Real nadigrao Juventus i odbranio pehar Lige šampiona

03.06.2017. 22:47 23:56
Izvor: FoNet

KARDIF: Fudbaleri madridskog Reala postali su prvi tim koji je odbranio trofej Lige šampiona, pošto su u finalu u Kardifu pobedili Juventus 4:1 (1:1).

Real je u prestonici Velsa došao do 12. titule prvaka Evrope, po čemu je ubedljivo najuspešniji, dok je Juventus poražen i sedmi put u finalu, drugi put protiv kraljevskog kluba posle 1998. godine.

Ponovo je čovek odluke bio sjajni Kristijano Ronaldo, strelac golova u 20. i 65. minutu, postavši prvi koji je bio strelac u tri različita finala Lige šampiona.

Juventus je imao izjednačenje akrobatskim potezom Marija Mandžukića u 27 minutu.

Međutim, Kazemiro je u 61. minutu snažnim udarcem iz daljine doneo Madriđanima novo vođstvo, pre nego što je Ronaldo upisao drugi gol, a Marko Asensio stavio tačku u sudijskoj nadoknadi.

Vredi istaći i da su se Ronaldo i Mandžukić pridružili bivšem srpskom fudbaleru Veliboru Vasoviću sa pogocima u finalima u dresovima dva različita kluba.

Vasović je to činio u dresovima Partizana i Ajaksa, a Ronaldo i Mandžukić pre večerašnjeg duela u Mančester Junajtedu, odnosno Bajernu.

Ronaldo: Impresivan kraj sezone...

Prva zvezda Real Madrida Kristijano Ronaldo, sa dva gola junak finala Lige šampiona, istakao je da je kraljevski klub na pravi način završio sezonu sa titulom prvaka Evrope.

"Na impresivan način završili smo sezonu. Postali smo prvi tim koji je odbranio trofej i zbog toga sam posebno srećan. Odigrali smo sjajno drugi deo utakmice, odličnu pripremu napravi je trener Zidan. Od početka je verovao u nas", rekao je Ronaldo posle meča, a prenosi As.

Kako je izgledala atmosfera pre početka istorijskog meča u Kardifu pročitajte i pogledajte u našem tekstu Juventus i Real biju boj za titulu najboljeg.

Više povređenih u stampedu navijača u Torinu

Više osoba je večeras povređeno u stampedu do kojeg je došlo u Torinu među navijačima koji su pratili finale Lige šampiona na džinovskom ekranu postavljenom na trgu San Karlo u tom gradu, javili su italijanski mediji.

Na lice mesta stiglo je više ambulantnih vozila, javila je agencija Ansa.

Za sada nije poznato šta je tačno izazvalo paniku, a pominje se mogućnost da su ljudi od bačenih petardi mislili da su se čule eksplozije pa su počeli da beže, navode mediji.