НБА: Богдан и Тео поражени у наставку лиге (видео)

23.02.2018. 08:07 10:37
Извор: Youtube Printscreen

После неколико дана паузе због Ол-стара у Лос Анђелесу настављен је лигашки део НБА лиге.

Голден Стејт вориорси савладали су Лос Анђелес клиперсе 134:127 (34:23, 36:35, 32:34, 32:35) у утакмици са пуно кошева што је одговарало Милошу Теодосићу да буде запажен. Утакмицу је завршио погодивши четири тројке и меч је завршио са 14 поена, имао је две асистенције и један скок за 27 минута игре.

Бобан Марјановић је играо само минут и није имао времена да забележи учинак.

Интересантно је да су Клиперси имали чак седморицу двоцифрених играча а доживели су пораз. Херис је био најефикаснији 22 поена, Лу Вилијамс је имао 21 поен и 12 асистенција, Џордан је поново био феноменалан под кошем 14 скокова и 16 поена, са по три асистенције и украдене лопте и једном блокадом, Галинари и Херел су имали по 15 поена, а Риверс 14 поена.

Код Голден стејта Стеф Кари је био невероватан погађао је из свих позиција и имао је 44 поена, чак 10 асистенција, шест скокова и две украдене лопте, Кевин Дурант је имао 24 поена (8ас), Клеј Томпсон 19 поена, Грин је имао 14 поена (8ск, 6ас, 2ул, 1бл) и Вест је имао десет поена.

Кошаркаши Оклахоме сити тандера савладали су Сакраменто кингсе 110:107 (44:21, 23:39, 18:30, 25:17). Богдан Богдановић није имао свој дан. Играо је 18 минута и постигао четири поена и две асистенције.

Оклахома је у првој четвртини убацила чак 44 поена и успела да победи иако су се Кингси вратили у меч.

Вестбрук је имао трипл дабл 17 поена, 15 скокова, 11 асистенција и две украдене лопте. Најефикаснији код победника били су: Џорџ са 26 поена (7ск, 8ас), Ентони са 23 поена, Адамс је нанизао 18 поена и 11 скокова.

Меч винер био је Вестбрук који је у последњем нападу погодио тројку после додавања Ентонија за 110:107.

Код Кингса најефикаснији су били: Рендолф са 29 поена и 12 скокова, Хилд је имао 19 поена (9ск), по 13 поена имали су Картер и Темпл и десет Лабисије.