Немања Николић и поставио коначних 0:2.

До краја утакмице забележили смо и веома добар ударац Чечарића у надокнади времена, али је пречка била савезник Вошиног голмана. Гости из Суботице испраћени су аплаузом у свлачионицу, док је домаћи тим погнутих глава, седми пут у овој сезони, напустио травњак „Карађорђа”.

А. Предојевић

Војводина - Спартак ЖК 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе”, гледалаца 3.000, судија: Грујић (Ниш), стрелци: Шимура у 28. и Николић  у 81. минуту. Жути картон: Радовановић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7,5, Лакичевић 6, Веселиновић 6, Радовановић 6,5, Лазаревић 6, Путинчанин (Вукасовић 6,5), Јованчић 6,5, Месаровић 6,5, Зличић 6 (Михајловић 6), Аврамовски 6 (Суботић), Езе 6.

СПАРТАК ЖК: Остојић 8, Стојковић 7 (Главчић), Вукчевић 7, Текијашки 7, Ћаласан 7, Јочић 7, Шимура 7,5, Ђуричин 7 (Торбица), Савковић 7,5, Чечарић 7 (Дунђерски), Николић 8.

Повреда Путинчанина

У 16. минуту се после једног дуела на средини терена повредио пуздан дефанзивни везни фудбалер Вовјодине Марко Путинчанин. Он је дуго лежао на земљи, а након тога је на носилима био изнесен.

„Марко је добио снажан ударац кампонима у голено“, објаснио је Александар Веселиновић.

„Током читаве утакмице налазио се у свлачионици, држећи лед на нози коју није могао да помера. Тек сутра мочићемо да кажемо нешто конкретније по тежини те његове озледе.“