Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Пет година рада руско-српског хуманитарног центра

26.04.2017. 15:44 15:49
Пише:
Фото: Танјуг (Видео)

НИШ: Руско-српски хуманитарни центар обележио је петогодишњицу рада, а министар за рад Александар Вулин најавио је да ће у наредном периоду то министарство и Центар унапредити своју сарадњу.

Вулин је честитао припадницима Центра јубилеј и захвалио им се за храброст, солидарност за то што су били, како је рекао, уз нас кад год је било тешко.

Он им је захвалио зато што су били ту на самом почетку мигрантске кризе и пре него што су многи препознали колико је помоћ потребна Србији.

"Министарство рада је веома поносно на сарадњу са министарством за ванредне ситуације Руске Федерације. Били смо увек ту кад је потребно и заједно смо на страни људи, на страни оних којима је помоћ била потребна" рекао је Вулин.

Он је најавио да ће у наредном периоду Министарство рада и Руско-српски хуманитарни центар наставити да раде и да ће унапредити своју сарадњу.

Према његовим речима, на првом месту успоставиће заједничку обуку у области здравља и заштите на раду, односно безбедности на раду.

"Учинићемо напор да омогућимо нашим послодавцима и радницима да се обуче за све оне ствари које су потребне да би безбедност наших радника и бездедност радног процеса била боља и да би била унапређена", рекао је Вулин.

Понављајући да је Руско-српски хуманитрани центар увек био ту да помогне грађанима Србије, Вулин је навео да ми то нећемо заборавити и да смо веома поносни на сарадњу и што ће се она и даље развијати.

"Слушали смо пуно злонамерних прича о Центру. Слушали смо приче о томе како је овај Центар све само не хуманитаран, али као сто можете да се уверите он има само једну сврху, а то је да буде уз људе којима је тешко и који пате", истакао је Вулин.

Према његовим речима једина сврха центра је да буде уз људе без питања одакле су, из које земље су, али и без питања којој земљи је помоћ потребна.

"Знам да ће центар наставити тако да се понаша, а Влада Србије му је на томе захвална баш као и сви грађани", рекао је Вулин.

Он је навео да се појавио на обележавању годишњице зато што се министарство на цијем је челу бави људима, баш као и Центар и да нема природнијег савеза.

Поводом обележавања јубилеја одржана је и показна вежба и културно уметнички програм, а министру је заменик министра за ванредне ситуације Руске Федерације Олег Баженов уручио награду и медаљу за сарадњу.

Прослави су присуствовали и државни секретар у Министарству унутрашњих послова, Милосав Миличковић и начелник сектора за ванредне ситуације Предраг Марић.

Вулин је рекао да се у последњих пет година свашта променило - опрема, стратегија, обука, често и људи, али се није променила једна ствар а то су спремност, способност , решеност и воља припадника центра да увек буду ту за људе којима је помоћ потребна, како је рекао, није се променила спремност за помоћ онима који пате, страдају и којима је подршка, помох и спасилачка рука и људска солидарност.

''Можда се због тога тако добро разумемо'', рекао је Вулин додајући да би Министарство за рад би могло да се зове и министарство за људе.

Директор центра Бојан Гламочлија каже да може да се уочи да је уложен велики труд влада Србије и Русије на формирању и афирмисању центра као организације која ће бити спремна за хуманитарно деловање у ванредним ситуацијама.

''Saglеdavajući све околности у току еволуције и напретка центра можемо констатовати да се уз јединствено и заједничко деловање , уз обострану вољу са добронамерним циљем , достижу одлични резултати'', рекао је Гламочлија.

Блаженов, који је Гламочлији предао захваницу руског министра за ванредне ситуације Владимира Пучкова, рекао је да заједничка спасилачка братства управо раде на заштити живота становништва.

Миличков је констатовао да центар крупним корацима кренуо напред.

Он је оценио и да је 2012. године, када је центар, формално, споразумом основан било потребно приступити једној замисли која је оригинална правна творевина.

Марић оцењује да је најважније да је центар ту када је најтеже.

 

Пише:
Пошаљите коментар