Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

UHAPŠEN VLASNIK DISKOTEKE U KOČANIMA Dozvola za rad spornog objekta pred istekom VARNICE PIROTEHNIKE UZROK TRAGEDIJE

16.03.2025. 11:09 11:19
Piše:
Izvor:
Tanjug
Foto: Dnevnik.rs

Vlasnik diskoteke u Kočanima u kojoj je rano jutros izbio požar pri čemu je poginula 51 osoba, a oko 100 ljudi povređeno, priveden je, objavio je portal Kurir.mk.

Prema saznanjima MUP-a, privatna diskoteka u kojoj je izbio požar u Kočanima radila je nekoliko godina, a privedeni vlasnik je sve vreme bio u vlasničkoj strukturi objekta.

Dozvola za rad diskoteci ističe 24. marta.

Ministar unutrašnjih poslva Pančo Toškovski izjavio je da će za nesreću biti utvrđena odgovornost, imenom i prezimenom.

"Želim da uverim makedonsku javnost da će u ovom slučaju odgovornost biti utvrđena tačnim imenom i prezimenom", rekao je Toškovski i zamolio za razumevanje u ovim teškim trenucima.

Varnice od pirotehničkih sredstava koja se koriste za svetlosne efekte uzrok su tragedije u Kočanima, potvrdio je Toškovski.

On je i zvanično potvrdio da je poginula 51 osoba i da je povređeno više od 100 ljudi.

Ministar je naveo da su privedeni osumnjičeni i da se utvrđuju uzroci požara.

Tragediju u Kočanima će istraživati specijalni petočlani tim.

Makedonski portal Plusinfo.mk navodi da je objekat u kom se diskoteka nalazi ranije bio skladište tepisona.

Aktivirani svi kapaciteti tužilaštva u S. Makedoniji za istragu požara u Kočanima

Svi kapaciteti tužilaštava za hitno postupanje aktivirani su radi utvrđivanja okolnosti požara u diskoteci u Kočanima, a javni tužilac Severne Makedonije, kao i osnovni javni tužioci u Skoplju i Državnom tužilaštvu Severne Makedonije su na putu ka tom gradu, saopšteno je danas iz tužilaštva.

U saopštenju se navodi i da su na terenu u Kočanima sve nadležne službe, uključujući i javnog tužioca iz Osnovnog javnog tužilaštva Kočani, kao i da je uviđaj u toku, preneo je portal plusinfo.mk.

Iz tužilaštva su naveli da se broj nastradalih i povređenih u požaru još utvrđuje.

U požaru u diskoteci "Puls" u Kočanima, koji je izbio rano jutros u 3.00 sata nakon ponoći tokom koncerta grupe "DNK", prema poslednjim informacijama koje je saopštio ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Panče Toškovski, poginula je 51 osoba, a povređeno je više od 100 ljudi.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar