105.2585

Реал надиграо Јувентус и одбранио пехар Лиге шампиона

03.06.2017. 22:47 23:56
Извор: FoNet

КАРДИФ: Фудбалери мадридског Реала постали су први тим који је одбранио трофеј Лиге шампиона, пошто су у финалу у Кардифу победили Јувентус 4:1 (1:1).

Реал је у престоници Велса дошао до 12. титуле првака Европе, по чему је убедљиво најуспешнији, док је Јувентус поражен и седми пут у финалу, други пут против краљевског клуба после 1998. године.

Поново је човек одлуке био сјајни Кристијано Роналдо, стрелац голова у 20. и 65. минуту, поставши први који је био стрелац у три различита финала Лиге шампиона.

Јувентус је имао изједначење акробатским потезом Марија Манџукића у 27 минуту.

Међутим, Каземиро је у 61. минуту снажним ударцем из даљине донео Мадриђанима ново вођство, пре него што је Роналдо уписао други гол, а Марко Асенсио ставио тачку у судијској надокнади.

Вреди истаћи и да су се Роналдо и Манџукић придружили бившем српском фудбалеру Велибору Васовићу са погоцима у финалима у дресовима два различита клуба.

Васовић је то чинио у дресовима Партизана и Ајакса, а Роналдо и Манџукић пре вечерашњег дуела у Манчестер Јунајтеду, односно Бајерну.

Роналдо: Импресиван крај сезоне...

Прва звезда Реал Мадрида Кристијано Роналдо, са два гола јунак финала Лиге шампиона, истакао је да је краљевски клуб на прави начин завршио сезону са титулом првака Европе.

"На импресиван начин завршили смо сезону. Постали смо први тим који је одбранио трофеј и због тога сам посебно срећан. Одиграли смо сјајно други део утакмице, одличну припрему направи је тренер Зидан. Од почетка је веровао у нас", рекао је Роналдо после меча, а преноси Ас.

Како је изгледала атмосфера пре почетка историјског меча у Кардифу прочитајте и погледајте у нашем тексту Јувентус и Реал бију бој за титулу најбољег.

Више повређених у стампеду навијача у Торину

Више особа је вечерас повређено у стампеду до којег је дошло у Торину међу навијачима који су пратили финале Лиге шампиона на џиновском екрану постављеном на тргу Сан Карло у том граду, јавили су италијански медији.

На лице места стигло је више амбулантних возила, јавила је агенција Анса.

За сада није познато шта је тачно изазвало панику, а помиње се могућност да су људи од бачених петарди мислили да су се чуле експлозије па су почели да беже, наводе медији.