Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Čisti se kišna kanalizacija u Vrbasu

19.02.2019. 13:23 13:25
Piše:
Foto: Opština Vrbas

VRBAS: Da bi se predupredilo zadržavanje površinskih voda na kolovozima, ekipe PJ „Vodovod i kanalizacija“ pristupile su čišćenju atmosferske kanalizacije.

Ovo je posao održavanja koji se radi po ugovoru sa lokalnom samoupravom Vrbasa.

Radnici „Vodovoda i kanalizacije” juče su čistili slivničke rešetke  na duž Ulice Ive Lole Ribara, dok će narednih dana, ukoliko vremenske prilike dozvole, nastaviti sa ispiranjem i čišćenjem mreže za odvođenje atmosferskih voda.

Obilne padavine često dovode do zapušavanja rigola, rešetki, šahti i propusta za odvod površinskih voda. U vrbaskom nadležnom preduzeću kažu da je održavanje atmosferske kanalizacije na zavidnom  nivou, jer posle upornih i obilnih padavina putevi i prilazi nisu prekriveni vodom, kao što je čest slučaj u mnogo većim gradovima i opštinama.

Na osnovu ugovora sa vrbaskom opštinskom upravom, ekipe PJ „Vodovod i kanalizacija“ u okviru redovnog održavanja atmosferske kanalizacije, brinu o 700 slivnika i rešetaka na raznim pozicijama na području Vrbasa.

V. H.

Piše:
Pošaljite komentar