ОФК Бечеј поново у српсколигашком друштву
Лепо је је кад се у спорту испуни обећење, јер је то потврда да се систематски и организовано ради. А најтеже је то да се испуни у фудбалу, где су свакодневно присутна свакојака изненађења. Управо из тог разлога су у редовима ОФК Бечеј 1918 презадовољни сезоном која се данас завршава.
Освојили су, коло пре краја, титулу првака војвођанског севера, а приде су пригрлили и пехар намењен победнику купа ФШ на територоји ПФС Суботица. Два пехара у једној сезони и, после тачно деценије, повратак у српсколигашки фудбал, где су играли три сезоне, од 2004. до 2007. године. Међутим, онда су били у силазној путањи, јер су, после шест прволигашких и седам друголигашких сезона, српсколигашки караван сви доживели као неуспех. Сада је ситуација другачија. Пошто су дотакли тиски муљ, требале су им две сезоне да из подручне стигну у Војвођанску лигу, а онда исто толико за пролаз у Српску лигу. И док је prеthodno играње у српсколигашкој конкуренцији било пад, сада је ово успон бечејског фудбала.
-Српска лига је примерен ранг такмичења за актуелне могућности клуба, града и привреде у њему - реалан је председник клуба Драган Кнежев.- Током паузе ћемо предузети радове на поправци инфраструктуре на стадиону, који је пре годину дана већ имао знатно поправке. Сада планирамо да покријемо трибине са нешто преко 300 седишта, поставимо електронски семафор, уредимо клупску зграду са свлачионицама, поправимо оградни зид око стадиона и све окречимо.
Није на одмет истаћи да ових дана Градски стадион крај Тисе обележава вредан јубилеј - 80 година од како се на њему одиграла прва утакмица против земунског Витеза. Три године је трајала изградња објекта који од тада није мењао своје место. Подсећања ради, у prеthodinih двадесетак година фудбалско игралиште је променило четири локације, док Општински одбор Стари Бечеј није 29. маја 1934. године донео једногласну одлуку о додели тражене локације за изградњу Градског стадиона. Првобитна дрвена ограда око комплетног објекта је 1956. године замењена зидом од цигала, који су добровољним радом подигли навијачи. Тада су изграђене и бетонске трибине. Данашњи изглед с новом клупском зградом на северној страни и потпуно реконструисаним главним фудбалским тереном с постављеном дренаже освануо је 1983. године, а нешто касније изграђено је и помоћно игралиште на западној страни.
Поводом 80. рођендана Градског стадиона и уласка у Српску лигу – група Војводина, руководство клуба је одлучило да широм отвори капије и позове љубитеље спорта да присутвују данашњој утакмици против Текстилца из Oyaka, која почиње у 17 сати. Пуне трибине би требале да буду позивница и за утакмице српсколигашког каравана од средине августа. Јер, фудбал без навијача и са њима на трибинама су две дијаметрално супротне ствари.
Руководству клуба ускоро предстоји још један изазов. У питању је обележавање века играња фудбала у Бечеју идуће године.
В. Јанков