USPEH BRATA I SESTRE VUKČEVIĆ NA SP U SAVATEU: Nikoli zlato, Jovani srebro

15.10.2024. 14:17 14:22
savate

Brat i sestra Nikola i Jovana Vukčević iz Savate kluba Vojvodina iz Novog Sada, nastavili su sa osvajanjem medalja na svetskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji.

Na šampionatu u Sloveniji u disciplini aso, Nikola je postao prvak u kategoriji preko 85 kilograma. U finalu je pobedio takmičara iz Francuske, a u njegovoj kategoriji bilo je prijavljeno još 16 učesnika.

Jovana je osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 70 kg izgubivši u finalu od Francuskinje.

Srbija je na ovom takmičenju zauzela drugo mesto u ukupnom plasmanu osvojivši dve zlatne, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje.

Osim naših takmičara veliki uspeh postigli su i predsednica Savate kluba Vojvodina Maja Odžić koja je izabrana za potpredsednika Svetske savate federacije (FISav), a trener Miroslav Odžić izabran je u trenersku komisiju FISav.