scattered clouds
0°C
22.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Јерусалим: Упаљен Благодатни огањ

15.04.2017. 17:07 17:11
Пише:
Фото: twitter@keeptalkingGR

ЈЕРУСАЛИМ: У храму Христовог Гроба у Јерусалиму данас је упаљен Благодатни огањ, који је патријарх Јерусалимски Теофил Трећи предао окупљенима у храму.

Сваке године на Велику суботу у Јерусалиму се пали нестворени огањ, као чудо Божије, у Цркви Христовог Гроба, а уз посебни ритуал, православни партијарх јерусалимски га дели верницима окупљеним у крипти цркве. 



Богослужење Велике суботе у Храму Светог Гроба, која се још назива и Црква Васкрсења Христовог, литургијски подсећа на догађаје Христовог страдања, погреба и сахране, а уједно представља и увод у његово васкрсење.



Појаву светог огња уочи Ускрса, након молитве патријархове, свештенство и ходочасници називају "чудом Светог огња", пренео је Спутњик.

Пише:
Пошаљите коментар