КАЊЕ ВЕСТ СЕ ОБРАТИО ТРАМПУ ШОКАНТНИМ ЗАХТЕВОМ Ево шта је репер затражио од аметичког председника
Кање Вест је јавно позвао америчког председника Доналда Трампа да помилује његовог пријатеља, репера Дидија. Након тога, осванула је и порука на профилу Дидија.
На друштвеним мрежама Вест је означио Трампа и написао: "Молим те, ослободи мог брата Пафа".
Такође је објавио да ће преко своје модне марке Џизи продавати колекцију Шон Џон, коју су он и Комбс планирали пре његовог хапшења и да ће поделити зараду 50/50.
Затворени Диди, правим именом Шон Комбс, је затим на Инстаграму захвалио Весту објавом: "Хвала мом брату".
Шон Комбс се тренутно налази у затвору и чека суђење које је заказано за 5. мај. Ухапшен је у септембру у хотелу Парк Хyатт у Њујорку и оптужен је за рекетарење и трговину људима с циљем сексуалног искоришћавања.
Федерална оптужница на 14 страница тврди да је организовао догађаје познате као "фрик офс", на којима је наводно користио моћ и утицај како би застрашивао и присиљавао жене на учествовање у сексуалним односима.
Документи наводе да су жене довођене из различитих савезних држава и изван САД-а те да су биле подвргнуте присили, претњама и уценама. Једна од наводних жртава била је 13-годишња девојчица, која је тужила Комбса и репера Џеј Зија, правим именом Шон Картер, тврдећи да су је силовали на афтерпартију МТВ Видео мјусик авордса 2000. године.
Кање Вест од почетка јавно подржава Дидија, поручујући на друштвеним мрежама да се против њега води неправедан поступак те да је "дао свој живот за заједницу".