”NEMA OPRAVDANJA ZA NASILJE” Mićin: To je anticivilizacijski čin
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se na svom Instagram profilu povodom napada na dekana Fakulteta sporta u Novom Sadu:
”Najoštrije osuđujem nasilni upad i uzurpaciju Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu i šikaniranje i linč dekana prof. dr Patrika Drida.
Brutalni napad političara i političkih aktivista na policiju i nasilni upad u zgradu Fakulteta, predstavljaju politički terorizam, nedopustivo kršenje zakona i najdirektniji udar na demokratiju, bezbednost zaposlenih i slobodu univerziteta.
Posebno zabrinjava činjenica da su blokaderi, nakon što su ga držali zarobljenog u sanitetskom vozilu, izvršili linč nad dekanom Dridom, kog su onemogućavali da se udalji, i kog su verbalno i fizički napali i povredili. To je anticivilizacijski čin, zapamćen samo u najranijoj fazi Divljeg zapada.
Nema opravdanja za nasilje. Pozivam nadležne organe da sprovedu istragu i pokrenu odgovarajuće postupke protiv učesnika u očiglednom kršenju zakona. Fizičko nasilje, šikaniranje i uzurpacija nisu i ne mogu biti dozvoljeni, i ne mogu biti zamena za demokratiju i dijalog, istakao je Mićin.