Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Priznanje vatrogascu za spasavanje nepokretne sugrađanke iz požara

05.11.2021. 11:35 11:38
Piše:
Foto: kikinda.org.rs

KIKINDA: Mladog vatrogasca- spasioca Aleksandra Taleskog iz Kikinde, koji je u nedelju kada nije bio na dužnosti, u požaru iz sobe pune dima spasao nepokretnu sugrađanku, primio je i nagradio gradonačelnik Nikola Lukač.

Taleski je u odsudnom trenutku odlučno reagovao, pozvao vatrogasce i hitnu pomoć i pomogao suprugu nepokretne Kikinđanke da spreči da posledice požara, koju je prouzrokovala slavska sveća, budu veće.

Mladog vatrogasca-spasioca Taleskog, koji je u službi nepune tri godine, prethodno je pohvalio i nagradio ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin.

- Ne mogu reći da mi ne prija ova pažnja, zahvalnost građana, mojih pretpostavljenih, ministra i gradonačelnika. Jedno vreme živeo sam u inostranstvu. Oduvek me je privlačio ovaj poziv i za mene je to jedan od najhumanijih poslova. Da biste bili vatrogasac- spasilac, morate, pre svega, da budete spremni u svako doba dana i noći. Mislim da ću ovim delom pozitivno uticati na mlade. Ukoliko su fizički sposobni preporučujem im da postanu i oni vatrogasci-spasioci. Lep je osećaj biti heroj grada - priznao je Taleski.

On je dodao da je već bio u sličnim situacijama, kada je nakon saobraćajne nesreće vadio ljude iz vozila, pri čemu su neki su bili u besvesnom stanju i tom prilikom su spasili četiri života, a bilo je situacija kada je sa kolegama bez pogovora ulazio u upaljene kuće. 

Prijemu u čast kikindskog heroja, prisustvovao je i Zoran Budišin, v.d. načelnik Odeljenja za vanredne situacije u Kikindi.

- Ispunjava me osećaj ponosa jer sam na čelu grada koji ima heroje, naročito u Vatrogasno-spasilačkom bataljonu. Verujem da su svi Kikinđani ponosni na naše heroje. Aleksandar Taleski je istinski heroj. Želimo da mu odamo priznanje za ovaj podvig. Svi pripadnici Vatrogasno-spasilačkog bataljona potvrđuju da je Kikinda zaista grad dobrih ljudi. Aleksandar nije imao dilemu da svoj život stavi u funkciju spasavanja života starijih sugrađana - istakao je gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.

        M. Mitrović

Piše:
Pošaljite komentar