JUTRO HLADNO, ALI NI BLIZU ONOG ŠTA NAS OČEKUJE TOKOM SEDMICE Živa će ići i DO -15 STEPENI CELZIJUSA
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) sredinom sedmice očekuje se jačanje jutarnjeg mraza.
U četvrtak i petak u svim regionima Srbije, a za dane vikenda uglavnom van košavskog područja, u jutarnjim satima očekuje se pojava jakih mrazeva, u nižim predelima sa vrednostima minimalne temperature mestimično ispod -10 stepeni a na planinama lokalno i ispod -15 stepeni.
Danas će na jugozapadu, jugu i jugoistoku Srbije, kao i u oblasti Homoljskih planina ujutro biti umereno do potpuno oblačno, još ponegde uz provejavanje slabog snega. Tokom dana uslediće postepeno razvedravanje.
U ostalim krajevima tokom celog dana biće pretežno sunčano, ali hladno. Duvaće slab do umeren, severni vetar. Najniža temperatura biće od -9 do -3 stepeni, a najviša od 0 do 4 stepena.
U Beogradu će danas biti pretežno sunčano i hladno. Duvaće slab, severni vetar.
Najniža temperatura od -7 do -4 stepena, a najviša oko 2 stepena.
Vreme do kraja sedmice
U Srbiji će do kraja sedmice biti hladno sa umerenim i jakim jutarnjim mrazem uz minimalnu temperaturu u većini mesta od -12 do -4 stepeni.
Tokom dana biće pretežno sunčano vreme, krajem sedmice uz prolaznu umerenu oblačnost. U petak uveče i za vikend u košavskom području duvaće umeren i jak jugoistočni vetar. Maksimalna temperatura biće od 2 stepena sredinom sedmice do 8 stepeni za dane vikenda, samo će se u Timočkoj Krajini zadržati hladnije vreme.
U poslednjoj sedmici februara očekuje se dalji porast i jutarnje i dnevne temperature, ali uz prolazno naoblačenje s kišom, na planinama sa snegom.