Plej-of Superlige: Subotičani zasluženo trijumfovali nad Vojvodinom

23.04.2018. 08:49 08:55
Izvor: J. Grlić

Sa velikim zanimanjem očekivao se vojvođanski derbi između Vojvodine i Spartaka.

Subotičani su želeli da osvoji tri boda veoma važna za izlazak u Evropu, a identičan cilj imala je i Vojvodina, želeći da sačuva kakvu-takvu šansu da ostvari isti domet. Posle 90 minuta zanimljive utakmice, „plavi golubovi” su potpuno zasluženo trijumfovali, načinivši velik korak ka ispunjenju snova. Domaćini se jesu puno trudili, ali u ovom trenutku imaju ekipu skromnijeg kvaliteta, što se i videlo na “Karađorđu”.

Od početka susreta pratili smo zanimljivu i obostranu veoma dinamičnu igru. Videlo se da će oba rivala nastojati da što pre steknu prednost, pri čemu ipak nisu zaboravljali ni zadatke u defanzivi. Prvi su zapretili gosti iz Subotice u 4. minutu, kada je posle kontranapada centrirao Savković, a u kaznenom prostoru Vojvodine intervenisao je Zličić koga je, međutim, lopta prevarila. Umesto da je pošalje u polje, on je šutira ka svom golu, ali je golman Emil Rockov bio oprezan i izbacio je u korner.

U 16. minutu jedan od bitnijih prvotimaca Novosađana Marko Putinčanin doživeo je povredu i morao je da napusti teren. Umesto njega u igru je ušao Vukasović, tako da se formacija crveno-belih nije menjala. Vukasović je u 23. minutu šutirao sa 36 metara, a golman subotičana Miloš Ostojić ne bez problema uspeo da otkloni opasnost. Usledio je period igre u kojem su gosti bili za nijansu angažovaniji, a u 27. minutu beležimo šansu posle koje je prečku pogodio Nemanja Nikolić, ali je tom prilikom opravdano dosuđena ofsajd pozicija napadača gostiju. Već u sledećem napadu loptu je prihvatio Andrija Vukčević, odlično je centrirao u peterac Vojvodine, a na pravom mestu bio je Japanac Moboru Šimura i glavom matirao golmana Rockova za vođstvo gostiju - 1:0.

Iako su njeni igrači puno pretrčali, silno se trudili i pokušavali da uspostave terensku dominaciju, Vojvodina sve do 42. minuta nije uspevala da stvori ozbiljniju šansu. Tada su odlični dupli pas razmenili Danijel Avramovski i Lazar Zličić, usledio je dobar udarac makedonskog internacionalca, ali je golman Ostojić odlično intervenisao i zaštitio svoju mrežu. Na odmor se otišlo uz minimalnu prednost Spartaka ŽK, a ekipa Vojvodine i u 16 uzastopnoj utakmici na svom terenu u prvih 45. minuta nije uspela da postigne gol.

Na početku nastavka ponadali su se navijači Voše da će njihovi miljenici zaigrati bolje. Već u 47. minutu u velikoj prilici našao se Vinsent Eze, ali je samo iz njemu znanih razloga oklevao, pa su Šimura i Tekijaški otklonili opasnost. Pet minuta kasnije udarcem sa oko 25 metara pokušao je Ostojića da iznenadi Marko Vukasović, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Vojvodina je držala loptu, ali su prilike stvarali Subotičani. U 53. minutu neprecizno je šutirao Savković, a koji trenutak kasnije priliku je imao i Đuričin koji je iz dobre situacije bio neprecizan. Đuričin je i u 61. minutu bio u sjajnoj prilici kada je izašao jedan na jedan pred golmana Rockova, ali je ovaj odličnom paradom sprečio siguran gol. U 64. minutu Bojan Čečarić je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je čuvar mreže Novosađana uspeo tu loptu da izbije u korner. Posle udarca sa ugla, u kolosalnoj šansi našao se i Tekijaški, međutim, nije se najbolje snašao i ona je otišla u nepovrat.

Novosađani su pokazivali veliku volju da nekako stignu do izjednačenja, ali su prezentovali i nesnalažljivost i prvi put su zapretili tek u 71. minutu kada je slabo šutirao posle dobre kontre Stefan Mihajlović.

Možda je mogao Eze u 73. minutu da učini nešto više, pokušao je da centrira a Ostojić je izvanredno izbio loptu. Imali su možda i najbolju priliku igrači u crveno-belim dresovima u 77. minutu kada je veoma dobri arbitar Grujić dosudio slobodan udarac sa 19 metara. Izvanredno je šutirao mladi Aleksandar Mesarović, a Miloš Ostojić fantastičnom intervencijom iz samog levog gornjeg ugla izbacio loptu u korner.

U 81. minutu usledio je centaršut, možda je to bio i udarac na gol Mileta Savkovića, golman Rockov se našao na iskušenju i uspeo je da izbije loptu iznad prečke. Posle kornera, u gužvi je najsnalažljiviji bio najbolji pojedinac susreta Nemanja Nikolić i postavio konačnih 0:2.

Do kraja utakmice zabeležili smo i veoma dobar udarac Čečarića u nadoknadi vremena, ali je prečka bila saveznik Vošinog golmana. Gosti iz Subotice ispraćeni su aplauzom u svlačionicu, dok je domaći tim pognutih glava, sedmi put u ovoj sezoni, napustio travnjak „Karađorđa”.

A. Predojević

Vojvodina - Spartak ŽK 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe”, gledalaca 3.000, sudija: Grujić (Niš), strelci: Šimura u 28. i Nikolić  u 81. minutu. Žuti karton: Radovanović (Vojvodina).

VOJVODINA: Rockov 7,5, Lakičević 6, Veselinović 6, Radovanović 6,5, Lazarević 6, Putinčanin (Vukasović 6,5), Jovančić 6,5, Mesarović 6,5, Zličić 6 (Mihajlović 6), Avramovski 6 (Subotić), Eze 6.

SPARTAK ŽK: Ostojić 8, Stojković 7 (Glavčić), Vukčević 7, Tekijaški 7, Ćalasan 7, Jočić 7, Šimura 7,5, Đuričin 7 (Torbica), Savković 7,5, Čečarić 7 (Dunđerski), Nikolić 8.

Povreda Putinčanina

U 16. minutu se posle jednog duela na sredini terena povredio puzdan defanzivni vezni fudbaler Vovjodine Marko Putinčanin. On je dugo ležao na zemlji, a nakon toga je na nosilima bio iznesen.

„Marko je dobio snažan udarac kamponima u goleno“, objasnio je Aleksandar Veselinović.

„Tokom čitave utakmice nalazio se u svlačionici, držeći led na nozi koju nije mogao da pomera. Tek sutra močićemo da kažemo nešto konkretnije po težini te njegove ozlede.“