Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Asfaltom umesto zemljanih puteva u Starom Slankamenu

11.09.2019. 13:03 13:05
Piše:
Izvor: Opština Inđija

INĐIJA: Ulice Starog Slankamena dobijaju asfalt umesto zemljanih ulica, saopštavaju iz Opštine Inđija i smatraju da je to deo plana za razvoj turizma u ovom mestu.

U toku je asfaltiranje Banjske ulice dužine 650 metara u okviru projekta asfaltiranja svih neasfaltiranih ulica na teritoriji ove opštine.

Predsednik opštine Vladimir Gak kaže za “Dnevnik” da ovo selo ima oko 500 stanovnika i da spada u najmanja na teritoriji njihove opštine.

Obišavši radove istakao je da asfaltiranje ima daleko širi značaj od samog puta, koji je opet važan.

– Kada vratimo dugove koje smo zatekli i završimo sve kapitalne investicije koje smo planirali, a to su novi vrtić, pijaca i asfaltiranje svih ulica, Stari Slankamen će dobiti potpuno novi izgled, jer je ovo mesto najvažnija turistička destinacija opštine Inđija i planiramo ulaganje u njega – kaže Gak.

Gak kaže za naš list da radovi pokazuju koliko im je stalo da se svaki deo Inđije infrastrukturno uredi, bez razlike da li je reč o centru grada ili bilo kom selu, ovaj put je reč o Starom Slankamenu.

– U poslednjih godinu i po dana asfaltirali smo pet ulica u Starom Slankamenu, ostala je još samo jedna ulica koja nije asfaltirana, dok smo dve ulice koje su bile u izuzetno lošem stanju popravili – napominje Gak. – Urađeno je ukupno pet ulica, ali u ovo selo mora još više da se uloži, jer je to jedino naseljeno mesto između Beograda i Novog Sada koje živi na Dunavu. Ono što imamo u planu je uređenje Keja, odnosno da se uredi jedno veliko lepo šetalište i zbog banje koja se nalazi u Starom Slankamenu, a koja je jedna od najboljih za lečenje moždanog udara, u koju svakodnevno dolazi veliki broj ljudi iz cele Srbije. Uz to, smatramo da Slankamen mora dobiti pun turistički kapacitet, što će se sigurno desiti u narednom periodu.

Prema njegovim rečima, to će da usledi nakon rešavanja prioriteta, jer ulaganje u turizam dolazi posle izgradnje vrtića, pijace i asfaltiranja ulica.

– U planu je i međunarodna ruta biciklista na tom potesu “Euro velo 6”, a nakon biciklističke rute, planiramo da osnujemo i biciklistički kamp na ruti koji će se nalaziti upravo u Starom Slankamenu, što će doprineti samom razvoju sela kada bude ubeleženo na najpoznatijoj biciklističkoj ruti u Evropi – kaže Gak. – Očekujemo tada i turiste iz Francuske, Švajcarske, Austrije i drugih evropskih zemalja koji će biti svesni da se na njihovoj ruti nalazi i kamp, te će to dorineti razvoju turizma ovog mesta za koje mislimo da će biti najposećenije u celoj opštini Inđija.

On ističe da će se u Stari Slankamen u narednim godinama uložiti značajna sredstva, koja će potpuno promeniti vizuelni identitet sela i tako postati jedna od najatraktivnijih lokacija za turiste u našoj zemlji.

– Za to je potrebno vreme, ali i da se mnogi ključni životni problemi građana rešavaju jedan po jedan. Imamo jasan plan kako ćemo raditi u narednim godinama, i što je važno, do sada sve ide po zacrtanom planu – napominje Gak. – Aktuelni radovi su trebali biti završeni pre mnogo godina kako naša deca ne bi hodala po prašini i blatu, ali i da bi se ovo naselje brže razvijalo. U narednim godinama imamo u planu da podignemo nivo infrastrukture i da Stari Slankamen postane broj jedan turistička destinacija kada je naša opština u pitanju..

On ističe da lokalna samouprava radi na tome da selo dobije epitet turistički najatraktivnijeg, a da je asfaltiranje ključno za nastavak sprovođenja strategije.

– Selo ima i školu i ambulantu, renovirana je nedavno i Pošta, a završavamo radove i na prostorijama Mesne zajednice i suguran sam da je urađeno više za par godina, nego u poslednjih pedeset. To važi za svako mesto u našoj opštini – kaže Vladimir Gak.

Stanovništvo Starog Slankamena zbog samog terena i lokacije ne bavi se puno poljoprivredom, već je većina zaposlena u novo otvorenim fabrikama u Inđiji, rade i u banji i u ugostiteljskim objektima na Dunavu.

– Restorani na Dunavu u Starom Slankamenu su i sada nadaleko čuveni i ima ih skoro desetak. U njih dolaze gosti iz cele Srbije, a ko god je jednom došao, taj se sigurno vratio još par puta u Stari Slankamen – smatra Gak. – Važno je i istaći da se u tom selu nalazi i najstarija crkva u čitavom našem kraju, a pre dve godine smo proslavili 550 godina od nastanka crkve Svetog Nikole.

Maša Stakić

Autor:
Pošaljite komentar