105.2585

Партизан и Звезда у Лиги Европе, фантастичне утакмице оба тима

24.08.2017. 20:09 23:10
Извор: EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Партизан се пласирао у групну фазу Лиге Европе победом над Видеотоном у Панчо арени са 0:4. Придружила му се и Црвена звезда која је на свом терену славила против Краснодара са 2:1.

Партизан је фантастичном игром против Видеотона обезбедио учешће у Лиги Европе. Иако резултат указује на премоћ Партизана, ни Видеотон није био без шанси. Међутим, тим из Мађарске се рано отворио у жељи да први постигне гол, али им се то обило о главу.

Партизан је умео да искористи ту лакомисленост домаћина и из брзих контри успео да поведе, а потом и да слави.

Голове за Партизан постигли су Тавамба у 4, Сума у 36, те  Урош Ђурђевић 36. и 85. минуту

Ни Видеотон није био без прилика, Лазовић је у неколико наврата озбиљно припретио, али је Стојковић био сигуран на голу.

Звезда је победила головима Радоњића у 7. минуту и Канге у 45. минуту, да би Краснодар из веома сумњивог пенала смањује разлику у 82. минуту.

Звезда је све време била боља, али је у завршници били веома неизвесно. поготово јер је главни судија меч продужио за чак шест минута. У том периоду је Краснодар имао прилику да слави јер су му досуђена два слободна ударца у непосредној близини Звездиног гола. Ипак, Переира није успео да угрози Звездин гол.

Звезда се овом победом после десет година пласирала у завршницу једног великог европског такмичења.

Сутра у 12 часова биће жреб када ћемо знати које противнике у ЛЕ ће добити два најбоља клуба у Србији.