104.8191

Војводина из Ниша у Нови Сад однела само бод (1:1)

31.03.2018. 14:38 17:04
Извор: Јелена Грлић

НИШ: Фудбалери Војводине нису успеле да савладају Раднички у Нишу пред око 2.000 гледалаца иако су од 54. минута водили с голом предности. Уз изгача мање, јер је Езе искључен због другог жутог картона, било је тешко сачувати резултат. Нишлије су изједначиле пред сам крај утакмице.

99` Утакмица је продужена чак девет минута јер се повредио главни судија на мечу Бојан Николић.

89` Нишлије  су стигле до изједначења. Тукао је Станковић, а Роцков није успео да ухвати лопту.

74` Престрого досуђен пенал за Раднички. Павков шутира али Роцков брани.

70` Након поготка Војводине се није повукла. Имала је још једну велику шансу. У гужви испред гола Живковића, уследио је ударац, али је лопта прошла тик поред гола. Жути картон добио је и Калезић.

54` ГООООЛ Зличић је после комбинације након изведеног корнера савладао голмана Живковића.

53` Калезића је сјајно проиграо Аврамовски. Уследио је ударац искоса са око пет метара, али је голман Радничког избацио лопту у корнер.

46` Езе је добио други жути картон и искључен из игре. Како јавља наш извештач, картон је престрого додељен. Наиме, Езе се покошкао са Булатовићем, те судија Николић обојици показао жути картон.

На почетку другог полувремена измена у тиму Војводине. Аврамовски је на терену уместо Арсића.

Крај првог полувремена у којој обе екипе нису показале завидну игру, мада се може рећи да је раднички имао иницијативу и био нешто бољи. У судијској надокнади Раднички је имао још једну шансу. Најпре је шутирао Станисављевић али је Роцков избио лопту која је дошла до Аксентијевића на око 25 метара од гола. Уследио је ударац а лопта је отишла тик изнад пречке.

45` До краја полувремена вреди само забележити ударац Арсића са око 25 метара, али је лопта отишла ван оквира гола.

40` Станисављевић је шутирао из слободног ударца са 20 метара. Оштро у леви доњи угао. Роцков је одлично реаговао и сачувао мрежу. Prеthodno је Езе направио прекршај за жути картон.

30` Без значајнијих дешавања на стадиону у граду на Нишави. Жути картон добио је Јованчић јер је стајао преблизу месту са којег су играчи Радничког изводили слободан ударац. Први ударац ка голу Нишлија упутио је Зличић са преко 30 метара, али није изенадио голмана Живковића.

20` У последњих неколико минута Раднички је имао иницијативу. Два шута домаћих играча одбранио је голман Војводине Емил Роцков. Најпре је са око 18 метара тукао Бабић, а потом и Мркић са око седам метара од гола Војводине. Збго приговора, у редовима Војводине жути картон добио је Арсић.

10` У првих десетак минута није било изгеднијих шанси ако се изузме покушај Станисављавића који је у осмом шутирао са око 15 метара искоса на гол Војводине, али је Роцков одбранио тај ударац. Због грубог старта играч Радничког Субић је добио жути картон.

Пре овог кола Раднички је био на трећем месту са 49 бодова, док је Војводина осма са 40.