Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

"ZA PREZIR JE DA NEKO VREĐA DECU KOJA TRAŽE DA IDU U ŠKOLU" Vučević najoštrije osudio nasilje ispred novosadske škole: Očekujem da tužilaštvo i policija procesuiraju sve koji su napadali mirne građane

12.03.2025. 18:00 18:09
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Milos Vucevic
Foto: Printscreen Instagram milosvucevic

Premijer Srbije Miloš Vučević osudio je nasilne pokušaje da se spreči skup ispred Osnovne škole "Ivo Lola Ribar" u Novom Sadu, koji su organizovali roditelji koji žele da se deca vrate u škole.

On je naglasio da je "još neverovatnije i za svaki prezir da neko vređa maloletnu decu, učenike, koji traže da idu u škole". 

-To je potpuni krah svakog normalnog i civilizovanog ponašanja i delovanja. To i smeta onima koji hoće da nam sruše državu. Oni ne mogu da podnesu okupljanje roditelja, profesora i učitelja u tolikom broju, a koji traže samo jednu stvar - da škole rade normalno i da se đaci vrate u učionice. Danas je desetak huligana bukvalno ušlo među te ljude, vršila fizičko i verbalno nasilje, kidala ozvučenje, fizički udarala roditelje koji su bili na skupu podrške đacima u školama. Zviždali su i vređali Nemanji, učeniku koji ima 16 godina i koji je samo tražio da se vrati sa svojim drugarima u njihove škole. Neverovatno je da neko vrši nasilje nad roditeljima koji traže da im deca idu u škole i nad profesorima koji hoće da rade svoj posao. To je zaista neverovatno- istakao je predsednik Vlade i dodao da očekuje da tužilaštvo i policija procesuiraju sve huligane koji su napadali mirne građane Novog Sada.

- Naravno da je ovih huligana bilo deset puta manje nego građana i da je potpuno doživeo krah poziv na kontramiting i nasilje nad roditeljima, profesorima, učiteljima i građanima.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar